Kompānija Google ir laidusi klajā jaunu pārlūkprogrammas Chrome rīku, kas mājas lapu izstrādātājiem ļauj atdarināt vizuālos traucējumus, piemēram, daltonismu jeb krāsu aklumu, lai palīdzētu novērst pieejamības problēmas savās vietnēs.
Izstrādātāji var izmantot šo funkciju, palaižot Google Chrome un dodoties uz pārlūkprogrammas izstrādātāju rīkiem (developer tools). Jaunā sadaļa ir ar nosaukumu “emulēt redzes trūkumus” (emulate vision deficiencies), kurā redzama nolaižamā izvēlne ar dažādiem redzes ierobežojumiem. Ja atlasa vienu, piemēram, tritanopiju (stāvokli, kad persona nevar atšķirt zilās un dzeltenās krāsas), izstrādātāji to var atdarināt un mainīt krāsas savā vietnē, lai redzētu, vai bez šīm specifiskajām krāsām nav grūti lasīt.
Google jaunie izstrādātāju rīki seko Firefox vizuālās invaliditātes rīku piemēram. Šo rīku iekļaušana šajās pārlūkprogrammās ir svarīga, jo abās tīmekļa pārlūkprogrammās vietnes tiek rādītas atšķirīgi. Aptuveni 300 miljonus cilvēku visā pasaulē jeb 8% vīriešu un 0,5% sieviešu ietekmē krāsu aklums, norāda interešu sabiedrības kopiena Colour Blind Awareness.
Lai gan šie funkciju rīki ir noderīgi, veids, kādā tie imitē vizuālos defektus, nav pilnībā precīzs, norāda Mozilla un pieejamības eksperts Ians Hamiltons. Tomēr šie rīki joprojām sniedz izstrādātājiem priekšstatu par to, kā viņu tīmekļa vietnes izskatās lietotājiem ar redzes traucējumiem. Rīks pieejams Chrome 82, kas šobrīd pieejams agrīnā beta versijā.