Failu atgūšana to nozaudēšanas gadījumā

Ar dažādu svarīgu vai mazāk svarīgu datu nozaudēšanu noteikti ir saskāries ikviens. Iespējams jūs iztukšojāt savu Recycle Bin dažas sekundes pirms apjautāt, ka iepriekš esat izdzēsis nepareizo mapi vai failu vai arī kāda datora kļūdas brīdī jūsu fails vienkārši ir nozudis. Lai arī kāds būtu iemesls, datu atgriešana ne vienmēr ir neiespējamā misija. Tādēļ, kad esat apjautis, ka jums trūkst kāds nozīmīgs fails, tad vajag visam pieiet racionāli (bez emocijām) un soli pa solim iziet cauri iespējamajiem risinājumiem. Šoreiz vairāk par to situāciju, kad fails ir vienkārši pazudis un neesat un neesat pārliecināts, ka būtu to dzēsis ārā.

Ja jūs visur izmeklējaties savu failu, bet nevarat to atrast, palieciet mierīgs, apturiet visas programmas, kas raksta lielus datu apjomus uz jūsu cietā diska un centieties iziet no visam iespējamajām aplikācijām.
Izdzēstie faili patiesība nemaz netiek izdzēsti, tie tikai tiek atzīmēti ka datu apjomi, kuru aizņemto vietu uz cieta diska ir iespējams lietot atkārtoti, ja rodas nepieciešamība. Tādēļ vajadzētu apturēt uz mirkli jaunu datu ierakstīšanu, lai tie nepārklātu jūsu izdzēsto failu, ja nu gadījuma tas jau ir izdzēst nevis vienkārši nozaudēts. Kad viss ir apturēts, tad pamēģiniet vēlreiz izmantot Windows failu meklēšanas rīku.

Ja fails tik un tā netiek atrasts, tad pārbaudiet savu Recycle Bin, ja tur tā nav vai, ja jūs vienmēr kārtīgi iztukšojat savu Recycle Bin vai arī failu dzēšanai jūs izmantojat brutālo [Shift]+[Delete] opciju, tad jums visdrīzāk vajadzētu pāriet pie nākamā raksta, kurā ir vairāk par “patiešām izdzēstiem failiem”.
Vēl gan pastāv arī iespēja, ka dažas programmas pašas varēs jums vēl palīdzēt, piemēram, Word un citas MS Office programmas saglabā pagaidu versijas failiem kamēr jūs pie tiem strādājat. Atrast izmantojamus datus no šiem pagaidu failiem varētu būt visai sarežģīti, bet tas arī var būt glābiņš. [url=http://support.microsoft.com/kB/211632]Šeit[/url] ir ļoti saprotama pamācība, kā atgūt datus no šiem pagaidu failiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us