Kā ar viedtālruni uzņemt perfektus Instagram attēlus

Uzņemt kvalitatīvu Instagram attēlu var būt grūtāk nekā domājam. Lai to izdarītu, nepieciešams pielietot dažus pamata principus.

Neuzņem attēlus caur Instagram aplikāciju

Lai gan fotoattēlu uzņemšana, izmantojot Instagram aplikāciju, šķiet ērta, tālruņa kameras programma ir daudz labāka. Instagram kamera neļauj veikt tālummaiņu, un tā, piemēram, automātiski uzņem visus fotoattēlus kvadrāta formā.

Ir vērts arī atzīmēt, ka lielākajai daļai viedtālruņu ir HDR (High Dynamic Range — augsts dinamiskais diapazons) funkcija, kas ļauj uzņemt fotoattēlus ar dažādām iepriekš iestatītām ekspozīcijām.

Domā “kvadrātā”

Bee closeup

Pirms Instagram ienāca mūsu dzīvēs, lielākā daļa attēlu bija vai nu ainavas vai portreti, kuriem tika pielietoti noteikti fotogrāfijas likumi, kas bija jāievēro. Tomēr daži no šiem noteikumiem ne vienmēr attiecas uz kvadrātveida fotoattēliem.

Piemēram, trešdaļu likums, kas mudina fotogrāfus kadrēt objektus iedomātos krustošanās punktos attēlā. Tomēr attēli ar kvadrāta proporciju 1:1, novietojot objektu centrā, patiesībā var izskatīties diezgan labi.

Izmanto trīskāju statīvu

Smartphone tripod

Lieliskas fotogrāfijas uzņemšanai ir nepieciešama stabila roka. Lai iegūtu glītas, neizplūdušas fotogrāfijas, būtu vērts iegādāties trīskāju statīvu (tripod). Ja tāda nav, ir vērts palūkoties apkārt, kur vislabāk atbalstīties. Var izmantot galdu, koku, parka solu – jebko, kas palīdzētu noturēt savu ķermeni un kameru stabilu.

Ieguldot naudu mazā trijkājī, statīvu būs iespējams novietot uz galdiem, soliem vai grīdas. Ir arī tādi, kuriem ir lokanas “kājas”. To var piestiprināt kokam, parka solam, žogam vai jebkam citam. Turklāt, izmantojot taimeri, ar trijkāji var uzņemt arī selfijus.

Piedomā pie kompozīcijas

Zināšanas par kadrēšanu var ievērojami uzlabot fotoattēlu izskatu. Ir vērts izvērtēt iespējamos kameras leņķus, fonu, simetriju, līdzsvaru un apgaismojumu.

Skatoties uz ainu ar neapbruņotu aci, smadzenes pašas izvēlas interesējošos objektus. Izvēlies savu tēmu, izolē to no fona lietām un padari to par uzmanības centru kadrā.

Atstājot objektam apkārt lielāku laukumu, attēls šķiet vizuāli pievilcīgāks, nekā tuvumā nofotografēts. Dažreiz tas piešķir vēl vairāk detaļu, padarot attēlu vēl labāku, kā piemēram, augstu debesīs esošs mēness.

Uzlabo savus fotoattēlus

VSCO

Instagram lietotne ir laba, ja vēlies izveidot pamata filtrus saviem fotoattēliem, bet ir pieejamas arī alternatīvas – simtiem aplikācijas ar viegli lietojamiem rediģēšanas rīkiem. Apple telefoniem noderēs, piemēram, Average Camera Pro (lieliski noder bildēm, kas uzņemtas naktī), 8mm Vintage Camera (liek fotogrāfijām izskatīties senām), VSCO (noderēs bilžu apstrādei). Android telefonos attēlu uzlabošanai var izmēģināt Photoshop Express, PicsArt Photo Studio vai Snapseed.

Izvēlies pareizos filtrus

Photo filter

Kādā zinātniskajā pētījumā konstatēts, ka fotoattēli ar filtriem tiek apskatīti par 21% biežāk, un saņem komentārus par 45% vairāk.

Pētnieki atklāja arī to, ka fotogrāfijas ar “siltiem” filtriem, lielāku ekspozīciju un labi definētu kontrastu, izrādījās vispopulārākās. Turklāt attēli ar piesātinājuma efektiem bija ar zemāku skatījumu, un tie, ar senu fotogrāfiju efektiem, ar zemāku komentāru skaitu.

Tomēr pārāk apstrādāti attēli bieži vien zaudē domu un izskatu, tāpēc nevajadzētu arī pārcensties ar filtru lietošanu.

Vairāk bilžu ar sejām

Group selfie

Citā pētījumā konstatēts, ka Instagram fotoattēli ar sejām saņem vairāk komentāru un like nekā tie, kuros redzams, piemēram, saulriets vai pusdienu šķīvis.

Košas krāsas un kontrasts

Instagram beach

Dažkārt var būt diezgan grūti iegūt atbilstošu apgaismojumu – krāsas var neizcelties pārmērīga apgaismojuma dēļ vai arī tās var izskatīties nespodras, ja netiek pielietota eksponēšana.

Pat nedaudz palielinot spilgtumu un kontrastu, fotoattēlus uzreiz var padarīt spilgtākus un gaišākus.

Izmanto dabīgo gaismu

Natural light

Apgaismojums ir labas fotogrāfijas pamatnoteikums. Dažāda veida dabīgā gaisma var radīt visdažādākās tēmas — atkarībā no diennakts laika, tā, uz kurieni kamera tiek tēmēta un, protams, laika apstākļiem.

Tā vietā, lai paļautos uz bildes pēcapstrādi, pamēģini fotografēt dažādos diennakts laikos, lai maksimāli izmantotu dabisko gaismu.

Vēl ir pamatots iemesls tam, kādēļ fotogrāfiem patīk tā saucamā golden hour (no angļu val. – zelta stunda). Tas ir brīdis, kad saule ir zemu pie horizonta, kas padara fotogrāfijas īpaši skaistas. Tas ir kā dabīgs Instagram filtrs.

Izvēlies savu skatu punktu

Cilvēki parasti uzņem attēlus, novietojot telefonu acu augstumā. Pamainot skatīšanās leņķi, attēli atšķirsies no ierastajiem.

Dodot priekšroku citam skatu punktam, paveras cita perspektīva. Ir vērts pamēģināt fotografēt no augšas, apakšas vai lielāka augstuma.

Piesaisti uzmanību

This image has an empty alt attribute; its file name is tsIHUAWKraYFAPoIcGRFGd0vHtuOpz7wUgCy7r8d-RIFDuAEy-gTCdnviaDicx074sYvAYspZkYBe_4Z5pa920_CTKrawxnEs6hpBVyvicV2-jpGe1nVXSiZY_DZ3hrEg3JJg3mR

Fotogrāfijā vadošās līnijas ir tās, kas plūst cauri bildei, piesaistot uzmanību un radot bildei dziļumu. Vadošās līnijas var būt ceļi, ēkas, dažādi dabas elementi, piemēram, koki un viļņi. 

Fotografējot, sameklē šādas vadošās līnijas un izmanto tās, lai piešķirtu attēliem dziļumu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us