Failu atgūšana to izdzēšanas gadījumā

Patiešām izdzēsto failu atjaunošana var būt visai sarežģīts process. Ja fails ir tikai nosūtīts uz Recycle Bin, tad atliek vien atjaunot izdzēsto failu nospiežot vienu vienīgu pogu, bet ja tas ir izdzēsts arī no šīs sadaļas tad jāvēršas pie speciāliem failu atjaunošanas rīkiem. Lai varētu ar tiem strādāt ir jāsaprot kā tie darbojas un ir vajadzīgs izprast, kas notiek ar failiem, kad tie tiek izdzēsti.

Katrs disks (vai katra partīcija, ja Jūsu disks ir sadalīts vairākās partīcijās) satur informāciju par visiem uz tā esošajiem failiem. Tajā informācijā ir katra faila nosaukums un pirmā klastera numurs (vismazākā diska lietojamā daļiņa).
Vēl viena būtiska sistēmas daļa ir FAT (File Allocation Table), kuras sastāvā ir informācija par citiem faila klasteriem.

Kad fails tiek izdzēsts no datora, tad Windows padara divus darbiņus. Pirmkārt tiek mainīts faila nosaukums – pirmais nosaukuma simbols tiek aizvietots ar jautājuma zīmi. Tas norāda, ka šī faila aizņemtā vieta var tikt izmantota atkārtoti citiem datiem. Un otra darbība ir tā, ka FAT sistēmas sadaļā visi klasteru numuri tiek aizvietoti ar 0, lai noradītu, ka tie ir brīvi atkārtotai izmantošanai.
Būtībā uzreiz nekādi dati netiek izdzēsti vai aizvietoti ar citiem datiem. Tādēļ, ja cilvēks rīkojas gana ātri un savlaicīgi, tad ir iespējams atjaunot failus.

Rīki, kas palīdz atjaunot šos izdzēstos failus dodas uz sistēmas mapēm un pārmeklē visus failus, kas sākas ar jautājuma zīmi un tādējādi arī uzzina faila pirmo klasteri un tad arī atrod parejos klasterus (ja vien tie ir izmantoti secīgi) līdz fails ir pilnībā atrasts.
Un ir būtiski atcerēties, ka, jo ātrāk jūs rīkojaties, jo lielāka iespēja, ka atgūsiet savus failus un Windows nebūs tiem neko pārrakstījis pāri.

Avots: [url=http://www.techradar.com/news/computing/how-to-restore-deleted-files-and-recover-data-from-damaged-disks-669475?artc_pg=1] TechRadar[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us