5 lietas, kas jāņem vērā, ja vēlies iegādāties tālruni ar labu kameru

Izvēloties tālruni ar labu kameru, ir dažas lietas, kas noteikti jāņem vērā. Papildus megapikseļiem un piedāvāto kameru skaitam, jāņem vērā arī tādi aspekti kā atmiņas daudzums un SD kartes ievietošanas iespēja tālrunī, kas būs noderīgi, ja vēlēsies uzņemt daudz augstas izšķirtspējas 4K video. Ne mazāk svarīgs ir arī baterijas noturīgums. Šeit atradīsi apskatu par viedtālruņiem ar labākajām kamerām, kur ir apkopoti šobrīd pieejamie gan dārgie, gan lētie tālruņi ar pašreiz vislabākajām kamerām.

  • Megapikseļiem nav tik liela nozīme kā fotoobjektīva diafragmas apertūrai jeb atvērumam. Kamerās ar plašāku apertūru ieplūst vairāk gaismas, kas palīdz radīt labākus foto nepietiekamā apgaismojumā. Apertūru nosaka simbols F. Jo šis skaitlis ir mazāks, jo platāka būs lēca. Piemēram, Samsung oficiālajā mājaslapā atrodams, ka Samsung Galaxy S20 Ultra aizmugurējo kameru apertūras F ir 2.2, 1.8 un 3.5. Jaunāko ierīču piedāvātais augstais megapikseļu skaits ir laba funkcija, bet ne tik svarīga. 

  • Ne visas daudzobjektīvu kameras ir izveidotas vienādi kvalitatīvas. Lai gan mūsdienās viedtālruņiem ir vairākas aizmugurējās kameras, tās ne vienmēr darbojas vienādi. Daži tālruņi, piemēram, Galaxy Note 9 un iPhone XS, izmanto papildu objektīvus, lai nodrošinātu “lauka dziļuma” efektu. Lauka dziļums nosaka to, cik liela daļa no uzņemtā foto būs fokusā. LG V30 ļauj vienkārši pārslēgties no platleņķa uz standarta perspektīvām. Jaunākie tālruņu modeļi, piemēram, iPhone 11 Pro, ir pievienojuši trešo objektīvu, lai iegūtu vēl vairāk skatu punktu.

  • Vai ir nepieciešams portreta režīms? Tam ir dažādi nosaukumi — Portrait mode iPhone tālruņos, Live Focus Samsung tālruņos — bet vairākiem viedtālruņiem ir pieejams bokē jeb izplūduma efekts. Tas ļauj uzņemt attēlus, kur galvenais objekts ir fokusā, bet fons ir izplūdis. Lai gan šī funkcija galvenokārt ir tālruņos ar divām kamerām, viena objektīva Google Pixel 3a izmanto speciālu programmatūru, lai radītu šo efektu. Daži tālruņi ļauj arī pielāgot izplūduma efektu pirms un pēc foto uzņemšanas.

  • Priekšējās kameras ir vienlīdz svarīgas. Pasaulē, kurā mēs uzņemam tik daudz selfiju, tālruņu priekšējām kamerām ir jābūt vienlīdz kvalitatīvām ar aizmugurējām kamerām. Papildus megapikseļiem ir vērtīgi arī pārbaudīt iepriekš apskatīto apertūru, lai saprastu, kā kamera darbosies vājā apgaismojumā. Dažās priekšējās kamerās, piemēram, iPhone 11 un Pixel 3, ir iestrādāts tas pats portreta režīma efekts, kas divās aizmugurējās. Google Pixel 3 ir viena no retajām ierīcēm, kas arī priekšpusē ir novietojusi divus objektīvus, ļaujot kadrā ietilpināt vairāk cilvēku vai iekļaut plašāku fonu.

  • Neaizmirsti par video. Telefonu kameras spēj vairāk nekā uzņemt nekustīgus attēlus. Meklējot tālruni ar ideālo kameru, jāņem vērā, ar kādu izšķirtspēju un cik kadriem sekundē kamera uzņem video. Piemēram, Google Pixel 4 modelis var ierakstīt 4K video ar 30 kadriem sekundē, bet iPhone 11 un iPhone 11 Pro uzņemto kadru skaits sekundē ir divreiz lielāks. Turklāt dažas kameras piedāvā arī palēnināto filmēšanu jeb slow-motion opciju un dažādus video filtrus.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us