Firewall tests

Kādu laiciņu pateicoties straujai interneta attīstībai Latvijā un tai sekojošajai tikpat straujai ļautiņu, kuriem intresē manā datorā notiekošie procesi un slikti gulošiem naktīs, ja nepabojā kādam dzīvi (nezinu kā vēl nosaukt tā saucamos hakerus utml., utt.), es sāku pievērst pastiprinātu uzmanību sava datora drošībai. Atbilsoša antivīrusu programma tika izvēlēta jau labu laiku atpakaļ, bet palika izvēlēties piemērotu ugunsmūri un [i]anti-spyware[/i] programmu. [i]Anti-spyware[/i] tēmu atliksim uz citu reizi, bet shoriez paliksim pie jautājuma par ugunsmūri.

Kā jau pieticīgs lietotājs, es vēlējos mūri to labāko un saprotamāko uzstādīšanā. Bet ātri vien pētot informāciju par “labākiem no vislabākiem” ugunsmūriem es ievēroju,ka dažādos reitingos un testos tie paši mūri ieņem tik pat dažādas vietas. Visu manu zinātkāro darbību rezultātā man ir izveidojusies neliela kaudzīte ar informāciju par visdažādākiem ugunsmūru testa veidiem, un šoreiz es nedaudz sīkāk izklāstīšu par ugunsmūra testa programmu [url=http://evalsoftware.atelierweb.com/awft32.zip][b]AWFT[/b][/url].

[b]AWFT[/b] pilnais nosaukums ir [i]Atelier Web Firewall Tester[/i]. Mūsu vajadzībām pietiks ar šī produkta trial versiju ar ierobežojumu uz 10 [b]AWFT[/b] starta reizēm. [b]AWFT[/b] ir paredzēti 6 testa veidi, un šeit būs to sīkāks izsklāstījums:

[q]Technique 1 Attempts to load a copy of the default browser and patch it in memory before it executes. Defeats the weakest PFs.
Technique 2: Creates a thread on a loaded copy of the default browser. Old trick, but most firewalls still fail.
Technique 3: Creates a thread on Windows Explorer. Another old trick, but almost every firewall still fail.
Technique 4: Attempts to load a copy of the default browser from within Windows Explorer and patch it in memory before execution. Defeats PFs which require authorization for an application to load another one (succeeding on Technique 1) – Windows Explorer is normally authorized. This test usually succeeds, unless the default browser is blocked from accessing the Internet.
Technique 5: Performs an heuristic search for proxies and other software authorized to access the Internet on port 80, loads a copy and patches it in memory before execution from within a thread on Windows Explorer. Very difficult test for PFWs!
Technique 6: Performs an heuristic search for proxies and other software authorized to access the Internet on port 80, requests the user to select one of them, then creates a thread on the select process. Another difficult nut to crack for PFWs![/q]

Tie, kuri skolā mācījās vācu valodu, pēc pazīstamiem burtiņiem tekstā noprata, ka testi nr.2 un 3 izmanto vecus trikus, bet tests Nr.5 un 6 ir sevišķi grūti pārbaudījumi ugunsmūrim. Bet lai nu tas paliek, redzēsim, ko par to domā mūsu katra datora ugunsmūris.

Programmas startā mūs sagaida ekrāns kura augšējā daļā izvietotas pogas ar testa kārtas numuriem (one, two, three utt.), kuras mēs pēc kārtas centīgi spaidīsim, bet ekrāna lejasdaļā atrodas rezultātu dzēšanas poga un divi ekrāniņi ar logiem ugunsmūra un programmas sacensības rezultātiem. Lai būtu intresantāk es pēc noklusējuma adreses vietā ievietoju adresīti uz tanti gogli.

[img=/images/upload/attels.Nr.1.png]pic1[/img]
Startējot [b]AWFT[/b] nevajag veikt nekādas speciālas darbības, dators strāda kā vienmēr strādājis, izņemot veicot 5 un 6 testu jūsu pārlūkprogrammā vajag atvērt jebkuru mājaslapu un nedaudz tajā pakustināt peles kursoru, pēc kā spiest uz attiecīgā (5vai 6) testa pogu.

Par katru testu no 1 līdz 4 tiek piešķirts viens punkts, bet par katru 5 un 6 testu trīs punkti. Tātad maksimālais punktu skaits kāda labā var būt 10.

Pēc testiem man ekrāns izkatījās šādi:
[img=/images/upload/attels.Nr.2.png]pic2[/img]
Bet domāju, ka citiem rezultāti pavisam var nebūt vienādi ar manējiem. Ja tomēr tavs ugunsmūris nespēja iegūt vairāk par 3 punktiem – laikam laiks viņu mainīt. Pastāv iespēja, ka dažas antivīrusu programmas var saasināti reaģēt uz [b]AWFT[/b] – tāpēc uz [b]AWFT[/b] testa laiku ieteikšu tos izslēgt. Pēc tam var atkārtoti iziet testu ar ieslēgtu antivīrusu, jo kas lai zina varbūt tas palīdzēs ugunsmūrim izcīnīt uzvaru.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us