Cik bieži vajadzētu restartēt datoru?

restartēt datoru

Ja dators kaut kādā veidā sāk ‘uzkārties’ vai palikt pārlieku lēns, vispirms tas ir vienkārši jāizslēdz un pēc tam atkal jāieslēdz. Bet vai šajā gadījumā vajadzētu izmantot restartēšanu vai tomēr izslēgt datoru pilnībā?

Tas lielā mērā ir atkarīgs no tā, kāda veida dators tiek lietots. Datora izslēgšana apstādina visas darbojošās programmas un notīra kešatmiņu, tāpēc, to atkal ieslēdzot, dators darbosies ātrāk, jo programmas, kuras fonā atņēma tam resursus, būs neaktīvas. Mac datoriem tas pats notiek gan restartējot, gan izslēdzot ierīci, tāpēc tam nav nozīmes. Šajā gadījumā ir ieteicams izslēgt datoru, ja plānojat to ilgāku laiku nelietot.

Ar Windows sistēmām tas nav tik vienkārši. Piemēram, dažos Windows datoros ir iespējota ātrā startēšana, kas neļauj dažas programmas pilnībā izslēgt. Lai iegūtu labākus rezultātus, ieslēdzot datoru, ieteicams šo režīmu atspējot. Turklāt ne visas programmas izslēdzas, kad Windows dators tiek restartēts, tāpēc, ja rodas problēmas, labāk to izslēgt pilnībā.

Kopumā, lai jūsu dators darbotos vienmērīgāk, izslēdziet to vismaz reizi nedēļā, lai visi procesi darbotos nevainojami un stabili.

Ir neliels triks, kā ātri un ērti izslēgt datoru. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ekrāna brīvā vietā un atvērtajā izvēlnē atlasiet jaunu saīsni (Shortcut), nokopējiet šo īso komandu – shutdown /s /f – un nosauciet to, kā vēlaties. Varat arī izvēlēties pamanāmāku ikonu, lai nenoklikšķinātu uz tās nejauši. Turpmāk pietiek ar dubultklikšķi uzspiest uz šīs saīsnes, lai pilnībā izslēgtu datoru.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us