10 veidi, kā paildzināt tālruņa baterijas darbību

Neatkarīgi no tā, vai esat iPhone vai Android tālruņa lietotājs, izmantojot šos vienkāršos padomus, būs iespējams ievērojami paildzināt akumulatora darbības ilgumu.

Atrašanās vietas pakalpojumi

Daudzas iPhone un Android lietotnes izmanto atrašanās vietas noteikšanas pakalpojumus, lai, teiksim, marķētu statusa atjauninājumus ar GPS datiem vai atrastu labus piedāvājumus jūsu tuvākajā apkārtnē. Tas var samazināt akumulatora darbības laiku, tāpēc vēlams tam sekot līdzi. Šeit var atrast detalizētu instrukciju šīs funkcijas izslēgšanai dažādās operētājsistēmās.

‘Push’ jeb uzlecošo paziņojumu pielāgošana

Cik daudz akumulatora enerģijas tiek patērēts, izmantojot ‘push’ paziņojumus – tos lietotnēm raksturīgos ziņojumus, kas laiku pa laikam parādās jūsu bloķēšanas ekrānā? Jāņem vērā: katru reizi, kad tālrunis saņem paziņojumu no tīkla, tas ieslēdz ekrānu un atkarībā no iestatījumiem arī vibrē vai rada troksni. Tas viss prasa akumulatora darbību, it īpaši, ja saņemat daudz atjauninājumu. Pārvaldiet ‘push’ paziņošanas iespējas tālruņa iestatījumu sadaļā vai pašu lietotņu iestatījumos, un atstājiet tikai svarīgo.

Melna vai ļoti tumša fona izmantošana

Ja jūsu tālrunim ir AMOLED displejs (tāds ir daudzām populārām Android ierīcēm), katra ekrāna pikseļa iedegšanai tiek izmantots nedaudz jaudas. Tāpēc jo vairāk melnu pikseļu varat iegūt ekrānā, jo labāk. Iestatiet tumšu fonu kā noklusējumu un, kad iespējams, mēģiniet lietotnēs lietot tumšos režīmus.

Lidmašīnas režīms

Jūsu iPhone vai Android ierīce nepārtraukti mēģina izveidot savienojumu ar mobilo tīklu. Ja ilgstoši atrodaties vietā, kur nav zonas, tas var radīt slodzi akumulatoram. Šādā gadījumā var ieslēgt lidmašīnas režīmu. Tikai jāatceras, ka tādā gadījumā nevar veikt un saņemt zvanus.

Instalē akumulatora guru

Ja izmantojat Android ierīci, lejupielādējiet Snapdragon BatteryGuru. To ir radījusi kompānija Qualcomm. Tā atbalsta daudzus augstākā līmeņa tālruņu procesorus. Šī lietotne uzzina jūsu lietošanas paradumus un automātiski pielāgo jūsu tālruņa funkcijas, lai optimizētu akumulatora darbības laiku. IPhone nav tieša ekvivalenta, taču ir vairākas lietotnes, kas palīdz izvairīties no liekas akumulatora enerģijas tērēšanas.

Lietotņu tīrīšana

Pat ja aplikācijas netiek lietotas, tā var darboties fonā un viedtālrunī samazināt akumulatora darbības laiku. Android ierīces ļauj ar lietotnēm  veikt vairākas darbības vienlaicīgi. Lai tās ātri aizvērtu, iestatījumos dodieties uz “Programmas”. Pieskarieties jebkurai programmai, ko nelietojat, un izvēlieties ‘Piespiedu apturēšanas’ opciju.

Lietotnes iPhone tālruņos darbojas mazliet citādāk, kā Android tālruņos, taču princips ir tāds pats: neizmantotās lietotnes lēnām, bet noteikti patērē akumulatora enerģiju. Ātri divreiz piespiediet sākuma taustiņu sava iPhone apakšā, lai parādītu ierīcē pašlaik atvērto lietotņu rindu, pēc tam turiet pirkstu uz vienas. Lai pilnībā aizvērtu lietotnes, vienkārši pieskarieties sarkanai “mīnus” ikonai.

Spilgts ekrāns

Acīmredzams, bet viegli aizmirstams fakts: jo spilgtāks ir jūsu ekrāns, jo vairāk tas patērē akumulatoru. Dodieties uz savu iestatījumu izvēlni un samaziniet ekrāna apgaismojumu, lai tālrunis darbotos ilgāk.

Izslēgts Wi-Fi

Vēl viens vienkāršs padoms: ja neizmantojat viedtālruni, lai izveidotu savienojumu ar bezvadu internetu, pārslēdziet Wi-Fi iestatījumus uz “izslēgts”, tādējādi ietaupot resursus. 

Ierīces pārkaršana

Ja tālruņa litija jonu akumulators kļūst pārāk karsts, tas ātrāk izlādēsies un laika gaitā varētu pat pasliktināt akumulatora maksimālo darbības laiku. Nenēsājiet to kabatā, ja no tā varat izvairīties (īpaši, ja bikses ir cieši pieguļošas), un nekad neatstājiet ierīci tiešos saules staros vai karstā automašīnā.

Papildu akumulatori

Tas ir acīmredzams, bet, iespējams, aizmirsts risinājums. Ja jums ir vecāka Android ierīce, varat iegādāties papildu akumulatoru (vai divus). Diemžēl, jaunākie modeļi un iPhone viedtālruņi neļauj mainīt akumulatorus. Šajā gadījumā noderēs ar USB vadu pievienojamie akumulatori.

http://datuve/raksts/8253/8-procesi-kas-visvairak-patere-talruna-bateriju/
http://datuve/raksts/8245/cik-daudz-elektribas-patere-telefona-ladesana/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

2 Responses

  1. Viss aprakstītais ir galīgi garām. Visu nosaka Android instalēts kodols. Ja tas ir optimizēts tad akumulators tūres. Man ir instalēts LINEAGE OS un nakts laikā 2 līdz 3 procenti aiziet jo komplektā esošais kodols ir optimizēts. Viss rakstā minētais man strādā un nav ierobežots nekadigi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us