Jo mazāks, jo labāks?

[b]Dažādos interneta resursos atrasti minidatoru piemēri – daži no tiem ir pasaulslaveni, bet daži varētu būt, ja izstrādātāju ambīcijas būtu vērstas masu patēriņa sektora virzienā. Izlases vienīgais kritērijs – viss, kas pagadās, ja vien tas nav plaukstas dators.[/b]


[b]Asus Eee PC[/b]
[img]/images/upload/eeepc.jpg[/img]
Piemērota rotaļlieta cilvēkiem, kuri nevēlas nēsāt somā 3 kilogramus smagu portatīvo datoru, taču nav ar mieru cīnīties arī ar plaukstas datora neparocīgo interfeisu.
[url=http://eeepc.asus.com/global/product.htm]Asus sola[/url] ilgu baterijas darbības laiku. Vai 2,8 – 3,5 stundas ir daudz, spriediet paši.


[b]Lifebook U810[/b]
[img]/images/upload/lifebook_3.jpg[/img]
Mazākais [i]Fujitsu-Siemens Lifebook[/i] esot [url=http://store.shopfujitsu.com/fpc/Ecommerce/buildseriesbean.do?series=U810]U810[/url]. Skārienjūtīgais ekrāns, protams, atvieglo lietošanu.


[b]AOpen miniPC[/b]

[img]/images/upload/minipc.jpg[/img]
Slavenā [i]Mac Mini[/i] konkurents, piedevām – pirmais LOHAS personālais dators pasaulē. LOHAS nozīmē [i]Lifestyle of Health and Sustainability[/i]. Šāds tituls piešķirts par priekšzīmīgu alumīnija lietošanu detaļu ražošanā. Kā sauc fanātisku LOHAS lietotāju?
Starp citu, [url=http://minipc.aopen.com]AOpen miniPC[/url] (atšķirībā no [i]Mac Mini[/i]) ir bestsellers.


[b]OQO e2[/b]

[img]/images/upload/oqo.jpg[/img]
Unikāls produkts – pasaulē mazākais portatīvais dators ar ekrānu, adresēts parastajam vidusmēra lietotājam. Vienvārdsakot, [i]OQO e2[/i] atbalsta [i]Windows Vista[/i]. [url=http://www.oqo.com/intl/products/modele2/specifications.html] Komplektācija un parametri[/url] pārspēj jebkuras prognozes.


[b]VIA Pico-ITX Mainboard[/b]
[img]/images/upload/pico_itx.jpg[/img]
Īpaši mazas mātes plates ražo Taivānas uzņēmums [url=http://www.via.com.tw/en/initiatives/spearhead/pico-itx/]VIA Technologies[/url]. Spriediet paši, 10cm x 7.2cm ir daudz vai maz.


[b]USB-A9260-C02[/b]
[img]/images/upload/thumbsup.jpg[/img]
USB-A9260-C02 ir … dators ar [i]Linux[/i]. Protams, jēdzienus [i]dators[/i] un [i]Linux[/i] šajā gadījumā jālieto ar pārgudru sejas izteiksmi, īpaši neiedziļinoties tehniskajās niansēs. Kaut ko sakarīgu pateikt laikam varēs tikai tie trakie ļaudis, [url=http://shop.strato.com/epages/61428605.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/61428605/Categories/CALEMB]kuri šo ierīci ražo[/url].


[b]Space Cube[/b]

[img]/images/upload/space_cube.jpg[/img]
Šī [url=http://www.shimafuji.co.jp/product/spacecube01.html]mazā kastīte[/url] radīta kā kosmisko lidojumu tehniskais nodrošinājums. Par [i]Space Cube[/i] izmēriem var spriest, apskatot standartizētās datu ieejas un izejas ligzdas. Tehniskie rādītāji ir iespaidīgi – 300MHz CPU, 64 MB RAM, VGA ports, tīkla atbalsts un tīkladatu kabeļa ligzda, USB ports, CF kartes ligzda u.c. ieejas un izejas caurumi. Kosmosā ar [i]Windows[/i] nelido, tāpēc zinātniskās aparatūras atbalstam ar šādu datora veiktspēju pietiek. Ja viss notiks, kā plānojuši mangas, sušī un tamagoči apsēstie japāņu inženieri, [i]Space Cube[/i] aizlidos, pēc 100 gadiem atgriezīsies un iekaros Zemi.


[b]VoomPC-2[/b]
[img]/images/upload/wheel_deal.jpg[/img]
Nedaudz skumīgs skats, kaut gan jāatzīst, ka produkts godprātīgi izstrādāts atbilstoši žanra kanoniem. No otras puses – automašīnas mēdz apmest kūleni un tad datora mehāniskajai izturībai ir nozīme. Siltumapmaiņas ribas kā čuguna kamīnam. Pati ierīce, kā redzams ilustrācijā, ir tikai nedaudz lielāka par CD/DVD/CDRW/DVDRW moduli. Priekšrocības – sēžot [i]korķī[/i], nav bezspēcīgās dusmās jālamā valdība, jo pa rokai ir gan mūzika, gan filmas, gan arī datorspēles. Ražotājs [url=http://www.mini-box.com/s.nl/sc.8/category.101/.f] savu produktu[/url] uztver nopietni, taču šī tirgus niša vienalga ož pēc MTV raidījuma [i]Pimp my Ride[/i].


[b]Whisky PC[/b]
[img]/images/upload/whiskey_1.jpg[/img]
Iespējams, populārākā pudele visā internetā. Kamēr vien pastāvēs grādīgie dzērieni, šādi modi parādīsies ar apskaužamu regularitāti. Principā – [url=http://metku.net/index.html?sect=view&n=1&path=mods/whiskypc/index_eng]ideāls dators[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us