Ieteikumi drošiem iepirkumiem internetā

Tuvojoties Ziemassvētkiem, cilvēki arvien vairāk iepērkas un mūsdienās daudz populārāk ir iegādāties dāvanas caur internetu. Protams, iepirkšanās internetā var būt visai riskanta, bet arī īstajos veikalos iepērkoties ir no kā baidīties – kabatzagļi, cilvēki ar vīrusiem utt. Tā kā pilnībā drošs justies nevar nekur. Bet iepērkoties internetā ir iespējams izsargāties no nevēlamā, ja vien ievēro dažus drošību garantējošu principus.

[b]Darbojies ar drošu datoru.[/b] Ja datorā ir iekļuvis kāds vīruss vai kāda nevēlama programma, kas Tavus privātos datus var pārsūtīt citiem, tad visi darījumi internetā ir ļoti riskanti. Tādēļ vajag sekot līdzi vai operētājsistēma, pārlūkprogrammas, kā arī antivīrusi ir atjaunināti un darbojas bez problēmām. Un jebkurā gadījumā, ja dators bieži tiek izmantots dažādām lejupielādēm un neuzticamu lapu apskatei, tad labāk iepirkšanos veikt no cita datora.


[b]Klikšķini piesardzīgi.[/b] Pirmssvētku laikā tiek veidotas dažādas akcijas un atlaides, tādēļ ikviens no mums uz e-pastu saņems arvien vairāk kārdinošus piedāvājumus, taču jābūt ir uzmanīgam, jo šīs reklāmas iespējams sūta viltvārži, tādēļ, ja no piedāvājuma nespējat atteikties, tad nevajag aktivizēt e-pastā redzamo saiti, bet gan pašrocīgi veikala adresi ierakstīt adrešu logā vai meklētājā, lai noskaidrotu vairāk informācijas par šīs adreses uzticamību.

[b]Pazīsti pārdevēju.[/b] Labāk iepirkties tikai pazīstamos un populāros veikalos. Ja tomēr vislabākais piedāvājums ir nezināmajam veikalam, tad vajadzētu veikt nelielu izpēti internetā, apskatīties vai nav kādas atsauksmes par šo mājas lapu. Par Latvijas interneta veikaliem informāciju un atsauksmes var meklēt arī www.sudzibas.lv un antireklama.lv, ārzemju interneta veikalu reitingus var apskatīties, piemēram, shopping.google.com, kā arī daudzās citās vietās.


[b]Zini īsto cenu.[/b] Dažkārt piegādes cena vai dažādu nodokļu izmaksas (piemēram, PVN) var netikt uzrādītas un tad klients rēķinās ar pavisam citu cenu, tādēļ pirms pasūtīšanas vajag pārliecināties, ka esi sapratis precīzo produkta cenu ar visām ar to saistītām izmaksām.

Ja tomēr ir kādas neskaidrības vai šķiet, ka esat apkrāpts, tad varat interesēties patērētāja ceļvedī vai PTAC.

[b]Veiksmīgu iepirkšanos![/b]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us