Dažreiz, pēc kādas programmas instalācijas, Jūs jūtat, ka dators ir sācis “bremzēt”, bet programmas atinstalēšana neko nedod. Ļoti daudzas programmas instalējot izmaina svarīgus Windows failus, kas reizēm noved pie sistēmas veiktspējas samazināšanās. Taču atinstalēšana gandrīz nekad neatjaunos iepriekšējos iestatījumus, vienīgi, ja instalācija tika veikta ar [url=http://freeware4u.com/modules/mydownloads/singlefile.php?lid=234]Total Uninstall[/url] vai līdzīgu programmu palīdzību.
Total Uninstall darbojas kā instalēšanas palīgs. Tas saglabā informāciju par sistēmu pirms katras instalācijas, kas tiek palaista caur šo programmu. Tādā veidā, ja pēc instalēšanas radušās kādas problēmas ir iespēja atinstalēt programmu, atjaunojot iepriekšējos uzstādījumus (reģistra ierakstus, failus u.tml). Programmā tiek izmantota vienkārša ideja, kas ir gluži kā matemātiskā formula: X (Jūsu sistēma pēc instalācijas) mīnus Y (pirms instalācijas), rezultātam vajadzētu atspoguļot sistēmas izmaiņas.
Taču, ja šī programma netika izmantota, varētu noderēt sekojoši padomi.
Pirmkārt, uzmanīgi izvēlaties kādu programmu Jūs instalēsiet, vēlams būtu pameklēt atsauksmes no citiem lietotājiem, piemēram, [url=http://groups.google.com]groups.google.com[/url], tādējādi Jūs uzzināsiet vai jūsu izvēlētā programma nesatur kādu vīrusu un ir droša.
Būtu vēlams, jaunus programmu labojumus instalēt kādu mēnesi pēc to iznākšanas, lai ražotājfirma paspētu novērst visas kļūdas.
Neuzticieties firmai tikai tās vārda dēļ. Viskļūdainākā programma, ko es esmu redzējis ir nākusi no “Microsoft”, tāpēc vārds neko nenozīmē.
Pirms jaunas instalēšanas izveidojiet “system restore point”, parasti tas tiek izveidots automātiski, taču drošāk ir to darīt pašam – [i]start->all programms->accesories->system tools->system restore->create restore point[/i], tālāk sekojiet instrukcijām.
Instalācijas visvairāk izposta reģistru, taču ir dažas labas programmas, kas spēj reģistru atjaunot, piemēram, “Emergency Recovery Utility NT”. Tā ir bezmaksas un samērā viegli apgūstama.
Novērtējiet zaudējumus! Pēc instalācijas iesaku pārbaudīt “system tray” vai tur nav jaunas ikonas, tāpat varat ar “task manager” pārlūkot procesus, un redzot kādu, kas “ēd” daudz vai maz resursus, bet nav pazīstams, pārbaudiet to [url=http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/processlibrary/]šajā[/url] saitā.
Ja ir iespējams, tad pēc instalācijas neinstalējiet neko pāris dienas, lai redzētu, vai programma ir nodarījusi kādus zaudējumus, un varētu noteikt kura programma tā bija.
Nepieciešamības gadījumā atkāpjaties! Mēģiniet atinstalēt programmu. Parasti atinstalācijas fails atrodas programmas folderī ar nosaukumu “unistall” vai “unwise”. Ja tāda faila nav, tad dodieties uz [i]start->control panel->add/remove programms[/i] tajā atrodiet Jūs interesējošo programmu un spiediet “remove”.
Tāpat, lai izvairītos no nevēlamām instalācijām, lietojiet “limited user” un admina privilēģijas uzlieciet tikai uz instalācijas laiku.
Avots [url=http://pcworld.com/article/124946-1/article.html]pcworld.com[/url]