Kā ierakstīt TV raidījumus

Jums notiekti ir TV raidījumi, kurus vēlaties ierakstīt un vēlāk noskatīties. Nav svarīgi, vai tie ir jūsu iecienītie seriāli, šovi vai multfilmas. Kadreiz jūs to darījāt ar video magnetofonu, kas sākumā jums šķita sarežģīti. Tagad sāciet rakstīt šos raidījumus ar datora palīdzību! Lasiet rakstu un uzziniet, kā to izdarīt.

Pirmkārt jums ir jābūt ierīcei ar kuru dabūt televīzijas bildi un skaņu datorā. Tā varētu būt Video Capture karte vai TV Tuner.

Pirmajā gadījumā jums ir jāieslēdz savs televizors un S-Video vai Composite Video (CVBS / RCA) ieeja ar kabeļa palīdzību japieslēdz Video Capture kartei (TV Tuner kartēm arī parasti ir šādas ieejas un tad pie tām var pieslēgt, piemēram, video magnetofonu). Kabelis parasti ir maza diametra [3 – 5 mm] (dubultais) koaksiālais 75 Ω (omu) kabelis. Televizora skaņas izeja jāsavieno ar datora skaņas kartes ieeju (3,5 mm Jack), televizoriem parasti skaņas izeja ir realizēta ar RCA ligzdu. Reti, kad tā ir 3,5 mm Jack, tāpēc vajadzēs salodēt kabeli pašam vai prasīt speciālista palīdzību. Ja nolemjat doties pie speciālista un jūsu televizoram ir SCART izeja, tad iesaku izmantot jums šo izeju video un audio signāla pievadīšanai uz datoru.

Otrajā gadījumā, TV Tuneris jums jau ir datorā un no “ārpasaules” jums nav jāpieslēdz nekādi kabeļi (izņemot TV antenu). Tāpat jābūt savienotai Tunera audio izejai ar skaņas kartes ieeju. To veic ar 3,5 mm Jack savienotāju (abi gali).

Sagatavošnās posms ir beidzies un varam uzsākt darboties ar programmām.

Ierakstīšanai varam izmantot ražotāju piegādāto programmatūru, bet es iesaku iuLabs veidoto iuVCR. Šajā rakstā būs izklāstīts TV raidījumu ieraksts tieši ar šo programmu. iuVCR var lejuplādēt no oficiālās lapas un izmantot 30 dienu izmēģinājuma režīmā.

Startējam iuVCR.

Sadaļā File izvēlamies mapi, kurā saglabāsim ierakstītos failus (ņemiet vērā, ka brīvajai vietai uz diska ir jābūt vismaz 500MB, ieteicams 10GB). Norādam opcijas, kādas vēlamies šajā logā. Iesaku izvēlēties To add a timestamp, lai katram jaunam failam nosaukums saturētu laiku, kurā tas sākts rakstīt, un neizvēlēties Max file time, lai fails netiktu pārtraukts rakstīt pēc uzdotā laika, ja nezinam cik ilgi mums ir jāieraksta. Ja tomēr izvēlaties, noteikti atstājiet ar rezervi.

Sadaļā Video norādām Capture Format un Preview Format vienādus, piemēram, 384×288, kas ir maksimālais izmērs bez puskadru sapīšanas. Jaudīgākiem datoriem par celeron 1GHz var izmantot lielāku kadra izšķirtspēju, ja dators spēj to apsrādāt. Pie Compression norādam kodeku [VFW] DivX Pro 5.0.5 Codec vai līdzīgu DivX 5 kodeka versiju. Ja tāds nav, tad vajag lejuplādēt no oficiālās lapas un uzinstalēt, jo tikai šis kodeks nodrošina vislabāko bildi un kompresiju reālajā laikā.

Spiežam uz Configure, parādās DivX kodeka konfigurācijas logs. Šajā rakstā neapskatīsim, kas ko šeit nozīmē (tas būs takstīts kādā no nākamajiem maniem rakstiem), tāpēc pārkopējiet rindu Quick Config CLI, kas ir: [-bv1 8000 -pre 3 -psy 2 -key 25 -sc 50 -pq 1 -vbv 8000000,6291456,4718592 -profile 4] un spiezham OK.


Sadaļā Audio norādām Mixer Input skaļumu un avotu Line-In. Skaļumu vajadzētu likt tā lai ierakstot tas nebūtu ne pārāk skaļš (ar manāmiem kropļojumiem), ne pārāk kluss. Format liekam PCM – CD Quality. Ja rakstam TV raidījumus varam rakstīt skaņu Mono režīmā. Ja ieejas skaņa ir Stereo (divkanālu), piemēram, no satelītuztvērēja vai video magnetafona ar stereo skaņu, tad jāizmanto CD Quality.

Sadaļā Channels pieliekam televīzijas kanālus, izmantojot frekvences, vai arī nospiediet Scan un programma pati mēģinās atrast TV kanālus. Informācija par TV kanālu raidfrekvencēm varat dabūt LVRTC (Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs) mājaslapā. Tur ir norādīti izmantotie televizijas kanāli. Kanālu ievades režīmā programmā iuVCR var rasties problēmas ar neprecīzu uztveršanu, kas ir saistīts ar dažādiem kanālu standartiem. Televīzijas standarts Latvijā ir PAL D/K. Kanālu izvietojumu varat iegūt no LVEI (Latvijas Valsts Elektrosakaru inspekcija) mājaslapas.


Sadaļā Options aktivizējam ekrāna saudzētāja izslēgšanu Disable Screen Saver. AVI miksēšanas opcijās norādām Audio kā galveno datu plūsmu Master Stream un aktivizējam Short audio samples, lai skaņa ar bildi nenobīdītos viena no otras.

Sagatavošnās process ierakstīšanai ir beidzies.

Atgriežamies pie Channels un spiežam uz vajadzīgā kanāla, vai video ieejas.

Labajā pusē ir 3 pogas: Enable Preview (aktivizēt video avota apskatu), Start Record (sākt ierakstīt), Snapshot (kadra foto).

Ar Enable Preview mēs varam pārliecināties, ka esam izvēlējushies pareizo TV kanālu un apskatīties tā kvalitāti. Tāpat arī ierakstīšanas laikā varam skatīties, ja ir pietiekoši jaudīgs dators.

Sākam ierakstīšanu, nospiežot uz Start Record un beidzam ierakstīt, nospiežot Stop Record. Ierakstīšanas laikā varam arī nospiest pauzi Pause, taču to neiesaku darīt.

Uzsākot ierakstu, parādīsies Info logs, kurā parādīs informāciju par cieto disku, ierakstīto failu, ieraksta gaitu un citu statistiku. Ja gadījumā CPU usage history grafiks ir tuvu maksimumam, kā parādīts attēlā, jāsamazina ieraksta izšķirtspēja. Ja to nedarīs, ierakstītais video būs ar manāmiem kvadrātiem un ir liela iespējamība, ka vairāki kadri tiks nomesti (skatīties: Dropped Frames).

Tas arī pagaidām ir viss par TV raidījumu ierakstīšanu.

Nākamajā rakstā būs par ierakstītā faila tālāko apstrādi, kompresiju un DivX kodeka opcijām.


Citi raksti par šo tēmu:
[url=http://datuve/raksts/223/]Kā ierakstīt TV raidījumus – video apstrāde[/url]
[url=http://datuve/raksts/314/]Kā ierakstīt TV raidījumus – audio apstrāde[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us