Interneta koplietošana, izmantojot Microsoft Windows XP

[b]Interneta koplietošana, izmantojot Microsoft Windows XP[/b]

Windows XP opcija Internet Connection Sharing (ICS) ļauj izmantot vienu interneta pieslēgumu vairākiem datoriem. IEEE 802.11 bezvadu tīkla (WiFi) atbalsts ļauj izveidot Ad Hoc (dators – dators) tipa bezvadu tīklu. Izmantojot šīs abas metodes, ir iespējams koplietot interneta pieslēgumu vairākiem lietotājiem, izmantojot bezvadu tīklu.
Šajā pamācībā apskatīsim veidu, kā ātri un vienkārši, izmantojot Windows XP, mēs varam koplietot interneta pieslēgumu.

Izmantojot Internet Connection Sharing (ICS), vairāki datori var koplietot vienu interneta pieslēgumu, lai piekļūtu internetam. Piemēram, ja jums ir viens dators, kurš ir pieslēgts internetam, izmantojot Ethernet kabeli, un ICS ir iespējots šim pieslēgumam, tad citiem datoriem ir iespējams izmantot šo pieslēgumu, lai piekļūtu interneta resursiem.
Izmantojot IEEE 802.11 bezvadu tīklu, jūs varat izveidot ad hoc (dators – dators) tipa bezvadu tīklu. Ad hoc tīklam nav nepieciešams izmantot tādas iekārtas kā bezvadu piekļuves punkts (Access Point, AP) vai bezvadu maršrutētājs (Wireless Router), kas parasti tiek lietoti kā centrālais resurss caur kuru notiek pieslēgšanās bezvadu/vadu tīkliem. Izmantojot ad hoc, jūs varat saslēgt līdz 9 datoriem bezvadu tīklā, neizmantojot AP, lai varētu komunicēt savā starpā, koplietot dažādus resursus, ieskaitot internetu.
Šajā pamācībā tiks apskatīts šis konkrētais gadījums, kad tiek izmantots ethernet(vai jebkurš cits vadu savienojums) kabelis un interneta koplietošana notiek starp bezvadu tīkla lientiem (datoriem), izmantojot ad hoc bezvadu tīklu.

Šajā konkrētajā gadījumā datoram ir viena vadu tīkla karte un viena bezvadu tīkla karte. Pieslēgums internetam tiek nodrošināts, izmantojot ethernet kabeli, kas ir pieslēgts vadu tīkla kartei.

[i]Piezīme: šo pašu metodi var izmantot datoriem kuriem ir divas (2) vadu tīkla kartes, kā arī šo metodi var izmantot pretējā variantā, kad pieslēgums internetam tiek nodrošināts caur bezvadu tīkla adapteri, un citi datori izmanto vadu tīklu.[/i]

[b]Konfigurējam Ad Hoc interneta koplietošanu[/b]

Kas ir vajadzīgs:
Dators (portatīvais vai galda), uz kura ir uzstādīts Microsoft Windows XP un kuram ir divas tīkla kartes, viena vadu un viena bezvadu, turpmāk tekstā tiks saukts – ICS-dators.
Pieslēgums internetam, izmantojot Ethernet tīkal kabeli.
Datori (portatīvie vai galda), uz kuriem ir uzstādīts Microsoft Windows XP, un kas ir aprīkoti ar bezvadu tīkla kartēm.

[img]/images/upload/01-diagram-ad-hoc.gif[/img]
[i]Tīkla piemērs.[/i]

Lai šo visu paveiktu, mums būs jāveic šādi soļi:
1. Pieslēdzam ICS-datoru internetam.
2. Iespējojam Internet Connection Sharing (ICS) uz ICS-datora vadu tīkla adaptera.
3. Izveidojam Ad Hoc bezvadu tīklu uz ICS-datora.
4. Pieslēdzamies pie Ad Hoc bezvadu tīkla no citiem datoriem.

Sākam …
______________________________________________________________________
[b]1. Pieslēdzam ICS-datoru internetam.[/b]

Pieslēdzam ethernet tīkla vadu pie ICS-datora tīkla kartes. Veicam nepieciešamo IP adresu konfigurāciju vadu tīkla adapterim, lai būtu pieejams internets. Lattelecom/Apollo (Mājas DSL) gadījumā IP adreses iestatījumiem jābūt uzstādītiem uz automātisku konfigurāciju.

IP adreses konfigurācija:
1. Atveriet [b]Start[/b] izvēlni, izēlieties [b]Control Panel[/b], [b]Network and Internet Connections[/b], [b]Network Connections[/b].
2. Uzklikšķinam labo peles pogu uz attiecīgā tīkla pieslēguma (parasti [b]Local area connection[/b]), kuram ir pieslēgts vadu internets un izvēlamies [b]Properties[/b].
[img]/images/upload/5_lan.gif[/img]

3. Veicam dubultklikšķi uz [b]Internet Protocol (TCP/IP)[/b].
[img]/images/upload/2_tcpip.gif[/img]

4. veicam IP adreses konfigurāciju, attiecīgi jūsu pieslēgumam, ar OK apstiprinam izmaiņas un aizveram visus atvērtos logus.

[b]N.B.[/b] Neizmirstiet ieslēgt ugunsmūri, lai pasargātu savu datoru.

Lai ieslēgtu ugunsmūri ([b]Windows Firewall[/b]) datoram, kuram ir uzstādīts Microsoft Windows XP ar Servisa Pakotni 2 :
1. Atveriet [b]Start[/b] izvēlni, [b]Control Panel[/b], [b]Network and Internet Connections[/b], kur izvēlamies [b]Windows Firewall[/b].
2. Atzīmējam – [b]On[/b] un, nospiežot OK, apstiprinam izmaiņas.
[img]/images/upload/7_windowsfirewall.jpg[/img]

Lai ieslēgtu ugunsmūri (Internet Connection Firewall, ICF) datoram, kuram ir uzstādīts Microsoft Windows XP bez servisa pakotnēm vai ar Servisa Pakotni 1 :
1. Atveriet [b]Start[/b] izvēlni, [b]Control Panel[/b], [b]Network and Internet Connections[/b], kur izvēlamies [b]Network Connections[/b].
2. Uzspiediet labo peles pogu uz pieslēguma, pie kura ir pieslēgts internets (parasti [b]Local Area Connection[/b]) un izvēlieties [b]Properties[/b].
3. Atveriet [b]Advanced[/b] sadaļu, kur ieliekat ķeksīti pie – [b]Protect my computer by limiting or preventing access to this computer from the Internet[/b].
4. Nospiežot OK, apstiprinam izmaiņas.

Kad ir paveikta IP adreses konfigurācija, un ir iespējots ugunsmūris, pārliecinaties vai pieslēgums internetam strādā, to var izdarīt atverot interneta pārlūkprogrammu, piemēram Internet Explorer, un ievadot tīmekļa adresi. Kad esam pārliecinājušies, ka viss strādā korekti varam turpināt.

______________________________________________________________________
[b]2. Iespējojam Internet Connection Sharing (ICS) uz ICS-datora vadu tīkla adaptera.[/b]

Lai iespējotu Internet Connection Sharing (ICS) veicam sekojošus soļus:
1. Atveriet [b]Start[/b] izvēlni, [b]Control Panel[/b], [b]Network and Internet Connections[/b], kur izvēlamies [b]Network Connections[/b].
2. Uzspiediet labo peles pogu uz pieslēguma pie kura ir pieslēgts internets (parasti [b]Local Area Connection[/b]) un izvēlieties [b]Properties[/b].
3. Atveriet [b]Advanced[/b] sadaļu, kur ieliekat ķeksīti pie – [b]Allow other network users to connect through this computer’s Internet connection check box[/b] un izņemam ķeksīti no – [b]Allow other network users to control or disable this shared Internet connection check box[/b].
[img]/images/upload/8_allow.jpg[/img]

4. Nospiežot OK, apstiprinam izmaiņas.
5. Var parādīties dialoga logs, kurā jūs tiksiet brīdināts, ka esat iespējojuši Internet Connection Sharing (ICS), nospiežot YES apstipriniet izmaiņas.

[img]/images/upload/11_ics.jpg[/img]

[i]Piezīme: Kad tiek iespējots ICS, IP adrese datora iekšējam interfeisam, šajā gadījuma – bezvadu tīkla kartei, tiek nokonfigurēta automātiski, nevajag veikt manuālu IP adreses konfigurāciju. Kā arī, visiem, kas pieslēgsies šim tīklam IP adrese tiks automātiski nokonfigurēta un visi nepieciešamie parametri, IP adreses iestatījumiem jābūt uzstādītiem uz automātisku konfigurāciju.[/i]

______________________________________________________________________
[b]3. Izveidojam Ad Hoc bezvadu tīklu uz ICS-datora.[/b]

Lai izveidotu Ad Hoc bezvadu tīklu, veicam šādas darbības uz ICS-datora, kurā ir uzstādīts Microsoft Windows XP ar Servisa Pakotni 2:

1. Atveriet [b]Start[/b] izvēlni, [b]Control Panel[/b], [b]Network and Internet Connections[/b], kur izvēlamies [b]Network Connections[/b].
2. Uzspiediet labo peles pogu uz [b]Wireless network connection[/b] un izvēlieties [b]Properties[/b].
3. Pārejiet uz [b]Wireless Networks[/b] sadaļu.
4. Bezvadu tīkla adaptera īpašību dialoga logā nospiediet [b]Add[/b] pogu, kas atrodas zem [b]Preferred networks[/b] loga.
[img]/images/upload/4_wifi_networks.jpg[/img]

5. [b]Association[/b] sadaļā ierakstam bezvadu tīkla vārdu – [b]Network Name (SSID)[/b], pēc savas izvēles, piemēram KopInternets.
6. Ieliekat ķeksīti pie – [b]This is a computer-to-computer (ad hoc) network[/b] un izņemam ķeksīti no – [b]The key is provided for me automatically[/b].
7. [b]Network Authentication[/b] izvēlieties [b]Open[/b].
8. [b]Data encryption[/b] izvēlieties [b]WEP[/b].
9. [b]Network key[/b] logā ierakstam paroli, kuru būs nepieciešams ievadīt lai pieslēgtos jūsu bezvadu tīklam.
10. [b]Confirm network key[/b] atkārtoti ierakstam paroli.
[img]/images/upload/6_ssid.jpg[/img]

11. Nospiežot OK, apstiprinam izmaiņas visos logos.

Lai izveidotu Ad Hoc bezvadu tīklu, veicam šādas darbības uz ICS-datora, kurā ir uzstādīts Microsoft Windows XP ar Servisa Pakotni 1 vai bez servisa pakotnēm:
Visi veicamie soļi ir identiski izņemot 7 un 8 soļu vietā ir jāieliek ķeksis pie – [b]Data encryption (WEP enabled)[/b]

Tika izveidots ad hoc bezvadu tīkls ar WEP šifrēšanu, kas nodrošina aizsardzību jūsu bezvadu tīklam, visiem, kas vēlēsies lietot jūsu izveidoto bezvadu tīklu būs jāievada porole, kuru jūs ierakstījāt 9 un 10 soļos.

Ir iespējams izveidot arī ad hoc bezvadu tīklu, kuram pieslēdzoties nav vajadzīga parole, bet šāds risinājums nav vēlams, jo jebkurš varēs pieslēgties jūsu tīklam bez ierobežojumiem.

[i]Piezīme: Ja visi tīkla klienti atbalsta, vēlams izmantot WPA-PSK šifrēšanu, jo WEP nav pārāk drošs. Lai izmantotu WPA šifrēšanu ir jābūt uzstādītam Windows drošības jauninājumam, kas nodrošina WPA šifrēšanas atbalstu ([url=http://support.microsoft.com/?kbid=917021]lejuplādēt[/url]). Konfigurācijas soļi ir identiski, tikai WEP vietā ir jāizvēlas WPA[/i]
______________________________________________________________________
[b]4. Pieslēdzamies pie Ad Hoc bezvadu tīkla no citiem datoriem.[/b]

Kā pievienoties no citiem datoriem, kuriem ir uzstādīts Windows XP, iepriekšējos soļos izveidotajam ad hoc bezvadu tīklam:

1. Visiem datoriem nokonfigurējam automātisku IP adrešu saņemšanu, skat. 1.punktu, sadaļu IP adreses konfigurācija
2. Atveriet [b]Start[/b] izvēlni, [b]Control Panel[/b], [b]Network and Internet Connections[/b], kur izvēlamies [b]Network Connections[/b].
3. Uzspiediet labo peles pogu uz [b]Wireless network connection[/b] un izvēlieties [b]View Available Wireless Networks[/b].
4. Atvērsies logs kurā būs redzami pieejamie bezvadu tīkli, šo tīklu sarakstā ir jāparādās nule kā izveidotajam bezvadu tīklam ar nosaukumu, kādu jūs ieraksījāt, piemēram, KopInternets. Ja tas neparādās, nospiediet [b]Refresh network list[/b], loga kreisajā daļā.
[img]/images/upload/9_view_wifi.gif[/img]

5. Izvēlamies attiecīgo bezvadu tīklu un nospiežam [b]Connect[/b] pogu, pēc kā parādīsies dialoga logs, kurā jāieraksta parole, lai piekļūtu šim bezvadu tīklam.

Visiem datoriem tiks piešķirtas IP (192.168.0.x diapazonā) adreses no ICS-datora. ICS-datora iekšējās tīkla kartes IP adrese tiks nokonfigurēta automātiski un tā būs 192.168.0.1.
Pārbaudam interneta pieslēgumu atverot interneta pārlūkprogrammu, piemēram Internet Explorer, un ievadot tīmekļa adresi.

[i]Piezīme: Pieslēgties šādi izveidotam bezvadu tīklam var arī, izmantojot jebkuru citu operētājsistēmu, kas atbalsta IEEE 802.11 bezvadu tīklu.[/i]
______________________________________________________________________
Saistītie raksti:
[url=http://datuve/raksts/1330/Datoru_saslegsana_tikla,_soli_pa_solim]Datoru saslēgšana tīklā, soli pa solim[/url]

Saites:
[url=http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/default.mspx]Windows XP Networking[/url]

[url=http://www.microsoft.com/windows/using/windowsxp/default.mspx]Using Windows XP[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us