Ārējais cietais disks – HDD pret SSD

ārējais cietais disks SSD pret HDD

Mūsdienās, kad daudz informācijas tiek glabāts datoros, var gadīties, ka ar datora iekšējo atmiņu nav pietiekami, lai uzglabātu visus svarīgos failus. Tādā gadījumā noderīgs var būt ārējais cietais disks. 

Pieejami dažādi ārējie cietie diski, lai katrs varētu izvēlēties savām vajadzībām atbilstošāko risinājumu. Tomēr, aplūkojot piedāvājumu, var rasties jautājums: ko izvēlēties – HDD vai SSD cieto disku? Lūk, daži aspekti, kas palīdzēs veikt labāko izvēli. 

Kas ir SSD ārējais cietais disks?

SSD – ‘Solid State Drive‘ ir labi zināmās USB kartes sarežģītāka un ietilpīgāka versija. Šajā gadījumā visa informācija tiek uzglabāta mikroshēmās, kas nodrošina ātru SSD darbību. Svarīgs SSD elements ir kontrolieris (kontroles tehnoloģija) – tās ir ‘smadzenes’, kas nodrošina SSD veiksmīgu darbību. Kontroles tehnoloģijas darbība arī ietekmē kopējo diska ātrumu. 

Kas ir HDD ārējais cietais disks

Cietajā diskāHDD – ir magnētiska datu uzglabāšanas ierīce. Lasīšanas/rakstīšanas galviņa kustas virs rotējošās plates, kamēr tā lasa un raksta datus. Galvenā HDD priekšrocība ir tā spēja saglabāt lielu datu apjomu par salīdzinoši zemām izmaksām – HDD parasti ir lētāks par SSD, taču arī tā veiktspēja attiecīgi ir zemāka. Daļa HDD pieejami par salīdzinoši zemām cenām, tomēr pirms tam vajadzētu pārliecināties par to kvalitāti.

Kapacitāte

Svarīgs aspekts ir ietilpība. Cietā diska (HDD) ietilpība var būt no 40 GB līdz pat 20 TB. Tātad – HDD ir piemēroti lielu failu, tostarp spēļu, filmu, fotoattēlu glabāšanai.

Kas attiecas uz SSD – arī tie izceļas ar visai ievērojamu ietilpību (piemēram 12 TB), tomēr parasti tie arī maksā daudz vairāk. Laba opcija ir izmantot SSD ar vidēju ietilpību, lai tur uzglabātu failus, kuru apstrādei ir svarīgs lielāks ātrums. 

Ātrums 

Ātrums ir tas aspekts, kurā patiešām jūtama būtiska atšķirība starp HDD un SSD. SSD un HDD ātrumu mēra MB/s (megabaitos sekundē). 

HDD ātrums lielā mērā atkarīgs no plates apgriezienu skaita minūtē – jo lielāks apgriezienu skaits, jo ātrāk disks darbosies. Vidēji HDD darbības ātrums ir 100 – 150 MB/s. 

Kas attiecas uz SSD, tiem nav kustīgu daļu, tādēļ to darbības ātrumu nenosaka vis apgriezieni/ minūtē, bet gan piedziņas tehnoloģijas un datu savienojums. SSD darbības ātrums ir ievērojamāks – 520 līdz 600 MB/s. 

Tātad – ja runājam par veiktspēju un ātrumu, SSD pārliecinoši uzvar. 

Citi aspekti 

Ir arī citas lietas, kas jāņem vērā, domājot par SSD vai HDD iegādi. Piemēram, tā kā SSD nav nevienas kustīgas detaļas, tie ir izturīgāki, līdz ar to piemērotāki klēpjdatoriem un citām mobilajām ierīcēm. 

SSD var patērēt mazāk enerģijas nekā HDD – lai gan tas atkarīgs no izvēlētā ārējā cietā diska specifikācijas. 

Tātad, ko izvēlēties: HDD vai SSD? Lai arī SSD ir ātrāki, izturīgāki un energoefektīvāki, HDD ir lētāki – īpaši, ja runa ir par ievērojamu ietilpību. Līdz ar to – izvēle atkarīga no katra paša individuālajām prasībām un iespējām. 

Būtiskākie kritēriji, izvēloties ārējo cieto disku

Neatkarīgi no tā, kurai opcijai dodat priekšroku – HDD vai SSD, uzmanība jāpievērš tādiem kritērijiem kā: 

  • Korpusa materiāls – ārējo cieto disku korpuss var tikt izgatavots no dažādiem materiāliem. Viens no populārākajiem risinājumiem ir plastmasa;
  • Izmērs – svarīgs aspekts, īpaši, ja disku plānots bieži pārnēsāt;
  • Kapacitāte – izvēloties ārējo cieto disku, padomājiet, cik ietilpīgi faili tajā tiks glabāti;
  • Savienojamība – jāpārliecinās, ka izvēlētais disks ir savienojams ar vajadzīgajām ierīcēm;
  • Kvalitāte – tā garantē, ka uzglabājamie faili būs drošībā.

Saistītie raksti:

http://datuve/raksts/8984/duckduckgo-ievies-navigacijas-pakalpojumus/
http://datuve/raksts/8976/kad-bus-pieejams-starlink-satelitu-sniegtais-internets/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us