Firefox noslēpumi

Firefox kļūst arvien populārāks un parādās cilvēki, kas sāk pētīt šo pārlūku, meklējot dažādas interesantas un noderīgas lietas, kas uzreiz nav pamanāmas. Tie, kas cītīgi lieto šo Mozillas produktu, jau noteikti ir pazīstami ar šīm iespējām, bet noteikti ir daudzi, kas par to nemaz nav dzirdējuši, tāpēc pastāstīšu par dažām no tām.

Daudzi jaunie lietotāji parasti pamana, ka Firefox pārlūkam ir samērā maz konfigurācijas opciju, bet patiesībā tas nav redzams, jo parastam ierindas lietotājam tas viss nav vajadzīgs un tikai lieki sajauks galvu.

Šeit būs neliels ieskats, kā piekļūt daudz plašākai pārlūka informācijai un konfigurācijai. Piekļūt tam var ierakstot adreses laukā šādas vērtības:

[b]about:[/b]
Parāda informāciju par Firefox versijas numuru, autortiesībām utt.

[b]about:config[/b]
Atver konfigurācijas konsoli, kurā var apskatīt, labot un izveidot jaunus konfigurācijas uzstādījumus.

[b]about:cache[/b]
Parāda informāciju par izmantoto atmiņu un failu kešu, ar iespēju apskatīt visus failus, kas atrodas kešā.

[b]about:buildconfig[/b]
Parāda kompilatora parametrus, kas tikuši izmantoti, lai izveidotu šo Firefox versiju (tā kā Firefox ir atvērtā koda programma, tad šīs vērtības var atšķirties).

[b]about:plugins[/b]
Parāda sarakstu ar instalētajiem spraudņiem.

[b]about:credits[/b]
Parāda visus šajā projektā iesaistītos programmētājus, testētājus utt.

Tagad pastāstīšu par dažiem mazāk zināmiem, bet ļoti svarīgiem uzstādījumu, kas ļauj web lapu aplūkošanu padarīt daudz patīkamāku.

Pēc idejas Firefox vajadzētu dinamiski atbrīvot atmiņu no RAM keša priekš pārējām programmām, kad tas nepieciešams, bet diemžēl dzīvē tā nenotiek, tāpēc izmantosim, kādu viltību. Noklusētais Firefox atmiņas daudzums ir 51200 KB (51 MB), mēs pamēģināsim šo vērtību pielāgot savām vajadzībām un liksim Firefox vairāk dalīties ar pārējām programmām. Lai to izdarītu aizejam uz konfigurācijas konsoli, ierakstot [i]Location bar[/i] [b]about:config[/b]. Nospiežot labo peles pogu izvēlamies [i]New -> Integer[/i] un dialoga logā, kas atveras, ierakstam vērtību [i]browser.cache.memory.capacity[/i] (šī vērtība pēc noklusējuma tur nav, tāpēc mums viņa jāizveido pašiem). Nākošajā dialoga logā ierakstam, mūsu izvēlēto atmiņas daudzumu, piemēram 16000, kas apzīmē 16 MB. Pēc tam aizveram Firefox un startējam to no jauna.

Vēl viena vērtība, kas pēc noklusējuma nav pieejama, ļauj mums pašiem izvēlēties, kur tiks glabāti keša faili. Iespējams, ka jums ir nepieciešams norādīt citu disku, kas ir ātrāks vai lielāks. Konfigurācijas konsolē izveidojam jaunu ierakstu [i]browser.cache.disk.parent_directory[/i] un ierakstam ceļu, kur vēlamies glabāt keša failus, piemēram, [i]D:/mape[/i].

Nezinu kā citiem, bet man ļoti nepatīk, ka minimizējot un pēc kāda laika atjaunojot Firefox, tas manāmi iebremzē. Tas notiek tāpēc, ka minimizējot Firefox atdod gandrīz visu savu izmantoto RAM atpakaļ Windows. Šāda rīcība bieži noved pie situācijas, ka atjaunojot Firefox tas sastingst uz pāris sekundēm. Par laimi to ir iespējams apiet. Konfigurācijas konsolē izveidojam [i]Boolean[/i] ierakstu [i]config.trim_on_minimize[/i]. Iedodam vērtību [i]false[/i] un restartējam Firefox.

Un nobeigumā pastāstīšu, kā likt Firefox ielādēties uz Windows XP ātrāk. Lai to panāktu mums vajag startēt Firefox ar argumentu [i]/Prefetch:1[/i]. Izskaidrojumu šim var meklēt TechRepublic.

Ceru, ka kādam šie padomi palīdzēja. Ja ir interese, tad var pepētīt vēl šo sarakstu ar iespejamajām konfigurācijas vērtībām – Documented Preferences.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us