2 Task Manager alternatīvas

Kad tavs dators sāk kļūt lēns, nestabils vai tev šķiet, ka tas varētu būt inficēts, tad pirmajam solim šādā situācijā būtu jābūt kārtīgai procesu, kuri darbojās konkrētajā brīdī, apskatei. Vienmēr ir iespējams griezties pie Task Manager, bet tas piedāvā tikai pašu primitīvāko informāciju. Taču, ja tu vēlies dziļāku un detalizētāku informāciju, kas padarītu vienkāršāku kontroli pār nevajadzīgiem, resursus rijošiem un bīstamiem procesiem, tad vajadzētu meklēt kādu alternatīvu. Tādēļ šeit paraksts par diviem iespējamiem Task Manager konkurentiem, kas autoram likās gana derīgi – What’s Running 3.0 un Process Explorer, bet pieminēšanas vērti ir arī System Explorer, Process Hacker un Anvir Task Manager Free.

[img]/images/upload/20100126002450.jpg[/img]

[b]1. What’s Running 3.0 – Windows 2000/ XP/ Vista/ 7[/b]
Dziļākajā būtībā šī programma ir Task Manager tipa procesu attēlotājs, bet tikai vienkārši noklikšķinot uz kāda no procesiem, tas parādīs arī noderīgu grafiku ar nesenākajām RAM, CPU un ieslēgšanās vai izslēgšanās aktivitātēm (ļoti būtiski, lai atrastu resursu rijēju).
Un, ja tu nespēj atpazīt esošo procesu, tad atliek vien noklikšķināt ar labo peles taustiņu uz šī procesa un izvēlēties „check online” un tas jums palīdzēs atrast aprakstu par tādu vai līdzīgu procesu.
Protams, ar to jau nebeidzas šīs programmas funkcijas, bet visas uzskaitīt nebūtu īsti lietderīgi.

[img]/images/upload/20100126002500.jpg[/img]

[b]2. Process Explorer – Windows XP/ Vista/ 7[/b]
Palaižot Process Explorer, jūs ieraudzīsiet krāsaina koka shēmas veidā pārskatāmi attēlotus procesus, arī šeit ir iespēja „search online” nezināmajiem procesiem. Līdzīgi kā iepriekšējā programma, arī šī parāda bagātīgu informācijas vēsturi par procesa darbību un iespējamiem tā radītiem draudiem. Lai arī Process Explorer uzrāda mazāk funkciju kā citi tā konkurenti (piemēram, nav Startup programmu saraksts), bet tas lieliski padara savu darbu kā uzlabots Task Manager un pats patērē ļoti mazus resursus. Starp citu, šī programma ir Microsoft lolojums.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us