Nākotnes gigantu cīņas

Šobrīd gigantu cīņas lielākais piemērs ir datoru operētājsistēmu cīņa, kur uz vienotas sistēmas par savu eksistenci cīnās Microsoft un Linux veidotās programmas. Martins Brambtons norāda, ka drīzumā būs gaidāma daudz nopietnāka cīņa starp programmnodrošinājuma sniedzējiem kur iesaistīsies divi patiesi milzīgi giganti – Microsoft un Nokia.

Šajā gadījumā cīņa notiks par mobilo telefonu operētājsistēmas vietu. Jaunās paaudzes mobilie telefoni aizvien biežāk savās iespējās līdzinās datoriem dažās no jomām pat pārspējot tos. Tā PDA (Plaukstdatori) šobrīd zaudē tirgu mobilajiem telefoniem, jo to funkcionalitāte jau krietni sāk zaudēt mobilo telefonu iespējām.

Nokia ir lielākais gigants starp mobilo telefonu tehnoloģijas un programmnodrošinājumu ražotājiem. Microsoft ir datoru operētājsistēmu gigants, kas cenšas piedāvāt savas programmas pēc iespējas lielākai tirgus daļai dažādās jomās. Šo divu spēku konkurence var noteikt arī vai mājas dators šodienas izpratnē arī nepazudīs, cilvēkiem aizvien vairāk lietojot telefon-datorus un nesot informāciju sev līdzi. Šādu sapni vēlējās realizēt arī klēpja datoru ražotāji, taču attīstība un realitāte piedāvā jaunas iespējas.

Pilnu rakstu var izlasīt: silicon.com – Devil’s advocate: Whom will win the mobile war?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us