8 procesi, kas visvairāk patērē tālruņa bateriju

Sākot ar āra temperatūru līdz atvērto lietotņu skaitam. Lūk, procesi, kas visvairāk patērē akumulatora enerģiju.

Slikta zona

Latvijā un citviet pasaulē ir sastopamas vietas, kurās nav zonas. Vājš savienojums ātri iztukšo telefonu akumulatorus. Iemesls: jūsu viedtālrunis ‘strādā virsstundas’, lai atkal un atkal izveidotu savienojumu ar bāzes staciju. Kamēr tālrunis atrodas kabatā, tas pastāvīgi sūta un saņem signālus no tuvumā esošajiem torņiem. 

Savā ziņā tas prasa blakus esošajiem torņiem “Vai jūs mani dzirdat?”, Un, ja tornis ‘nedzird’, mobilais tālrunis mēģinās nosūtīt ziņojumu vēlreiz ar palielinātu jaudu. Ja atrodaties vietā, kur nav zonas, pārslēdziet tālruni uz lidmašīnas režīmu un, ja iespējams, izveidojiet savienojumu ar tuvumā esošu WiFi.

alerts

Programmas, kas sūta atgādinājumus un brīdinājumus

Ja esat devis atļauju dažādām aplikācijām rādīt paziņojumus, tas var pamatīgi patukšot tālruņa akumulatoru. No Facebook komentāriem par jūsu jauno attēlu līdz paziņojumiem par jaunākajiem notikumiem pasaulē. Lielākā daļa lietotņu – ja vien jūs īpaši neatsakāties – nosūtīs jums ‘push’ paziņojumus, kas bieži vien nav nepieciešami. Katru reizi, kad instalējat jaunu programmu un iespējojat ‘push’ paziņojumus, jūs ļaujat šai lietojumprogrammai periodiski pārbaudīt, vai ir kāds jauns paziņojums, ko parādīt jūsu sākuma ekrānā. 

Šis pakalpojums, reizināts ar vairāk nekā 100 lietojumprogrammām, var ātri iztukšot tālruņa akumulatoru, jo tiek veikti pastāvīgi pieprasījumi. Atveriet sadaļu ‘Iestatījumi’, un ‘Paziņojumi’ sadaļā pielāgojiet lietotnes, kas var jums nosūtīt paziņojumus. 

Novecojuša tālruņa izmantošana

Mūsdienu mobilie tālruņi pārsvarā tiek izdoti ar nenomaināmām baterijām, turklāt tādi uzņēmumi kā Apple mēģina atrast veidus, kā mudināt patērētājus iegādāties arvien jaunas ierīces. Akumulators, kas izlādējas pārāk ātri, varētu vienkārši nozīmēt, ka ir laiks nomainīt tālruni, jo tas ir nokalpojis savu laiku.

Vienmēr ieslēgts Bluetooth savienojums

Ielūkojieties viedtālruņa Bluetooth iestatījumos. Lielākajā daļā ierīču tas ir ieslēgts automātiski, pat ja jums tas nav nepieciešams. Tas pats attiecas arī uz GPS savienojuma ieslēgšanu –  tas ir aktīvs process, kam nepieciešama enerģija. Ja tas nav nepieciešams, vēlams šos procesus turēt izslēgtus.

Daudz tālruņa zvanu veikšana

Ja jūsu darbs prasa veikt daudz telefona zvanu, izmantojot personīgo vai darba tālruni, jūs noteikti pamanāt, cik ātri izlādējas tālruņa baterija. Atšķirībā no īsziņu sūtīšanas, zvanot akumulators var ātrāk sasniegt lūzuma punktu. Zvanīšana patērē diezgan daudz enerģijas. Tas izmanto daudz vairāk no pieejamā tīkla ietilpības, un tam ir jāieslēdz arī skaņas elements, kas nav vajadzīgs īsziņu vai e-pastu sūtīšanas gadījumā. Ja jūsu tālruņa baterija ir tuvu nullei, labāk izvēlieties sūtīt īsziņu.

Fotoattēlu vai videoklipu uzņemšana

Ja ceļojat, jums ir jaundzimušais vai mājdzīvnieks, vai jūtat nepieciešamību tvert katru dienu, jūs varētu pamanīt, ka pārslodze ir ne tikai jūsu tālruņa krātuvei. Tas var ietekmēt arī akumulatoru. Fotografēšanai un it īpaši video uzņemšanai ir nepieciešama papildu jauda, lai apstrādātu kameras fokusa funkcijas un ierakstītu attēlus un skaņas. Pārslēdziet tālruni lidmašīnas režīmā, lai tas nevis meklētu pakalpojumus, bet gan strādātu pie tā, lai fokusētu saulrieta leņķi vai iemūžinātu jūsu mazuļa pirmos soļus.

geolocators

Lietotnes ar atrašanās vietas noteikšanu

Atrodoties nepazīstamās vietās, viedtālruņa GPS izmantošana varētu būt būtiska. Bet vairākas lietotnes, piemēram, Tinder un Facebook, var izlādēt tālruņa akumulatoru, jums pat to nezinot. Tāpat kā samazinot ‘push’ paziņojumu skaitu, dodieties uz ‘Iestatījumi’ sadaļu, lai pielāgotu lietotņu iespējas. Šīs lietotnes izmantos atrašanās vietas noteikšanu tikai brīdī, kad tās būsit atvēris.

Ja jums ilgstoši būs jāizmanto GPS, ir vēlams iepriekš sagatavoties. Nodrošiniet rezerves enerģijas avotu vai izmantojiet automašīnas lādētāju, lai tālrunis būtu uzlādēts, piemēram, kad braukšanas norādījumiem izmantojat Waze vai citu lietotni.

Atrašanās pārāk karstā vai pārāk aukstā vietā

Cimdi, ar kuriem var izmantot skārienjutīgos ekrānus, bez šaubām, ir ļoti labs izgudrojums, bet apkārtējā gaisa temperatūra var radīt ļoti strauju tālruņa izlādēšanos. Aukstums var apgrūtināt arī kameras darbību. Taču jāuzmanās arī no karstiem laikapstākļiem. Tie tikpat viegli var ‘nosēdināt’ tālruņa akumulatoru.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us