GeForce videokartes virstaktēšana

Šajā rakstā pastāstīšu jums par videokartes veiktspējas uzlabošanu. Raksts būs par GeForce videokartēm, pārejo videokaršu īpašnieki var tālāk nelasīt.

Pēdējā laikā parādijās aizvien jaunas un jaunas spēles, kuras mana vecā karte nevar pavilkt, un naudiņas jaunu nopirkt ar nav. Tad atliek tikai viena iespēja – videokartes [i]clockošana[/i], frekvences palielināšana. Kā saprotams, pasākums ir diezgan riskants, tāpēc tā ir katra paša izvēle darīt to vai nē. Ja jums vispār nav vajadzības pēc kautkā tāda, tad varat netaisīt liekus eksperimentus un lieki neriskēt ar savu karti.

Tātad ķeramies “vērsim pie ragiem”. Sākumā jums vajag novilkt [url=http://download.nvidia.com/Windows/81.98/81.98_forceware_winxp2k_english_whql.exe]šo[/url] [i]update[/i] videokartes draiveriem, uz kā balstīsies clockošana. Kad draivers uzinstelēts un dators restartēts, lejupielādējam [url=http://lizard.outness.lv/geforceoc.rar]šo[/url] reģistra atslēgu un uzliekam (atveram) viņu. Pēc tam uz desktopa spiežam [i]Properties[/i], ejam uz [i]Setings -> Advenced -> GrForceXXXXX[/i] un sānā sameklējam [i]Clock Frequency Settings[/i]. Kad tas ir izdarīts atķeksējam lai varētu manuāli mainīt lielumus. Jums izleks logs ar tekstu, lai to varētu apstiprināt. Varam sākt [i]clockot[/i]. [i]Clockojam[/i] lēnām pa nelielām vienībām. Pirms apstiprināšanas obligāti veicam testu. Testa laikā ieteicams būtu veikt kādu darbību, lai redzētu kā uz šīm izmaiņām reaģē videokarte, kautvai pabīdīt kādu logu. [i]Clockošanu[/i] veic no maziem lielumiem uz augšu līdz tam mirklim, kad kautkas sāk raustīties un izplūst krāsas, tad ņemam pēdējo lielāko lielumu pie kura tests gāja normāli, un apstiprinam. Pēc tam vēlams būtu uzreiz notestēt ar kādu spēli. Nevajadzētu darīt tā, ka uzliekam lielu frekvenci un ņemam nost līdz vairs nav krāsu izplūdumi un sajaukumi, tā var nodedzināt videokarti.

Mans [i]noclockotais[/i] Geforce. Standartā frekvence ir 200 un atminja 166. Pec šīm darbībām ieguvu Frekvenci 252 un atminju 188. Daudzos tas noteikti izraisa vilšanos, jo parasti visi sapņo uz vairākas reizes lielāku iegūto vērību, bet dzīve tā nenotiek. 🙂
Es uzkatu ka 26 % tā jau ir daudz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us