Nedaudz par geimeriem

Klaiņojot interneta dzīlēs netīšām uzgāju interesantu rakstiņu, kura virsraksts vēstīja, ka [b]geimeri arī ir cilvēki[/b]. Mani šis virsraksts ieintriģēja un nolēmu papētīt tuvāk, jo nekad nebiju domājis, ka geimeri būtu kāda atsevišķa suga. 🙂 Domāju, ka šis ASV veiktais pētījums dažam labam cilvēkam, kurš sevi uzskata par geimeri, liks pasmaidīt.

[i]ESA (Entertainment Software Association)[/i] ir veikusi pētījumu par spēļu faniem jeb tā saucamajiem geimeriem. Šajā pētījumā tiek apgāzts mīts par klasisku geimeri, kurš, kā lidz šim lielākā sabiedrības daļa domāja, ir noslēgts, iegrimis tikai savā datorspēļu pasaulē un nekas cits neinteresē. Tā tas nebūt nav! Pētījums pierāda, ka geimeri nebūt neatšķiras no citiem cilvēkiem, viņi ir tieši tik pat sociāli aktīvi, sportiski un mākslinieciski kā jebkurš cits cilvēks. Pēc pētījuma rezultātiem vidējs geimeris nedēļā pavada 6.8 stundas pie datora spēlējot spēles (es gan to nesauktu par geimeri 😀 ), kamēr citās aktivitātēs pavada 23.4 stundas.

[i]ESA[/i] prezidents Duglass Lovenšteins (Douglas Lowenstein) šo pētījumu komentē sekojoši:

[q]Gamers are everywhere and they’re everyone. They are your friends, neighbors, co-workers, relatives, and kids, they lead responsible and caring lives, balancing their enjoyment of interactive entertainment with many other activities important to a well-rounded lifestyle. Indeed, those who continue to portray the game population as single-minded loafers are living in their own fantasy world.[/q]
Rakstā tika doti daži skaitļi, no kuriem man interesants šķita reliģiozo geimeru īpatsvars, tas ir 61% no pētījumā iesaistītajiem. Nez vai pie mums ar ir tik daudz ticīgo geimeru? Vēl interesanti, ka puse glezno, raksta vai spēlē kādu mūzikas instrumentu. Vēlēšanās piedalās 78% vēlēt tiesīgo respondentu.

Pētījums veikts 2004. gada septembrī un tajā tika iesaistīti 802 cilvēki. Vairāk par šo pētījumu varat lasīt [url=http://biz.yahoo.com/bw/050111/115500_1.html]Yahoo[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us