Uzmanību viltojumi!

Vai Jūs vēlētos nopirkt AMD procesoru?
Pagājušajā piektdienā Taivānas policijai izdevies atklāt un aizvērt pagrīdes ražotni, kurā tika pārmarķēti AMD procesori, lai pārdotu tos par augstāku cenu, ziņo interneta portāls [i]Sin Chew Daily[/i]. Nelegālajā ražotnē, vietējās varas pārstāvji atklāja ievērojamu daudzumu, gan jau “viltotu”, gan arī nepārmarķētu AMD procesoru – to kopskaits bija ap vienu miljonu vienību, par kopējo summu [i]785 miljonu ASV dolāru[/i].

Kanāli caur kuriem šie procesori tika pārdoti vēl nav zināmi – vai tie tikuši pārdoti caur veikaliem, vai iebūvēti datoros un tad pārdoti. To visu vēl policijai ir jānoskaidro no aizturētā, 34 gadus vecā Taivānas iedzīvotāja, ražotnes vadītāja, kam jau ir uzrādīta apsūdzība pēc “nelegālās ražošanas” likuma panta.

Ir zināms, ka jau 2003. gadā tika mēģināts viltot AMD procesorus [i]Athlon XP[/i], kas lika ražotājiem bloķēt procesoru reizinātājus. Mazjaudīgo procesoru modeļi tika uzdzīti ar reizinātāju papaugstināšanu un tos pārdeva par dārgāko procesoru cenu. Kas mūs sagaida šoreiz? Vai [i]Athlon 64[/i]?

Pagaidām vēl nav skaidrs, kādus procesoru modeļus veiklie darboņi ir pārmarķējuši, un vai procesori ir tikuši pakļauti vēl kādām citām modifikācijām. Tomēr ir zināms, ka šie procesori bijuši inženierparaugi ar nelieliem defektiem. Viņi ir izzagti no AMD noliktavām, un pēc viltus marķējuma izveidošanas pārdoti. Protams šo marķējumu var atpazīt pēc kvalitātes, jo AMD ražotnēs tas tiek uznests ar lāzera palīdzību. Ko lietojuši Taivānas viltotāji, varam tikai minēt, bet darbības plašums un izdoma liek mums domāt, ka ar naudu viņi nav skopojušies.

Skaidrs ir viens – iegādājoties šādus procesorus lietotājs var tikties ar krietnu devu nepatīkamu pārsteigumu, tādu kā datora nestabila darbība, uzdzīšanas potenciāla trūkums un ražotāja garantijas zaudēšana.

Pagaidām ir skaidrs ka šie procesori ir tikuši piegādāti Dienvidāzijai, Ķīnai un Vācijai.

Avots: [url=http://www.sinchew.com.my/content.phtml?sec=4&artid=200501010777]Sin Chew Daily[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us