Turpinam 2.daļu iepriekš publicēto Edgara L. piedāvāto rakstu par IPCop rūtera uzstādīšanu, soli pa solim. IPCop ir droša Linux distribūcija, kuru ir iespējams vadīt caur Web interfeisu. Tas mazas jaudas datoru pārvērš ugunsmūrī (firewall) un VPN vārtejā (gateway).
Iepriekšējais raksts- IpCop rūtera uzstādīšanas 10 soļi atrodami agrāk publicētajā rakstā: IPCop rūtera uzstādīšana soli pa solim un Urlfilter papildinājumu pievienošana (1.daļa).
11.Ierakstam iekšējā tikla „green” ip adresi, es parasti izvēlos 192.168.1.1, lai atvieglotu dzīvi vēlāk!
12.Tagad jāspiež atkal „Enter” un jāizņem IpCop disks un dators restartējas!
13.izvelamies bildē norādīto „US” tastatūras izkārtojumu!
14.Izvēlamies laika joslu.
15.Ievadiet domain vārdu, principā var atstāt arī pēc noklusējuma. Tas iespaido admin lapas adresi piemēram es atstāju pēc noklusējuma un adrese būs https://ipcop.localdomain:445/
16. Izvēlamies Disable ISDN
17.Izvelamies „Network configuration type”
18.Izvelamies green + red , tas ir vienkāršākais veids standarta rūterim, red ir ārējais tīkls, bet green iekšējais!
19.Izvēle atkarīga no proveidera sniegta pakalpojuma. Ja izvēlas static tad būs jaajzpilda Ip address lauks un pēctam vel DNS serveru adreses, es izvēlos DHCP automātiski atrast IP adresi.
20.Tālak konfigurējam sava iekšēja tikla nosacījumus! Es parasti izvēlos „enabled” DHCP un ievadu „start address” kā 192.168.1.2 un „end address” kā 192.168.1.199, tas nozīme ka iekšēja tiklā būs pieejamas ip adreses no 192.168.1.2-192.168.1.199, pārejos laukus var atstāt tukšus!
21.jaievada 2x root parole kas bus nepieciešama logojoties datora bez interfeisa un caur putty nevis attālināti caur https://ipcop.localdomain:445/!
22. Ievadam 2x paroli https://ipcop.localdomain:445/ lapas piekluvei.
23.restarts un IpCop ruterim ir jāstrādā, interfeisa adrese https://ipcop.localdomain:445/, ielogojamies iekša caur savu uzstādīto paroli un ievadam user name „admin”
Tagad sākam likt virsū URl filter papildinājumu (adonu), kuru var lejuplādet http://www.urlfilter.net/download.html , izmantosim programas kā Putty un WinSCP.
1.Ir jaaktivizē SSH Access
Ielogojamies IpCop rūterī caur linku https://ipcop.localdomain:445/cgi-bin/remote.cgi vai caur https://ipcop.localdomain:445/ un izvēlamies system ssh access un ieliekam ķekšus kā norādits bildē.
2.Ar WinScp palīdzibu iekopējam lejupielādeto IpCop failu rootā.
3.Tagad veram vaļa putty un ievadam sava rutera adresi un portu 222
4. Esam ielogojušies iekšā ruterī, ievadam komandu tar -xzf ipcop-urlfilter-1.9.3.tar.gz, lai “attarotu” failu.
5. Pēc tam ipcop-urlfilter/install
Ja visu izdarījāt pareizi, tad rūterim ir jāstrāda.
Par pašu IP UrlFiltru jautajiet autoram privātā sarakstē vai novelciet paši no http://vdeplus.lv/all_accses_file/urlfilter-backup(2).tar.gz “backup” failu un ieimportejiet to IpCop filtrā.