Digitāls paraksts PDF dokumentam – pamācība Mac lietotājiem

digitāls paraksts Mac

Šobrīd vairāk kā jebkad agrāk mums ikdienā ir jāsaskaras ar PDF dokumentiem. (PDF nozīmē Portable Document Format; tas ir Adobe 1990. gadu sākumā izveidots standarts, kas ļauj papīra dokumentus pārvērst par precīzām to digitālām kopijām.) Kā uz šāda digitāla dokumenta uzlikt savu parakstu? Viens variants ir sekojošs: dokumentu var izdrukāt, parakstīt ar roku un pēc tam atkal skenēt. Taču ir kāds labāks veids, kā panākt, lai uz PDF dokumenta parādās digitāls paraksts.

Ja izmanto Mac, process ir vienkāršs – vari izmantot iebūvēto lietotni ‘Preview’, lai izveidotu un saglabātu savu digitālo parakstu.

Lai izveidotu parakstu, vispirms jābūt gatavam PDF failam:

 • Atver vajadzīgo PDF dokumentu, izmantojot Mac iebūvēto ‘Preview’ lietotni. 
 • Atver iezīmēšanas rīku, noklikšķinot uz simbola ar pildspalvu aplī augšējā labajā stūrī, vai atlasot View > Show Markup Toolbar.
 • Noklikšķini uz ikonas, kas izskatās kā paraksts uz līnijas.
digitāls paraksts PDF
Noklikšķini uz ikonas, lai izveidotu parakstu, izmantojot skārienpaliktni, kameru vai tālruni. 

 • Tagad vari izveidot savu parakstu. Kā redzams no trim pogām loga augšdaļā, šeit var izvēlēties trīs dažādas paraksta izveidošanas metodes:
  • Trackpad – noklikšķini uz pogas “Click Here to Begin” ekrāna centrā, paraksties, izmantojot skārienpaliktni, nospied jebkuru taustiņu un pēc tam noklikšķini uz “Done”.
  • Camera – paraksties uz baltas papīra lapas, atlasi opciju “Camera” un turi papīru pie datora kameras tā, lai paraksts būtu uz zilās līnijas. (Divas piezīmes: pirmkārt, paraksts ekrānā parādīsies apgriezts, bet digitalizētā versija būs pareiza. Tāpat, ja uz papīra ir kādi citi pieraksti vai ja papīrs neaizpilda ekrānu, visticamāk papildu parakstam tiks ierakstītas arī citas kamerā redzamās lietas, tāpēc esi precīzs.)
Turot sevis uzrakstīto parakstu pie kameras, tas tiks parādīts otrādi. Kad paraksts tiks notverts dokumentā, tas vairs nebūs spoguļattēls.

  • iPhone – ja tev ir iPhone, kas saistīts ar Mac, izvēloties šo opciju, tālrunī gandrīz nekavējoties parādīsies lauks, kurā varēsi ierakstīt savu parakstu; tavs paraksts tiks atspoguļots Mac datorā. 
digitāls paraksts PDF
Šis ekrānuzņēmums parāda, kā paraksta lauks izskatās iPhone tālrunī. Rakstot parakstu telefonā, tas vienlaikus parādīsies arī datora ekrānā

 • Izmantojot jebkuru no šīm metodēm, ja vēlies mēģināt vēlreiz, vienkārši nospiediet pogu “Clear” loga apakšējā kreisajā stūrī, lai atbrīvotos no nevēlamā paraksta. Kad esi pabeidzis, noklikšķini uz ”Done”.

Tagad, kad vien vēlies kādam dokumentam pievienot parakstu, vienkārši noklikšķini uz paraksta ikonas un izvēlies savu parakstu. Tas parādīsies dokumenta lodziņā, kuram pēc tam varēsi pielāgot izmēru un novietojumu.

Tavs paraksts tagad tiks parādīts zem paraksta ikonas. To var ievietot tur, kur nepieciešams, un padarīt to lielāku vai mazāku.

Ja vēlies pievienot otru parakstu, vienkārši izveido to vienā no trim iepriekš aprakstītajiem veidiem. Pēc tam, noklikšķinot uz paraksta ikonas, varēsi redzēt abus parakstus un izvēlēties vajadzīgo. Ja kāds no parakstiem vairs nav vajadzīgs, virzi kursoru virs paraksta, līdz blakus redzams neliels “x”, un noklikšķini uz tā, lai parakstu izdzēstu. 

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us