BitTorrent lietotāju paradīze

Prieks, ka mans iepriekšējais raksts par BitTorrent ir izsaucis tādas diskusijas un pievērsis cilvēku uzmanību šai problēmai. Protams, ka viedokļi dalījās, tas ir normāli un tam tā jābūt, bet kā atklājās vēlāk, tad šis nemaz nav nekāds jaunais joks un daudzi lietotāji mēnešiem ilgi jau to izmantoja. Tas, manuprāt, nav godīgi pret pārējiem lietotājiem, kuri godīgi naktīm tur ieslēgtu datoru, lai tikai paceltu sev ratio. Šī kļūda protokolā ir tik smieklīga un vienkārša, ka nesaprotu kāpēc par to būtu jāklusē, ja visi tāpat par to zin tikai nesaka skaļi. Es uzskatu, ka par to ir jārunā un jo skaļāk tiks runāts, jo lielāka cerība, ka admiņi kaut ko sāks darīt lietas labā.

BitTorrent patiesībā netika izveidots tāds kāds tas ir kļuvis šodien – tur arī slēpjās lielais klupšanas akmens. Visi šie ratio un upload/download statistika bija domāta tīri informatīvai lietošanai, kas ir tik pat trausla kā kristāla glāze, tāpēc normālos apstākļos nevienam pat nebūtu bijusi vēlēšanās krāpties ar šiem datiem, bet ņemot vērā to, ka visi šodienas trakeri pilnībā paļaujās tikai uz šiem datiem, lai dažādi ierobežotu lietotājus, tad rodas nepieciešamība mazliet piemuļķot šos lētticīgos serverus. Varbūt kāds iebildīs, ka tas nepieciešams, lai uzturētu līdzsvaru. Piekrītu. Līdzsvaram jābūt, bet katrā ziņā to nevar kontrolēt izmantojot upload/download informāciju kādu klienti sūta šodien un neatbalstu es šādus trakerus, jo torrentiem ir jābūt atvērtiem. Kaut arī nāk leecheris un kačā to failu, bet gala rezultātā ieguvēji jau ir visi. BitTorrent ideja ir tieši šāda, jo vairāk lietotāju grib vienu failu, jo ātrāk viņi to dabūs, jo leecheri kačājot arī uploadē. Kāpēc tāds trakeris kā suprnova bija tik veiksmīgs, ja tur nebija nekādu reģistrāciju ne ratio. Tas nozīmē tikai to, ka tas ir pilnīgi lieki!

Lai nu kā arī nebūtu, bet šodien piereģistrējos torrent.lv un nošokējos, ka tur par 10 Ls tiek piedāvāts VIP statuss uz 3 mēnešiem. Šo parādību es gan nekādi nespēju saprast. Kā šāds pašos pamatos nelikumīgs serviss, var prasīt naudu par tā izmantošanu un kāpēc cilvēki maksā par to. Bet ne par to ir šis stāsts. Es esmu par atvērtiem torrentiem, kur visi ir vienīdzīgi un draudzīgi.

Tātad, apskatot mūsu aptauju, es redzu, ka vairums lasītāju atbalsta manu rīcību, tāpēc nolēmu, ka ir vērts vēl mazliet parunāt par to.

Prezentēju jums [b]Ratio Faker v0.5[/b]!

[img=/images/upload/ratio_faker_0.5.png]Ratio Faker 0.5[/img]

Ideja vecā, bet iespējas daudz lielākas. Ar šo versiju ir iespējams pilnība simulēt parasta BitTorrent klienta darbību un trakerim vairs nebūs kur piekasīties. Uploads notiek lēnām un nesteidzoties, tiek gan uploadots, gan downloadots. Iespējams simulēt klienta versiju un sekot līdzi upload ātrumam. Iepriekšējā versija to darīja ļoti bezkaunīgi un to momentāli varēja pamanīt ar neapbruņotu aci, tagad tas ir mainījies. Protams, šī nav pilnībā pabeigta programmas versija, tāpēc arī versijas numurs nav 1.0. Ideāli būtu, ja varētu pievienot .torrent failus tā vietā, lai rakstītu info_hash un announce script ar roku. Fināla versijā vajadzētu arī iespēju vienlaicīgi simulēt vairāku torrentu kačāšanu. Kāpēc es to stāstu? Tāpēc, ka šīs programmas izejas kodus nododu jūsu rokās un programmas tālākā attīstība ir jūsu ziņā. 🙂

Izlēmu par šādu rīcību, jo šo kustību tāpat vairs nav iespējams apturēt.

[b]Lejupielādēt:[/b]
Ratio Faker v0.5 + source

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us