Skatāmies ar Ethernet ātrumu

Izmantojot jūras cūciņas acs tīkleni (droši vien izoperējot), zinātnieki aptuveni aprēķinājuši, ka mūsu acis pārraida informāciju uz smadzenēm ar līdzīgu ātrumu, kā Ethernet tīklā.

Iepriekšminētā sastāvdaļa (jūras cūciņas acs tīklene) tika novietota uz šķīvja (ne jau ēšanai) un tika “piespiesta” skatīties filmas, kurās attēloti četru veidu bioloģiskas norises, kā, piemēram, salamandras peldēšana ūdens tvertnē. Tajā pašā laikā elektrodi fiksējuši gangliju elektriskos impulsus, kas rodas kā atbildes reakcija.

Tīklene ir gaismjūtīga membrāna, kas tiek “bombardēta” ar gaismas stariem, kuri izkļūst caur acs lēcu. Gangliju šūnas ir īpašas smadzeņu šūnas, kas caur redzes nervu nodod vizuālo informāciju no tīklenes tālāk uz citām smadzeņu daļām.

Vaidžejs Beilasabreimseinians (Vijay Balasubramsanian), Pensilvānijas Universitātes fiziķis, apgalvo, ka informācija tiek nodota elektrisko impulsu veidā, turklāt pastāv noteiktas kombinācijas un modeļi. “Modeļiem ir vairākas nozīmes. Mēs saskaitām modeļus un aprēķinām cik daudz informācijas tie satur, bitos sekundē”.

Pētnieki aprēķinājuši ka 100,000 jūras cūciņas tīklenē esošās gangliju šūnas pārraida apmēram 875,000 bitus informācijas sekundē. Cilvēka tīklene satur aptuveni 10 reizes vairāk gangliju šūnas, sekojoši tā pārraidītu ap 10 miljoniem bitu sekundē (nepilni 10 megabiti).

Iegūtais lielums ir salīdzināms ar Ethernet savienojuma ātrumu (10-100 megabiti).

Raksts tulkots no [url]http://news.yahoo.com/s/space/20060728/sc_space/eyetransmitstobrainatethernetspeed[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us