Alternatīva novērošanas sistēma – 2. daļa

[b]Masīvas, sarežģītas sistēmas ar lielu elementu un operatoru skaitu, veicot savus uzdevumus, kļūdās daudz biežāk nekā vienkāršas sistēmas. Lidmašīnas avarē biežāk nekā gaisa baloni, automātiskie ieroči [i]iesprūst[/i] biežāk nekā parastas medību bises, bet sarežģītas apsardzes sistēmas pieviļ to abonentus biežāk nekā vienkārši biroja spiegošanas palīgrīki. Ar GSM mobilo sakaru tīklam pieslēgtu novērošanas kameru var kalnus gāzt, ja to pareizi lieto.[/b]

Parasti novērošanas kameru sistēmas ieraksta notikumu fragmentus, ja kustības sensori atklājuši novērošanas zonā jebkādu kustīgu objektu. Ieraksts turpinās tik ilgi, kamēr novērošanas zonā turpinās kustība. Ja objekts apstājas, [i]event[/i] (notikums) beidzas. Ja objekts pēc tam atsāk kustību, tiek ierakstīts nākamais [i]event[/i]. Tradicionālo trauksmes sistēmu kustības sensori (mazās, baltās kastītes telpu stūros pie griestiem) arī neanalizē notikuma būtību – sirēna vienkārši sāk [i]gaudot[/i] un trauksmes signāls tiek nosūtīts uz apsardzes firmas dežūrdaļas pulti. Viltus trauksmes un nestandarta gadījumus nav iespējams nodalīt, tāpēc apsardzes pakalpojumu abonentam jāmaksā par katru reizi, kad operatīvā grupa ierodas objektā. Piemērs – līdz bezsamaņai piedzēries biroja darbinieks nekustīgi guļ pie sava datora un, kad drošības sistēmas tiek aktivizētas, pārsvinējušies kolēģi viņa palikšanu biroja telpās nepamana. Nakts vidū biroja žūpa paceļ galvu no datora taustiņiem, kustību sensori reģistrē šo notikumu, novērošanas kameras ieraksta notikuma fragmentu, apsardzes firmas dežūrdaļa saņem trauksmes ziņojumu, bruņoti rīkļurāvēji ielec automašīnā un pilnā ātrumā nesas uz notikuma vietu. Ieradušies birojā, apsargi atrod nevis zagli, bet izspūrušu citplanētieti ar sarkanām acīm, trīcošām rokām un datora taustiņu nospiedumu uz sejas. Notikums vēl ilgi tiek apspriests un pārstāstīts kā anekdote, taču uzņēmuma īpašniekiem smiekli nenāk, jo apsardzes firma atsūta rēķinu par viltus trauksmi. Ja novērošanas kameras atpazītu un fiksētu nekustīgus objektus, kuriem ir cilvēka ķermeņa kontūras un temperatūra, un nekavējoties nodotu ziņojumu firmas īpašniekam, viņš jau minūti pēc biroja slēgšanas zinātu, ka viens no darbiniekiem (nekustīgs, taču silts) pēc korporatīvo saišu stiprināšanas pasākuma palicis darba telpās, un varētu novērst nepamatotu apsardzes operatīvās grupas ierašanos. Uzstādot novērošanas sistēmu, kura ar fotogrāfijām, audiofailiem un teksta ziņojumiem informē īpašnieku par zagļu, vandāļu vai dzērāju vizīti, ļoti bieži var iztikt bez apsardzes firmas pakalpojumiem. Protams, izņemot gadījumus, kad bruņotas operatīvās grupas ierašanās pāris minūšu laikā ir dzīvības un nāves jautājums.

Personām un uzņēmumiem, kuri var iztikt bez dārgajiem apsardzes firmu pakalpojumiem vai vēlas papildus [i]apdrošināties[/i] ar alternatīvu novērošanas sistēmu, ieteicams iegādāties [b]GSM mobilo sakaru tīklā strādājošu novērošanas kameru, kuru var kontrolēt attālināti[/b]. No [url=http://datuve/raksts/1758/Alternativa_noverosanas_sistema]iepriekšējā publikācijā[/url] aplūkotajiem spiegošanas rīkiem šīs kameras atšķiras ar spēju [b]operatīvi informēt[/b] par notikumiem.

[img]/images/upload/cam_1.jpg[/img]

Piemērs – [url=http://www.gsmcamera.net/]GSM Camera[/url], atpazīst nekustīgu cilvēka ķermeņa siluetu 5 metru attālumā, pilnīgā tumsā – maksimums, 2 metru attālumā. Taču šādā attālumā nofotografēts objekts būs redzams pietiekami detalizēti un iegūtais attēls noteikti derēs kā pierādījums izmeklēšanā un tiesas darbos. Mājdzīvniekus kamera ignorēs, taču bez testa nav iespējams pateikt, vai tā gadījumā neignorēs arī rāpojošu, par suni pārģērbušos noziedznieku.

[b]Tehniskie dati:[/b]

– frekvences – GSM,GPRS 900/1800/1900 MHz
– izmainīt kameras iestatījumus var ar nelielu distanciālās vadības pulti vai mobilo telefonu (distanciālās vadības pults darbības zona: 3 – 5 metri)
– darba temperatūra – no -30 līdz +50 grādi pēc Celsija
– izmērs – 140x95x37 mm
– svars – 600g
– skata leņķis – 90 grādi
– iebūvēts mikrofons, jo iespējama audio pārraide
– gadījumos, kad tiek atslēgts ēkas elektrotīks, [i]GSM Camera[/i] turpina baroties no baterijas (kapacitāte – 1000 mA stundas)
– barošanas spriegums – AC85~240V / DC12V
– izturīgs alumīnija korpuss
– trauksmes ziņojumi tiek automātiski nodoti pieciem iestatītajiem adresātiem
– ziņo ar SMS
– ziņo ar MMS (arī uz e-pastu)
– jebkurā mirklī iespējams pieprasīt un saņemt fotogrāfiju un audiofailu no apsargājamā objekta
– atbalsta perifērijas ierīces, kuras iespējams atsevišķi iegādāties, lai uzlabotu novērošanas kvalitāti.

Dažas no perifērijas ierīcēm, kuras tehniskajos aprakstos pieminētas kā papildelementi – durvju kontakts, stikla sasišanas detektors, pasīvais infrasarkanais sensors, dūmu detektors.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us