Attālināta pieļuve datoram, izmantojot Remote Desktop

[b]Attālināta pieļuve datoram, izmantojot Remote Desktop[/b]

Remote Desktop (latviski – attālā darba virsma) ir pieejama, no Windows XP saimes, tikai Windows XP Professional versijā, Home versijā šādas iespējas nav. Lai attālināti pieslēgtos datoram, uz kura ir uzstādīts Windows XP Home, nāksies izmantot kādu citu šāda tipa programmu, piemēram, VNC.

Pieslēdzoties attālināti, izmantojot Remote Desktop, Jūs redzēsiet visu, kas tiek attēlots uz attālā datora ekrāna un kontrolēt to, izmantojot peli un klaviatūru, it kā Jūs pats atrastos pie šī datora. Remote Desktop ir iespējams izmantot kā lokālos datortīklos, tā arī caur internetu.

Viens no ierobežojumiem – uz datora var strādāt tikai viens lietotājs, piemēram – ja kāds jau ir pieteicies sistēmā lokāli un Jūs pieslēdzaties attālināti, šim lietotājam tiks parādīts dialoga logs, kurā piedāvās vai atļaut jums pieslēgties, vai nē. Ja lietotājs izvēlēsies neatļaut, Jūs nevarēsiet pieslēgties. Ja lietotājs, kas ir jau pieteicies, pieder lietotāju (Users) nevis administratoru grupai, Jums būs iespēja šo lietotāju atvienot: lietotājam tiks parādīts dialoga logs, ka administrators ir pieslēdzies datoram un, kamēr Jūs neatslēgsieties, lietotājs nevarēs strādāt uz šī datora.

Pieslēgties pie attālā datora, uz kura ir iespējots Remote Desktop, ir iespējams no Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/Vista/Server un Linux operētājsistēmām. Lai pieslēgtos no Windows versijas, kas ir vecāka par XP, ir nepieciešams uzstādīt Remote Desktop Connections programmatūru, kas atrodas uz Windows XP uzstādīšanas diska, vai arī to var lejuplādēt no [url=http://www.microsoft.com]Microsoft Interneta lapas[/url]. Priekš Linux operētājsistēmas ir pieejama programma [url=http://www.rdesktop.org]rdesktop[/url].

Ir iespējams pieslēgties attālajam datoram arī izmantojot Interneta pārlūkprogrammu (ieteicams Internet Explorer 5 vai jaunāks, jo tiek izmantoti ActiveX rīki, kas citās Interneta pārlūkprogrammās var nedarboties), šādā gadījumā uz datora, ko vēlaties attāli kontrolēt, būs papildus jāuzstāda Internet Information Services (IIS) un Remote Desktop Web Connection.
[i]Piezīme: Uzstādot IIS un Remote Desktop Web Connection būs nepieciešams Windows XP Professional uzstādīšanas disks.[/i]

Izmantojot Remote Desktop Jums būs šādas iespējas – kopēt tekstu no/uz attālo datoru, sūtīt datnes no/uz (tikai Windows XP/Vista un Server 2003), drukāt dokumentus no attālā datora, izmantojot printeri, kas pieslēgts jūsu datoram, pāradresēt skaņu no attālā datora uz Jūsu datoru. Un protams darboties uz attālā datora tā, it kā Jūs pie tā fiziski atrastos.

[b]Lai izmantotu Remote Desktop ir nepieciešams:[/b]

[b]Uz datora, ko vēlaties attālināti kontrolēt[/b] – iespējot Remote Desktop, pievienot Remote Desktop Users grupai lietotājus, kam atļausiet pieslēgties attālināti, ugunsmūra iestatījumos atļaut pieslēgšanos uz portu 3389 vai, ja tiek izmantots maršrutētājs, veikt 3889 porta pāradresēšanu. Gadījumā, ja vēlēsieties pieslēgties attālināti, izmantojot Interneta pārlūkprogrammu, nepieciešams uzstādīt IIS un Remote Desktop Web Connection, šajā gadījumā jāatļauj pieslēgšanās uz 80 un 443 portu.

[b]Uz datora, no kā veiksiet pieslēgšanos[/b] – uzstādīt Remote Desktop Connections, izņemot Windows XP Home/Pro, Vista un 2003 Server, šajās versijās tas pēc noklusējuma ir uzstādīts. Ja tiks izmantots Remote Desktop Web Connections, nekāda papildus programmatūra nav jāuzstāda.

_________________________________________________
[b]1. Konfigurējam datoru, ko vēlamies attāli kontrolēt[/b]

Lai veiktu konfigurāciju, Jums ir jābūt administratora tiesībām uz šī datora.

1. Atveriet [b]Start[/b] -> [b]Control Panel[/b] -> [b]System[/b] vai uzklišķinat ar labo peles pogu uz [b]My Computer[/b] un izvēlaties [b]Properties[/b].
2. Izvēlaties [b]Remote[/b] sadaļu, kur ieliekat ķeksi pie [b]Allow users to connect remotely to this computer[/b].
[img]/images/upload/remote_desktop_1.JPG[/img]

3. Nospiediet [b]Select Remote Users…[/b], kur, izmantojot [b]Add[/b] pogu, izvēlaties kuriem lietotājiem atļausiet pieslēgties šim datoram attālināti.
[img]/images/upload/remote_desktop_2.JPG[/img]

[i]Piezīme: Ja tiek izmantots Windows XP ar otro sevisa paku, iespējojot Remote Desktop, iebūvētā ugunsmūra (Windows Firewall) iestatījumos tiks automātiski atļauta pieslēgšanās uz
3389 portu.[/i]

[b]Kā pieslēgties:[/b]

1. Atveriet [b]Start[/b] -> [b]Programs[/b] -> [b]Accessories[/b] -> [b]Communications[/b] -> [b]Remote Desktop Connection[/b].
2. Ierakstam datora IP adresi vai DNS vārdu [b]Computer[/b] laukā un nospiežam [b]Connect[/b].
[img]/images/upload/remote_desktop_4.JPG[/img]

Ja vēlaties veikt papildus konfigurāciju, pirms pieslēgšanās jānospiež [b]Options[/b] pogu, kur Jums būs iespējams veikt daudz dažādu parametru konfigurāciju, kā piemēram – kartēt ([i]to map[/i]) lokālos diskus uz attālā datora, pārnest skaņu uz jūsu datoru, atļaut drukāt dokumentus no attālā datora, izmantojot Jūsu datoram pieslēgtu printeri, mainīt ekrāna izšķirtspēju utt.

[i]Piezīme: Ja Remote Desktop tiek izmantots caur Internetu, ieteiktu izvēlēties šādu papildus konfigurāciju:
Display sadaļā – izvēlieties pēc iespējas zemāku izšķirtspēju – jo zemāka izšķirtspeja, jo mazāk dati jāpārraida – jo mazāka aizture būs novērojama darbā.
Local Resources – Remote computer sound [Leave at remote computer], Local Devices – izņemt visus ķekšus.
Experience – atstāt ķeksi tikai pie Bitmap caching.[/i]

Jaunāko Remote Desktop Connection programmu (klienta daļu) var lejuplādēt [url=http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=26f11f0c-0d18-4306-abcf-
d4f18c8f5df9&DisplayLang=en]šeit[/url].

_________________________________________________
[b]2. Konfigurējam\pieslēdzamies datoram, ko vēlamies attāli kontrolēt, izmantojot Remote Desktop Web Connection[/b]

Apskatīsim kā veikt konfigurāciju, ja vēlamies pieslēgties izmantojot Interneta pārlūkprogrammu.
Šajā konfigurācijas posmā būs nepieciešams Windows XP Professional uzstādīšanas disks.

1. Jāpievieno lietotājs/i, kuram vēlaties atļaut pieslēgties attālināti (skat. iepriekšējo pieslēgšanās veidu).
2. Atveriet [b]Start[/b] -> [b]Control Panel[/b] -> [b]Add or Remove Programs[/b].
3. Loga kreisajā pusē izvēlaties [b]Add/Remove Windows Components[/b].
4. Ieliekat ķeksi pie [b]Internet Information Services(IIS)[/b] un nospiediet [b]Details[/b] pogu.
5. Iezīmējiet (nevajag ielikt/izņemt ķeksi) [b]World Wide Web Service[/b] un nospiediet [b]Details[/b] pogu.
6. Ieliekat ķeksi pie [b]Remote Desktop Web Connection[/b], apstiprinot ar [b]Ok[/b], aizveriet visus logus, nospiediet [b]Next[/b], lai veiktu uzstādīšanu.

[i]Piezīme: Pēc IIS uzstādīšanas beigām ir ieteicams veikt Automātisko atjaunināšanu (Automatic Update), lai atjaunotu IIS programmatūru uz jaunāko versiju, kas novērsīs zināmu drošības caurumu esamību.[/i]

[b]Kā pieslēgties:[/b]

Atveriet interneta pārlūkprogrammu un ievadiet adresi [b]http:\\ip_adrese\tsweb\[/b] kur ip_adrese ir attālā datora IP adrese vai DNS vārds.
Pēc kā atvērsies lapa, kur jāieraksta datora vārds (Computer Name), kuram vēlaties pieslēgties un tiks sākta attālā sesija, kur Jums būs jāievada lietotājvārds un parole.
[img]/images/upload/remote_desktop_3.JPG[/img]

[i]Piezīme: Pieslēgums tiek šifrēts izmantojot SSL, kas ir standarta interneta lapu šifrēšanas metode, tiek izmantota, piemēram, Internetbanku lapās. Ir iespējams arī veikt papildus IIS konfigurāciju, lai padarītu drošāku pieslēgšanos, izmantojot Interneta pārlūkprogrammu, piemēram – pieprasīt ievadīt paroli, lai vispār varētu pieslēgties šai lapai. Bet tas, diemžēl, ir ārpus šī raksta.[/i]

_________________________________________________
[b]Der zināt[/b]

Lai Remote Desktop strādātu, ir nepieciešams, lai būtu palaisti servisi Terminal Services un Remote Registry.
Lietotāja kontam, ko izmantosiet, lai pieslēgtos attālināti, ir jābūt pievienotam Remote Desktop Users grupai.
Kā arī lietotāja kontam obligāti ir jābūt uzstādītai parolei, pretējā gadījumā pieslēgties nebūs iespējams, sakarā ar drošības iestatījumiem.

_________________________________________________
Papildus informācija:

[url=http://www.microsoft.com/windowsxp/using/mobility/default.mspx]Working Remotely with Windows XP[/url]
[url=http://www.microsoft.com/windowsxp/using/mobility/getstarted/remoteintro.mspx]Get started using Remote Desktop with Windows XP Professional[/url]
[url=http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;280828]How a Remote Desktop Connection Affects Windows XP Professional[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us