Kā Android vai iOS ierīci pieslēgt kā webkameru?

Ir diezgan grūti atrast webkameru, kas būtu labas kvalitātes vai nebūtu jau izpārdota. Ja jūs strādājat vai mācāties no mājām, ļoti iespējams, ka šī mazā ierīce ir nepieciešama arī jums. Pastāv arī citi varianti, kā dažādas ierīces izmantot kā webkameras. Šoreiz apskatīsim, kā tās vietā izmantot Android vai iOS ierīci.

http://datuve/raksts/7300/pamaciba-ka-dslr-vai-bezspogula-kameru-uzstadit-ka-webkameru/

Kā Android telefonu/planšeti uzstādīt kā webkameru?

Google Play veikalā ir pieejamas vairākas lietotnes, kas ierīci pārvērš tīmekļa kamerā. Viena no tām ir DroidCam, kas piedāvā salīdzinoši vienkāršu iestatīšanu. Iespējams, ka ir gudrāki risinājumi, kā to panākt, bet, vienkāršības labad, apskatīsim šo.

 • No Play Store lejupielādējiet un instalējiet DroidCam bezmaksas versiju. (Tam nepieciešama ierīce, kurā ir Android 5.0 Lollipop vai jaunāka programmatūra). Datorā vajadzēs lejupielādēt šīs pašas aplikācijas datora versiju, kas ir pieejama Windows 10 versijai un Linux (nav pieejama macOS datoros). Tālāk tiks aprakstīts, kā to izmantot operētājsistēmā Windows 10. 

Lejupielādē 6.2 versiju priekš Windows 10

 • Pēc Android lietotnes instalēšanas nepieciešams instalēt un palaist datora versiju. Tās laikā jums būs jāļauj lietotnei instalēt audio draiverus. Ja vēlaties, noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas “Always trust software from DEV47 APPS”.

 • Kad Windows lietotne darbojas, loga augšdaļā būs redzamas opcijas, kas ļaus jums bez vadiem vai caur USB pievienot ierīci. Vieglāk ir izveidot savienojumu caur Wi-Fi, tādēļ uz to arī koncentrēsimies.
 • Zem šīm opcijām tiks parādīts lodziņš, kurā jums būs jāievada Android ierīces IP adrese. Šajā brīdī savā Android tālrunī vai planšetdatorā atveriet lietotni DroidCam. Tajā tiks parādīta jūsu ierīces IP adrese. Dodieties atpakaļ uz datoru un laukā ar nosaukumu “Device IP” ievadiet šo adresi.

DroidCam logs, kurā jāievada IP adrese

 • Tālāk ir jāveic vēl divas darbības. Vispirms pārliecinieties, vai ir atzīmēta gan rūtiņa “video”, gan “audio”. Ja tiek ieķeksēts tikai video, tālruņa mikrofons neuztvers jūsu balsi.
 • Pēc tam noklikšķiniet uz trim vertikāliem punktiem Android lietotnes augšējā labajā stūrī, lai atvērtu iestatījumus. Tur sadaļā “kamera” jūs varat izvēlēties, vai izmantot tālruņa priekšējo kameru (front-facing) vai aizmugurējo (back-facing). Tā kā aizmugurējā kamera vienmēr ir labākas kvalitātes kā priekšējā, iesaku izmantot to. Lielāko daļu citu noklusējuma iestatījumu varat atstāt tādus, kādi tie ir.

Telefona versijas logs, kurā attēlota IP adrese

 • Visbeidzot, datora lietotnē nospiediet “Start”, lai sāktu savienojumu. Jūsu datora ekrānā vajadzētu parādīties video plūsmas priekšskatījumam. Ja jūs to neredzat, pārliecinieties, vai gan jūsu personālais dators, gan Android ierīce atrodas vienā un tajā pašā Wi-Fi tīklā vai LAN.
 • Tagad vienkārši atveriet vēlamo videokonferenču lietotni, piemēram, Zoom, Google Meet vai Skype. Katras lietotnes video iestatījumos pārslēdziet noklusējuma kameru uz “DroidCam Source 2” vai “DroidCam Source 3”. Vienam no tiem vajadzētu atspoguļot to, kas redzams DroidCam Client logā.

Kā noklusējuma kameru izvēlieties DroidCam

 • Lai videokonferenču lietotnē kā noklusējuma ieeju uzstādītu ierīces mikrofonu, atveriet videokonferences lietotnes mikrofona sadaļu (tā var tikt dēvēta arī par audio ieeju jeb “audio input”) un atlasiet “DroidCam Virtual Audio”. Kad esat to izdarījis, tam vajadzētu darboties kā paredzēts.
 • Padoms: kā tālruņa turētāju var izmantot tripodu vai automašīnām paredzēto turētāju ar piesūcekni. Tas turēsies lielākoties pie visām galda virsmām.

Ja vēlies atbalstīt aplikācijas izstrādātājus, variet iegādāties arī lietotnes maksas versiju DroidCam X Pro. Maksas versijā pieejamas vēl papildu opcijas, taču bezmaksas versija arī darbojas ļoti labi.

Kā iPhone/iPad ierīci uzstādīt kā webkameru?

Tāpat kā Android, arī vairākas iOS lietotnes apgalvo, ka tās var pārvērst jūsu mobilo ierīci par tīmekļa kameru. Nesen Dev47Apps izlaida DroidCam iOS operētājsistēmas versiju, tādēļ var izmantot to. Lietotni ir viegli uzstādīt, tā darbojas nevainojami, un tajā tiek izmantots tas pats DroidCam Windows client, kuru izmanto lietotnes Android versija (tomēr, diemžēl, to nevar izmantot macOS datoros). Iepriekš Android sadaļā aprakstītie norādījumi atspoguļo to, kas jums jādara, lai aplikāciju darbinātu iOS ierīcē.

Vēl viena piemērota opcija ir EpocCam (nepieciešama iOS 10.3 vai jaunāka programmatūra). Tāpat kā DroidCam, lai tā darbotos, jums nav jāizmanto nekādi kabeļi.

 • No App Store lejupielādējiet un instalējiet EpocCam.
 • Atšķirībā no DroidCam, EpocCam datora versija ir pieejams gan Windows 10, gan macOS datoros. Dodieties uz izstrādātāja vietni Kinoni.com, lai lejupielādētu to savā datorā.
 • Pēc datora versijas instalēšanas pārliecinieties, vai jūsu iOS ierīce un dators ir pieslēgti vienam un tam pašam Wi-Fi vai LAN. Atveriet mobilo lietotni un datorā atveriet savu videokonferenču lietotni.

Šādi EpocCam izskatās iPhone ierīcē 

 • Lai tālruni izmantotu kā webkameru, videokonferenču lietotnes kameras iestatījumos vienkārši meklējiet “EpocCam”. Kad esat to izvēlējies, datorā vajadzētu parādīties paziņojumam, kas apstiprina, ka kamera ir pievienota, izmantojot Wi-Fi (piemēram, “EpocCam iOS connected using Wi-Fi”).

Kad EpocCam būs aktivizēta, parādīsies paziņojums

 • Ja rodas problēmas, ir jāveic sekojošas darbības. Ja jūs izmantojat pārlūka videokonferenču lietotni, nevis atsevišķi instalētu datora lietotni, pārliecinieties, vai savai interneta pārlūkprogrammai esat piešķīris atļauju piekļūt savai tīmekļa kamerai. Pirms konferences zvana sākšanas vajadzētu parādīties paziņojumam, kurā tiek lūgta atļauja. Tā atradīsies netālu no tīmekļa adreses joslas.
 • Ja videokonferencēm izmantojat Zoom, jums, iespējams, būs nepieciešama nedaudz vecāka Zoom versija (4.6.7), lai tā varētu atpazīt jūsu mobilās ierīces kameru. Jūs varat lejupielādēt šo versiju vietnē uptodown.com, taču ņemiet vērā, ka programmatūru izmantojat uz savu risku. Vecākas lietotnes versijas izmantošana un tās lejupielādēšana no neoficiāla avota, var pakļaut ierīci riskam.

EpocCam bezmaksas versijā iespējams izmantot tikai aizmugurējo kameru

Jāņem vērā, ka EpocCam bezmaksas versija, pirmkārt, ir daudz ierobežotāka nekā DroidCam. Piemēram, lai iOS ierīcē varētu izmantot kameru, kas vērsta uz priekšu, aplikāciju nepieciešams novērtēt App Store vietnē. Turklāt bezmaksas versijā jūsu videoklipā tiek rādīta ūdenszīme (watermark) un izšķirtspēja tiek iestatīta uz 640×480 un 30 kadriem sekundē.

EpocCam maksas versija piedāvā papildu opcijas

Turklāt bezmaksas versija neļauj pat izmantot ierīces mikrofonu, tāpēc datorā būs jāpievieno austiņas, kurās ir iebūvēts mikrofons. Lietotne EpocCam Pro par 7,99 USD  atceļ visus šos ierobežojumus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us