Uzmanību viltojumi, jeb vēl viss nav beidzies

Janvāra sākumā mēs ziņojām (skatīt [url=http://datuve/raksts/551/Uzmanibu_viltojumi]te[/url] un vēl [url=http://datuve/raksts/566/Uzmanibu_viltojumi,_jaunakas_zinas]te[/url]), par viltotajiem [b]AMD[/b] procesoriem.

Taivānas internetresurss [url=http://www.digitimes.com/]DigiTimes[/url] ir paziņojis, ka [b]AMD[/b] kompānija ir ierosinājusi krimināllietu pret kādu Čenu Ju-Hanu (Chen Yue-han), vienu no Taivānas kompānijas [i]Atop Electronic[/i] līdzīpašniekiem. Pēc varas iestāžu domām, Ju-Hans bijis iesaistīts viltoto procesoru realizācijā.

Apsūdzētais savu vainu noliedz, paziņojot, ka viņš šos procesorus, vairāk nekā 1 milj. gabalu, esot pilnīgi legāli iegādājies 2003. gadā, laikā no jūlija līdz oktobrim, caur viņa dibināto Singapūras kompāniju. Pēc procesoru atkārtotas testēšanas šie procesori tika itkā pārdoti kompānijām Taivānā, Honkongā, Ķīnā, Holandē, Beļģijā un ASV.

Interesanti, ka burtiski vakar, kompānijas noliktavu kratīšanas laikā, tika atrasti 75000 viltoti [b]AMD[/b] procesori un 25000 atmiņas čipu ar [b]STMicroelectronic[/b] marķējumu. [b]STMicroelectronic[/b] kompānijas pārstāvji apstiprināja, ka atrastie atmiņas čipi ir viltojums.

Konfiscēto procesoru kopējā summa sasniedz 19,4 milj. USD (iepriekšējā rakstā bija kļūda summā), bet atmiņas čipu summa – 6,45 milj. USD.

Aizdomās turamajam ir uzrādīta apsūdzība par zagtas produkcijas tirdzniecību un [b]AMD[/b] intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpšanu. Iespējams, ka [i]Atop Electronic[/i] kompānija, laikā no š.g. janvāra līdz martam, ir paguvusi daļu no viltojumiem jau realizēt.

Ja ņemam vērā ka “izejvielas” tika iegūtas 2003. gada otrajā pusgadā, tad varētu domāt ka šie procesori ir no [u]Athlon XP[/u] un [u]Athlon 64 3200+[/u] sērijas. Ja tā, tad modernāku sēriju procesorus, nopietnu firmu veikalos, varat iegādāties bez uztraukuma. Viltojumu nebūs.

Protams garantēt neko nevar!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us