Baudi Vista(s) labumus jau tagad.

Viena no [i]Microsoft Windows XP[/i] realizētajām tehnoloģijām, kas tika īpaši reklamēta, ir spēja ielādēt lietojumprogrammas daudz ātrāk kā tās priekšteči. Šāds uzlabojums ir realizēts pavisam vienkārši – sistēma ievāc informāciju par tām programmām, kas tiek ielādētas un saglabā to [b]\Windows\Prefetch[/b] direktorijā. Nākamajā [i]Windows[/i] sāknēšanas reizē tiks veikta biežāk izmantoto programmu piekšielāde ([i]prefetch[/i]) kešatmiņā, tāpēc, ielādējot attiecīgu programmu, daļa no tās jau būs ielādēta, tāpēc ielādes laiks būs īsāks kā parasti.
Bet šai tehnoloģijai ir arī mīnusi. Ar laiku var rasties situācija, ka ir ievākta informācija par pārāk daudzām programmām, kā rezultātā sistēmas sāknēšana var kļūt ilgāka, jo tā būs ļoti aizņemta veicot priekšielādi pārāk daudzām programmām. Bet uztraukumam nav pamata, jo Jūs jebkurā laikā varat izdzēst [b]\Windows\Prefetch[/b] direktorijā esošās datnes, kā rezultātā attiecīgo programmu priekšielāde nenotiks, bet [i]Windows XP[/i] pakāpeniski atjaunos priekšielādes informāciju. Ir arī citas iespējas šo procesu kontrolēt. Lai izmainītu priekšielādes iestatījumus Jums atliek tikai izmainīt informāciju [i]Windows[/i] reģistrā. Lietojiet reģistra redaktoru (piem. regedit.exe) un reģistra direktorijā [b]HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters[/b] pievienojiet reģistra ierakstu, kura datu tips ir [i]DWORD[/i], nosaukums [i]EnablePrefetcher[/i], bet kā vētību piešķiriet vienu no šiem variantiem:
0 (Atslēgts);
1 (Lietojumprogrammu priekšielāde);
2 (Sāknēšanas priekšielāde);
3 (Veikt priekšielādi visam).

Pārstartējiet datoru, lai aktivizētu jaunos iestatījumus.

Bet tas vēl nav viss. Viens no [i]Windows Vista[/i] reklāmas elementiem ir apgalvojums, ka [i]Windows Vista[/i] veiks programmu ielādi par 15% ātrāk kā to dara [i]Windows XP[/i]. Tas panākts veicot uzlabojumus priekšielādes sistēmā ([i]super prefetch[/i]). Bet tagad pats labākais! Ja gribat baudīt šos uzlabojumus, Jums nav jāgaida jaunā [i]Vista[/i]. Ja lietojat [i]Windows XP[/i] ar [i]Service Pack 2[/i], tad uzlaboto priekšielādi varat izbaudīt jau tagad – tā tikai jāieslēdz! Lai to izdarītu, lietojiet reģistra redaktoru un ievietojiet jaunu vērtību ar tipu [i]DWORD[/i], nosaukumu [i]EnableSuperfetch[/i] un vērtību [i]1[/i] šādā reģistra direktorijā: [b]HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters[/b]
Ja negribat ķēpāties ar reģistra redaktoru, tad varat lejupielādēt [url=http://www.sanx.org/reg/sanx280.reg]gatavu .reg datni[/url] un pievienot to reģistram (dubultklikšķis).

Pārstartējiet datoru, lai aktivizētu jaunos iestatījumus. Tas arī viss…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us