Skolu sistēmas iespējamā nākotne

Viskonsīnas universitātes izglītības zinātnes pasniedzējs Deivids Viljamsons Šefers (David Williamson Shaffer) uzskata, ka mūsdienu izglītības sistēma, kas ir balstīta uz gadsimtiem vecām paražām, vienkārši vairs nav derīga mūsdienu informācijas laikmetā dzīvojošajiem skolēniem. Risinājums, viņaprāt, ir meklējams mūsdienu tehnoloģiju iesaistīšanā stundas darbā.

Daudziem skolēniem noteikti patiktu stundu laikā lietot internetu, apmainīties savā starpā ar ziņām un izmantot citas mūsdienu tehnoloģiju piedāvātās iespējas. Protams, reti kurš no skolēniem to vēlētos darīt, lai vairāk iegūtu no mācību stundas. Tomēr tieši tā pēc Šefera kunga domām, varētu attīstīt mūsdienu izglītības sistēmu, un padarīt to laikmetam atbilstošāku. Nevar nepiekrist viņa teiktajam par to, ka izglītības sistēmā ir pilnīgs inovāciju trūkums, kas vēlākajā dzīvē varētu bargi sodīt tos skolēnus, kas nespēj ātri adaptēties jauniem apstākļiem un izmantot visas piedāvātās iespējas.

Kaut gan iespēja izmantot internetu nodarbības laikā ļautu spējīgākajiem skolniekiem iegūt papildus informāciju paralēli tai, ko stāsta pasniedzēja, visticamāk tomēr gandrīz visi pārējie Šefera piedāvātie jaunievedumi diezgan negatīvi ietekmētu lielu daļu no skolniekiem, jo ir visai naivi paļauties uz to, ka visi būs pašapzinīgi un izmantos jaunās iespējas tikai mācību mērķiem.

Neskatoties uz to, ka diez vai tuvāko gadu laikā Šefera idejas būs iespējams piepildīt, nevar nepiekrist viņa teiktajam par to, ka „Tādas izglītības sistēmas, kā piemēram, ASV esošā, kas apmāca skolēnus galvenokārt standartizētiem darbiem, nevar pienācīgi sagatavot viņus darba tirgum, kas visai ātri soda tos, kas nespēj attīstīt sevi”.
R.
Ziņas avots: [url=http://www.dailytech.com/University+Professor+Advocates+Video+Games+in+Class/article5694.htm]Dailytech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us