6 veidi, kā atrast visus kontus, kas saistīti ar e-pasta adresi

Liela daļa no mums ir reģistrējušies neskaitāmos tiešsaistes kontos, taču, ļoti iespējams, ka par dažiem esam jau aizmirsuši. Mūsdienās e-pasta adrese vai tālruņa numurs, kuru izmantojam reģistrācijai, var tikt izmantoti arī krāpnieciskos nolūkos, tādēļ ir labi, ka ir pieejami veidi, kā atrast visus kontus, kas ir sasaistīti ar tiem.

Vislabāk ir pārskatīt visus savus kontus, lai atjauninātu piereģistrēšanās datus, vai, vajadzības gadījumā, tos deaktivizēt. Lūk, vairāki veidi, kā atrast kontus, kas saistīti ar jūsu e-pasta adresi.

1. Aplikācijas, kas saistītas ar e-pasta adresi

Google third-party account access settings

Ja jūs bieži pierakstāties lietotnēs un vietnēs, izmantojot e-pasta platformas ātrās autorizācijas pogu, iespējams, jums nevajadzēs pārāk dziļi rakt, vismaz, lai pārskatītu savus nesen izveidotos kontus.

Lai apskatītu profilus, kas izveidoti, izmantojot tādas iespējas kā “Sign Up With Google” jeb “Pierakstīties caur Google”, varat vienkārši doties uz sava e-pasta drošības iestatījumiem. Tur ir iespējams atvērt pievienoto lietotņu sarakstu, lai rediģētu vai atsauktu piekļuvi tām.

Lai apmeklētu šo Google sadaļu, dodieties uz My Account informācijas paneli un kreisajā pusē noklikšķiniet uz cilnes Security jeb “Drošība”. Ritiniet līdz atrodaties Third-party apps with account access jeb “Trešo pušu lietotnes, kas var piekļūt kontam” un noklikšķiniet uz Manage Third-Party Access jeb “Pārvaldīt trešās puses piekļuvi”. Pēc tam varat atlasīt atsevišķas lietotnes, lai tās atvienotu no sava e-pasta konta.

Kad esat atbrīvojies no nevēlamām trešo pušu lietotnēm, vajadzētu apsvērt tiešsaistes drošības stiprināšanu.

http://datuve/raksts/6716/paroles-kuras-nevajadzetu-izmantot-savas-ierices/

2. Konti, kas saistīti ar Facebook un Twitter

Facebook third-party app access settings

Par laimi tādās platformās kā Facebook, ir iespējams atķeksēt to, kādu informāciju vēlaties kopīgot. Jūs varat saglabāt trešās puses kontu, bet, piemēram, atspējot tā piekļuvi lapām, kurām Facebook esat uzspiedis “Like”.

  • Lietotnē Facebook ejiet uz Settings&Privacy > Settings > Apps and Websites.
  • Lietotnē Twitter ejiet uz Settings and Privacy >  Account > Apps and Sessions.

3. Sameklē ienākošo vēstuļu sarakstā konta verifikācijas ziņojumus

Gmail search with subject operator

Lai veiktu vēl rūpīgāku pārbaudi, var ieiet savā e-pastā un iesūtnē sameklēt visas e-pasta  apstiprinājuma vēstules. Tās ir apstiprinājumu vēstules, ko dažādas mājaslapas izsūta brīdī, kad esat tajā izveidojis jaunu kontu.

Šim nolūkam var arī izmantot atslēgvārdus, lai atlasītu noteiktas tēmas. Piemēram, e-pastu meklēšanas logā var ierakstīt “verify” vai “apstiprini”, lai atrastu visus e-pastus, kuros parādās šādi vārdi. Tas ļaus atklāt gandrīz katru lietotni, kuru esat saistījis ar savu e-pasta adresi.

Varat arī automatizēt šo uzdevumu ar tādu rīku kā EmailExport. Vietne izskatīs jūsu e-pastu sarakstu, izmantojot daudz jaudīgākus filtrus, un pēc tam izsniegs rezultātus izklājlapā. Pakalpojums nav bez maksas, taču tas var ietaupīt daudz laika.

4. Veids, kā pārbaudīt visus kontus, kas saistīti ar e-pastu

Remove and search all your online accounts with Deseat

Vēl viena efektīva metode šajā sarakstā ir Deseat. Ar to bez maksas ir iespējams atrast visus kontus, kas saistīti ar konkrētu e-pasta adresi. Rezultātā tiek iesniegts saraksts ar saistītajām lietotnēm, lai varētu viegli izlemt, kādas darbības veikt tālāk.

Deseat pievienota arī Request Removal jeb “Pieprasīt noņemšanu” poga. Noklikšķinot uz tās, būs iespējams noteiktam uzņēmumam nosūtīt iepriekš sagatavotu rakstisku datu noņemšanas pieprasījumu.

Jāņem vērā, ka, tāpat kā EmailExport, arī Deseat var radīt draudus drošībai, ja runa ir par sensitīviem e-pastiem. Izstrādātāji gan apgalvo, ka viņi neapkopo e-pastus.

Tiek dota iespēja arī izdzēst izveidoto Deseat kontu. Pagaidām Deseat ir pieejams bez maksas un atbalsta lielāko daļu e-pastu platformas.

5. Veids, kā atrast visus tiešsaistes kontus ar lietotājvārdu

Check usernames across multiple websites with Namechk

Ja ir kāds lietotājvārds, kuru bieži ievadāt jauniem kontiem, tam var piekļūt ar Namechk. Domēna meklētājs un lietotājvārdu pārbaudīšanas rīks pārbaudīs lietotājvārda pieejamību desmitiem platformu. Vienkārši augšpusē ierakstiet savu visbiežāk izmantoto ID, un Namechk jums pateiks, vai tas ir aizņemts.

Namechk pieejams daudziem pakalpojumiem, piemēram, Instagram, PayPal, Imgur, Foursquare un Venmo. Namechk ir bez maksas.

6. Pārlūkprogrammas saglabātie konti

Google Chrome password manager

Ikreiz, kad aizpildāt veidlapas lauku internetā, jūsu pārlūkprogramma saglabā ievadīto informāciju kešatmiņā. Tas ir laika ietaupījums, jo jums nākamreiz nav manuāli jāievada šī informācija. Tas attiecas uz e-pasta adresēm un, pēc izvēles, arī parolēm.

Tātad, jūs varat apmeklēt savas pārlūkprogrammas iestatījumus un sarakstu, lai uzzinātu visus kontus, par kuriem, iespējams, esat aizmirsis. Ņemiet vērā, ka rezultāti būs atkarīgi no tā, cik ilgi esat izmantojis konkrēto pārlūkprogrammu. Šo procesu var atkārtot katram pārlūkam, kuru iepriekš esat instalējis.

  • Google Chrome pārlūkprogrammā – Settings > Auto-fill > Passwords (Iestatījumi > Automātiskā aizpilde > Paroles). Šeit ierakstus var pārlūkot, atjaunināt un vajadzības gadījumā izdzēst.
  • Mozilla Firefox pārlūkprogrammā – Options > Privacy & Security > Login and Passwords > Saved Logins (Iestatījumi > Privātums un drošība > Lietotājvārdi un paroles > Saglabātās paroles).

http://datuve/raksts/6237/ka-datora-notirit-parlukprogrammas-kesatminu-sikfailus-un-vesturi/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us