Interneta cīnītāji

[i]Ja tu pazīsti sevi un pazīsti savu pretinieku, tev nav jābaidās kaut par simts cīņu iznākumu. Ja tu pazīsti sevi, bet nepazīsti savu pretinieku, uz katru uzvaru būs arī viens zaudējums. Ja tu nepazīsti ne sevi, ne pretinieku, tu tiksi sagrauts katrā kaujā.[/i] — Sun Tzu “The Art of War”

Lai arī Maiks Rīds ir publicējis sevis novērotos diskusiju forumu cīnītāju tipāžus jau pirms krietna laika, tomēr tie joprojām ir aktuāli un, neskatoties uz valodu un tautību atšķirībām, liekas, ka interneta subkultūra atkārto sevi pēc vieniem un tiem pašiem likumiem.

Oriģinālu varat aplūkot [url=http://redwing.hutman.net/~mreed/index.htm]šeit[/url], bet, ja jums rodas grūtības ar Maika Rīda izsmalcināto angļu valodu, atļaušos piedāvāt jūsu uzmanībai savu tulkojumu.
(Šeit ir apmēram puse, kopējais personāžu skaits ir ap 90.)


[b]Trakā Mašīnrakstītāja[/b]. Viņas cīņas stratēģija ir noslīcināt savus pretiniekus, radot dusmīgu vārdu plūdu cunami. Viņa ir pilnīgi imūna pret izmalcinātību un atzīst jebkura argumenta tikai visvienkāršāko būtību. Neiedziļinoties sava pretinieka argumentu jēgā, viņa noliec galvu un izšauj garus, nesakarīgus ziņojumus, pilnus ar gramatikas un faktuālām kļūdām. Taču tipiskai Trakajai Mašīnrakstītājai pietrūkst izturības, un ja citi cīnītaji spēj atvairīt pirmo uzbrukuma vilni, viņa drīz nogurst un atstāj cīņas lauku.


Cīnītāji bieži novērtē par zemu [b]Toksiskās Vecmāmiņas[/b] cīņas spējas. Viņa spēj būt ļoti agresīva un ņemot vērā godbijību un cieņu, ar kādu pieņemts izturēties pret veciem cilvēkiem, ne tikai piesaista sev sabiedrotos, bet pat viņas ienaidnieki cenšas neizmantot savus spēcigākos ieročus pret viņu. Apdomīgi Cīnītāji izvairās no konfrontācijas ar Toksisko Vecmāmiņu, jo sakāve nes kaunu, bet uzvara nedara godu.


[b]Gramatiķis[/b] parasti nespēj dot jūtamu ieguldījumu diskusijā un viņa rīcībā ir tikai daži efektīvi ieroči. Lai to kompensētu viņš vērš uzmanību uz pretinieka pareizrakstības un gramatikas kļūdām. Gramatiķa acīmredzamā vājuma dēļ vairums Cīnītāju viņu ignorē.


[b]Cīsiņš[/b] ir ļoti jūtīgs jaunietis. Un viņu sadusmo un reizē apbēdina tas, ka ikviens nav tikpat jūtīgs, kā viņš. Atzīts vīriešu feminists, viņš izturas cik vien iespējams piesardzīgi pret visiem anti-progresīviem viedokļiem. Lai arī viņš reti nonāk saskarē ar strādnieku šķiru, tomēr skaudri izjūt sāpes, ko rada apspiešana. Savas dabiskās neiecietības dēļ Cīsiņš ir viegli izprovocējams uz cīņu. Iespiests stūrī, viņš izrāda tendenci uz skaļiem dusmu izvirdumiem.


[b]Propellergalva[/b] zin gandrīz visu, ko ir iespējams zināt par datoriem un internetu, un ir patiesi izbrīnīts, ja jūs nezinat. Bieži nesakarīgs un neveikls Cīnītājs, bet tomēr diezgan bīstams, jo uzsitot pa pāris taustiņiem, var parvērst jūsu datoru par kūpošu lūžņu kaudzi.


[b]Diplomāts[/b] iespraucas karstos disputos, pieņemot ka Cīnītaji gaidīs un augstu novērtēs viņa objektīvo un augstākā mērā saprātīgo starpniecību. Galu galā viņš saņem, ko pelnījis.


[b]Ļaunais Klauns[/b] ir ātrs uz jokiem, bet viņa zobgalības vienmēr ir asas. Viņam nepietiek pacietības padziļinātām diskusijām un viņš bieži pārtrauc nopietnus foruma dalībniekus liekot priekšā neatbilstošus sarunas tematus, bezjēdzīgas asprātības un improvizētus komentārijus. Vislielāko baudu viņam sagādā izsmiet un pazemot vājākus Cīnītājus ar saviem asprātīgajiem uzbraucieniem. Nebūdams sevišķi varens Cīnītājs, Ļaunais Klauns mēģinās izvairīties no sakāves savus pretiniekus apsūdzot humora izjūtas trūkumā.


[b]Ksenofobs[/b] parasti ir ilgtermiņa diskusiju foruma dalībnieks un uztver forumu kā savu privātu teritoriju. Viņa attieksme pret jauniem foruma dalībniekiem ir, kā pret garīgi nepilnvērtīgiem vai pat tādiem, kuriem ir kriminālas noslieces. Ksenofobs izturas pret viņiem ar aizdomām un visžēlīgu augstprātību. Ja kāds Jaunulis izrāda pārdrošību izdarīt kritiskas piezīmes par foruma sociālo dinamiku vai apšauba dominējošos viedokļus, Ksenofobs izvērš mežonīgu uzbrukumu.


[b]Pionieris[/b] ir konstruktīvs un pozitīvs Cīnītajs, kurš mēģina piedāvāt oriģinālus sarunu tematus, noderīgu un būtisku informāciju. Viņa sniegtā informācija satur citātus un linkus, tādā veidā veicinot sakarīgu diskusiju. Pionieris Internetu uztver kā rosinošu, attīstošu un vienlidzīgu vidi, kur domājošiem un inteliģentiem cilvēkiem no visas pasaules apmainīties ar idejām un informāciju. Viņš atklāti neuzbruks, bet taktiski kritizēs šķeltnieciskus komentārijus, nepamatotus uzbrukumus un stulbu pliekanumu. Viņš ir vienmēr laipns un izpalidzīgs pret Jaunuli un aizstāvēs viņu pret uzbrukumiem. Ļaunais Klauns, Mērglis un Rupeklis izjūt pret viņu indīgu, intensīvu naidu. UZMANĪBU: Dažreiz Viltvārdis vai Ļaunais Klauns ir nomaskējušies par Pionieri. Dažreiz Pionieris var kļūt par Džekilu un Haidu.


Kādreiz tas bija mierīgs un produktīvs forums, bagātīgs derīgas informācijas avots. Tad kādu dienu pilnīgi bez brīdinājuma [b]Godzilla[/b] cēlās no dzelmes un pūta savu verdošo elpu uz visu kas stājās ceļā. Cīnītāju falanga mobilizējās cīņai pret monstru, tikai lai tiktu sadragāti, gluži kā rotaļu tanki, zem Godzillas varenajām kājām. Godzilla drīz reducēja forumu par fleima apmaiņas vietu. Un tad, tik pat pēkšņi kā parādījies, viņš atkāpās atpakaļ dzelmē un atstāja visus trīcošus no domas vien, ka viņš varētu atgriezties. Dzīve tīklā vairs nekad nebūs tāda, kā agrāk. Skumji, bet izdzīvojušie tīkla pilsoņi bieži kļūst par Ksenofobiem.


[b]Taure[/b] saceļ trauksmi par katru un ikvienu paranoidālu konspirācijas teoriju, federālā Lielā-Brāļa shēmu, interneta krāpšanu un pēdējo datorvīrusu. Neviena “melno helikopteru” trauksme nav tik absurda, neviena pilsētas leģenda tik neticama, lai viņš to nepasniegtu kā apstiprinātu faktu ( AR LIELAJIEM BURTIEM un daudzām izsaukuma zīmēm). UZMANĪBU: Dažreiz Ļaunais Klauns vai pats Taure var sacelt viltus trauksmi vienkārši lai radītu jukas.


[b]Rupeklim[/b] patīk radīt nepatikšanas tāpēc… tāpēc… vienkārši tāpēc ka. Šis Cīnītāja paveids gandrīz viemēr ir jauns un vīriešu dzimuma. Tā, vienkārši, varētu būt hormonu radīta problēma.


Lai arī [b]Kon-fu Meistari[/b] ir ļoti spēcīgi Cīnītāji, viņi parasti izvēlas necīnīties. Daudzi vājāki Cīnītāji maldina sevi ar domu, ka viņi ir kara mākslas meistari, bet tikai daži tādi ir. Īsts Kon-fu meistars skaidri apzinās savu pārākumu un tāpēc nereaģē uz sīkām provokācijām. Ja viņu piespiež cīnīties, viņš ātri sagrauj savu pretinieku ar iznīcinošiem triecieniem.


[b]Aizskārtā Nevainība[/b] sargā savu škīstumu, nevar atbalstīt rupju valodu un nespēj panest tiešas norādes uz intīmām ķermeņa funkcijām. Šī digitālā aktrise ir ļoti vāja Cīnītāja un ir iecienīts mērķis Rupeklim, Mērglim un Ļaunajam Klaunam. Tomēr vienmēr var paļauties, ka Cīsiņš un Toksiskā Vecmāmiņa nāks viņai palīgā.


Kā foruma dalībnieks [b]Džekils un Haids[/b] vienmēr spēlē pēc noteikumiem un ir sirsnīgs un izpalidzīgs – tīkla paraugpilsonis. Līdz kādu dienu noiet no sliedēm un uzsprāgst bez brīdinājuma. Negaidīts, kā zibens spēriens no skaidrām debesīm, viņa uzbrukums var likt bēgt pat vissīkstākajiem Cīnītājiem, un bieži paiet zināms laiks lai apdullinātie pretinieki spētu noorganizēt pretuzbrukumu. Pēkšņo Džekila un Haida uzvedības maiņu var izraisīt psihoze, PMS, lejupslīde finansu tirgū, pēkšņa sievasmātes vizīte vai arī smagas dzeršanas periods.


[b]Vientuļnieks[/b] neiziet no mājas pārāk bieži un sociālā izolācija var likt viņam iesaistīties cīniņos tikai dēļ kontakta ar cilvēkiem. Līdzjūtība saka priekšā, ka mums nevajadzētu pārāk ņemt pie sirds viņa dīvainības. Tomēr Vientuļnieks var būt ļoti negants. Atcerieties, viņam nekā labāka nav ko darīt. UZMANĪBU: Ja Vientuļnieks ir vienlaikus arī Propellergalva, viņš var atriebties ņemot palīgā e-pasta bombardēšanu, anonīmu masveida spama izsūtīšanu, elektronisko novērošanu u.c.


[b]Terapeits[/b] spēj specīgi krist uz nerviem un tāpēc ir ārkārtīgi efektīvs Cīnītājs. Tā vietā lai veiktu frontālu uzbrukumu, viņš mēģina pārbīdīt fokusu uz pretinieku psiholoģisko motivāciju un problēmām. Viņš brīvi spriedelēs par citu Cīnītāju personībām, vājajām vietām un attiecībām, bet gandrīz nekad neapspriedīs strīda tematu. UZMANĪBU: Ļaunais Klauns vai Viltvārdis bieži maskējas kā Terapeits.


[b]Dumpinieks bez Iemesla[/b]. Viņa bērnišķīgais un dziļais naids pret autoritātēm rosina nejaušos un šķietami nepelnītos uzbrukumus pret foruma īpašniekiem, Adminiem, Auklēm ikvienu citu, kurš mēģina diskusiju forumā nodrošināt kārtību un pieklājību. Viņš jūtami atšķiras no Dumpinieku Līdera ar to, ka vienīgais iemesls, kas viņu vada ir īgnums paša īgnuma dēļ. Tāpēc viņam reti izdosies inspirēt vispārēju dumpi. Savos biežajos un nesekmīgajos uzbrukumos iedibinātajai kārtībai viņš bieži citēs Bībeli vai Konstitūciju lai pabalstītu savus nesakarīgos argumentus. Viņš nekad nelasa foruma noteikumus un skaļi nosauc par fašismu jebkādus mēģinājumus nodrošināt kārtību.


[b]Mērglis[/b] ir sarkastisks, zemisks, nežēlīgs un nekad nepalaiž garām izdevību izteikt asu piezīmi. Mērgļa pretīgā personība drīz atsvešina no viņa citus Cīnītājus, un pēc dažām masveda sadursmēm viņš parasti tiek izstumts. Un tomēr viņš ir laimīgs, ka var piedalīties forumos, jo kibertelpā viņš var būt vinš pats… bez riska fiziski norauties pa mūli.


Nestabils savās zināšanās par datoriem un kiberkultūru, [b]Jaunulis[/b] klejo pa Internetu un priecīgi steberē iekšā visos forumos. Viņš reti lasa noteikumus un FAQ un ir pilnīgi bez jebkādas nojēgas par tīkla etiķetes pamatprincipiem. Ja sākas kauja, Jaunuļa parastā cīņas taktika ir izlikties bezpalidzīgam, un bieži, stūrī iespiestam, sākt raudāt. Jaunulis nemeklē konfliktu, tomēr, ja aizskar viņa jūtas, var veikt komiskus izklupienus. Vairums Cīnītāju vai nu ignorē Jaunuli, vai arī izturas pret viņu ar vieglu nicinājumu, bet daži, kā Mērglis un Ļaunais Klauns, rod īpašu baudījumu viņa spīdzināšanā.


[b]Kauslis[/b] cīnīsies ar ikvienu, jebkurā laikā, jebkurā vietā – šķiet, ka viņam tas patīk, neskatoties uz to, ka viņš vienmēr zaudē. Pēc šausminošas piekaušanas no, piemēram, Kon-fu Meistara rokas, viņš uzķepurosies kājās un streipuļos atpakaļ uz ringu. Viņa apbrīnojamā spēja izturēt dauzīšanu ved pie pieņēmuma, ka savā ilgajā Cīnītāja karjerā viņš ir saņēmis mazliet par daudz sitienu. Dažreiz Aukle, izrādot žēlsirdību, pārtrauks cīņu.


[b]Aukle[/b] nenogurstoši monitorē forumu, lai būtu drošs, ka visi uzvedas godīgi. Lai arī viņš ātri reaģē uz offtopic un nelielu kašķēšanos, viņš ir grūti sadusmojams. Tā vietā lai pašam pieslēgtos nikniem cīniņiem, vinš izšķir cīnītājus un bano atkārtotus pārkapējus. Vājāki Cīnītāji, tādi kā Aizskārtā Nevainība, Cīsiņš un Pinkšķe cīņas vidū skries pie Aukles pēc aizstāvības.


[b]LIELBURTS[/b] mēģina kompensēt savu ierobežoto daiļrunības ieroču klāstu ar pārmērīgu lielo burtu lietošanu – ko tīkla pilsoņi attiecina uz KLIEGŠANU. Protams neliels daudzums šādu vārdu var pievienot mazliet enerģijas trāpīgai piezīmei, bet tie būtu jāizmanto ar mēru. Vēl jo ļaunāk, no taktiskā viedokļa pārāk daudz kliegšanas brīdina Cīnītājus par oponenta vārdu krājuma VĀJUMU un emocionālu UZBUDINĀMĪBU.


[b]Arhivārs[/b] saglabā un noslēpj pie sevis katru un ikvienu diskusiju foruma postu. Vai jūs atceraties 1996. gadā jums bija slikta diena un jūs vienā no saviem ziņojumiem pateicāt dažas lietas, kas bija… nu, varbūt mazliet… nu, kuras jums varbūt nevajadzēja teikt? Neuztraucieties, Arhivāram joprojām tas ziņojums ir un viņš to iepostēs forumā, tiklīdz jūs sāksiet ņemt pār viņu virsroku cīniņā. Arhivārs var būt ļoti efektīvs un bīstams Cīnītājs.


[b]Ņurdētājs[/b] vienmēr atbild uz foruma ziņojumiem ar vienu vārdu vai īsu frāzi un viņš NEKAD nelabo savus postus. Profundus Maximus, Filozofs un citi daudzvārdīgi Cīnītāji uzskata Ņurdētāju par īpaši kaitinošu oponentu, jo uz viņu garajiem prātojumiem viņš atbildēs ar vienkāršu “[i]he[/i]”, “[i]hmm[/i]”, “[i]galīgi garām[/i]”, “[i]a man po[/i]”, “[i]ka tik ne arī…[/i]”, u.c. Lai arī Ņurdētājs nav spēcīgs cīnītājs, viņš ir ļoti izvairīgs un viņu ir grūti noķert atklātā kaujā, un tikai pēc viņa ilgstošas klusēšanas var spriest par viņa sakāvi.


[b]Glūnētājs[/b] nepiedalās ikdienišķās foruma sarunās, bet viņš ir tur ārā… vēro, lasa katru ziņojumu. Viņš parasti ir diezgan nekaitīgs un, biežāk jā nekā nē, viņa klusēšana atspoguļo dabisku mazrunīgumu nevis ļaundabīgus motīvus. Ja izcelsies kautiņš, viņš to klusējot novēros, neizpaužot savu viedokli. Tomēr, šad un tad, kaut kāds mistisks impulss liek viņam atklāt sevi un mesties uzbrukumā. Šāds pilnīgi negaidīts triecienuzbrukums vienmēr tiek iztulkots kā slazds, un citi Cīnītāji vērsīsies pret viņu ar visu sparu. Glūnētājs reti paliek lai turpinātu cīņu un pēc neilgas vārdu apmaiņas atkal aizslīd skatienam.


[b]Piekasīgais[/b] kompensē savu ierobežoto cīņas spēju, metoties virsū apgalvojumiem, kas tikai nelielā mērā ir saistīti ar diskusijas tēmu. Piemēram, ja viņa oponents sporta foruma konfliktā pavirši piemin Liepājas Metalurga uzvaru pār Skonto ar 4:3 – 2005. g. martā, Piekasīgais ātri uzbruks apmēram šādi: “[i]4:3 !? Ha! Katrs plānprātiņš zin, ka Metalurgs uzvarēja ar 4:2! Cilvēks, kurš ir tik nekompetents futbolā, nevar zināt neko par vidējo mēnešalgu Urugvajā![/i]” Pat ja viņa pretinieks piekāpsies šajā maznozīmigajā punktā, Piekasīgais pie tā atgriezīsies katru reizi, kad cīņa pavērsīsies viņam par sliktu. Lai arī vājš, Piekasīgais ir ļoti neatlaidīgs un nekad neatzīs savu sakāvi.


[b]Svešinieku[/b] nodod viņa kropļotā sintakse. Viņš ienāk forumā ar labākajiem nodomiem, varbūt viņš vēlas iepazīt vietējo tautu vai praktizēties valodā, vai apmainīties ar idejām par konkrētu tematu. Kā jau paredzams, viņa kļūdainā valoda nekavējoties izsauc uguni no Ļaunā Klauna, Mērgļa vai pat Gramatiķa. Vispirms viņš mēģina atvairīt uzbrukumus ar nemākulīgiem jokiem, bet tiklīdz viņa mocītāji uzņem apgriezienus Svešinieks izšauj korķi. Aizmirsis tās nelielās valodas zināšanas, kas viņam bija, viņš spļauj laukā tādas atbildes kā, “[i]Ne jusa apstatie tagad jo jusi ir a stulbs[/i]”, kas tikai izsauc jaunu uzbrukumu vilni. Tad, kad Pionieris, Cīsiņš un citi ceļas lai Svešinieku aizstāvētu, viņš pieķeras tiem ar kucēnam raksturīgu uzticību un pateicību. UZMANĪBU: Izlikšanās par svešinieku ir Viltvārža iecienītākais triks.


[b]Murgaiņa[/b] ziņojumi ir saprotami tikai viņam pašam. Murgainis ir viegli uzbudināms un skaļš cīniņā. Viņš bezbailīgi metas virsū jebkuram Cīnītājam, pat Kon-fu Meistaram. Viņa galvenie ieroči ir nesakarības, atkārtojumi un dīvainas metaforas, kas cīņas sākuma stadijās var dot viņam priekšrocību. Taču Cīnītāji ļoti drīz saprot, ka tas ir sertificēts trakais, un parasti izvairās no turpmākas cīņas. Mērglis un Ļaunais Klauns nododas Murgaiņa kūdīšanai lai izklaidētu paši sevi. UZMANĪBU: Murgainis nevar tikt sakauts ar konvenciāliem ieročiem, jebkura atbilde izsauks nesakarīgu ziņojumu apšaudi, tāpēc Murgaini labāk likt mierā.


[b]Centurions[/b] mēģina gūt taktisku pārākumu apgalvojot, ka viņš ir, vai kādreiz ir bijis – militārpersona. Viņs dod priekšroku skarbai uzvedībai un aprautam seržanta valodas stilam, un iebiedē oponentus lietojot militārus terminus un neskaidrus saīsinājumus. Viņš mēģina pastiprināt vājus argumentus ik reizi atgādinot citiem, “[i]es pildīju savu pienākumu[/i]” un “[i]es kalpoju savai valstij[/i]”. Dažreiz Centurions pat ievieto attēlus, kuros viņš ir redzams militarā uniformā vai ar ieroci rokās. Viņam tiešām var būt saistība ar armiju vai arī viņš vienkārši ir trakais – neviens to droši nezina.


[b]Svētā Vientiesība[/b] vienkārši nesaprot, kāpēc cilvēki nespēj sadzīvot. Lai arī pilnīgi netīši, Svētās Vientiesības absolūti bezsaturīgie komentāri spēj izprovocēt nesavaldīgākus Cīnītājus uz neprātīgu agresivitāti. Bieži cīņas karstumā Svētā Vientiesība pēkšņi sāks apspriest savu kaķi.


[b]Plātīzeris[/b], pirms sākt vārdu apmaiņu, izjūt nepieciešamību pieminēt savus titulus – pat ja tie ir pilnīgi nevietā. Piemēram filmu forumā viņš varētu mēģināt noregulēt visus jautājumus teikdams, “[i]Būdams Ph. D. kandidāts kodolfizikā, es ticu, ka varu ar zināmu autoritāti apgalvot, ka ‘Beavis and Butthead’ filma reprezentē jaunas kultūras paradigmas rašanos[/i].”


[b]Viltvārdis[/b] ir digitālā laikmeta Protejs, kurš maina savu masku, kad vien tas viņam ir izdevīgi. Tā jaunā meitene no Sakstāgalas pagasta Rēzeknes rajonā, ar kuru tu nesen iepazinies forumā, patiesībā varbūt bija bezarbnieks no Liepājas. Viltvārdis izliksies par melnu vai baltu, bagātu vai nabagu, jaunu vai vecu, normālu vai geju, un ja viņš ir meistarīgs, viņam tas var izdoties – vismaz kādu laiku. Protams ir ļauni un pat krimināli nolūki kāpēc Viltvārdis melo par to kas viņš ir, bet biežāk vinš to dara lai piešķirtu svaru saviem argumentiem vai vienkārši izklaidētos. Viltvārdim piemītošā iztēle un labas rakstīšanas iemaņas var padarīt viņu par grūti uzveicamu pretinieku, bet pat vislabākie viltvārži galu galā kļūdās un atklāj savu īsto personību. Tiklidz tas ir noticis, Viltvārdis vienmēr bēg no cīņas lauka, taču viņš var atgriezties kādā citā veidolā – to nekad nevar zināt…


[b]Aģents[/b] ir ļaundabīgs un grūti notverams pretinieks, un nekad nedodas cīņā viens. Aģents atškiras no citiem Cīnītājiem ar to, ka darbojas kādas apspriestajā tematā ieinteresētas organizācijas labā. Tā var būt politiska, komerciāla vai pat krimināla, un Aģenta uzdevums ir postēt ziņojumus, kas bīda organizācijas intereses. Aģenti slavēs savu produkciju, iesaistīsies strīdos, izplatīs baumas vai nomelnos konkurentus. Uzmanīgi foruma dalīblieki var atmaskot un padzīt viņus no foruma, ja ir redzējuši viņus citos forumos.


[b]Etniķis[/b] ir ārkārtīgi spēcīgs Cīnītājs, kurš efektīvi izmanto savu etnisko izcelsmi, lai grautu savus pretiniekus. Apsūdzības rasismā nekavējoties liek pāriet aizsardzībā pat visvarenākajiem Cīnītājiem, un Etniķis to izmanto, lai veikli pārietu no aizsardzības uzbrukumā. Apskaužot Etniķa spēku, Viltvārdis uzdosies par viņu, tiklīdz radīsies tāda izdevība.


[b]Ideologs[/b] ir godkārīgs un pašapmierināts, viņa viedokļi pārsvarā ir intelektuāla uzpūtīguma kolekcija, un viņš ir neviltoti pārsteigts, apmulsināts un sašutis, ka tie netiek vispārēji atzīti kā Patiesība. Pretēju viedokli viņš uztver kā garīgas saslimšanas formu, pret kuru vienīgais līdzeklis ir nerimstoša propoganda un iebiedēšana. Ideologs ir sīksts, lai arī viegli prognozējams pretinieks.


[b]Androīds[/b] nedusmojas un nesviežas iekšā cīniņā, tikai vērš uzmanību uz loģiskajām pretrunām citu Cīnītāju teiktajā. Ironija un sarkasms viņā ir pilnīgi zuduši un tā kā viņu nav iespējams nekādā veidā aizskārt vai ievainot, viņš ir parastiem ieročiem nesasniedzams. Piemēram, ja kāds viņu nosauks par āmurgalvu, Androīds izvilks mērlenti un atrodot, ka viņa galvaskauss atbilst normālām izmēra proporcijām, noraidīs šādu apgalvojumu kā kļūdainu. Androīda elektroniskās shēmas nav paredzētas lai apstrādātu daudznozīmju vai estētisku informāciju, un jebkura diskusija, kur tiek pieminētas jūtas, māksla, intuīcija vai tiek izmantotas metaforas un alegorijas, liks viņam bēgt no cīņas lauka.


[b]Lamera[/b] visizcilākā īpašība ir viduvējība. Ja vien vārds “viduvējš” spēj aprakstīt viņa personības satriecošo trulumu. Neviens no viņa izteikumiem nesatur pat visvājāko izpratni par jebkādu tematu, pat visniecīgākā humora dzirksts neizdaiļo viņa sarunas, pat pilnīgs analfabētisms par konkrēto tematu neattur viņu dalīties ar saviem viedokļiem. Viņš pat nav pietiekami pretīgs, lai izbanotu viņu no foruma. Viņš ir ļoti vājš Cīnītājs tradicionālajā izpratnē, taču pat visdzelžainākie pretinieki nevar izturēt ilgstošu kontaktu ar šo patiesi šausminošo Cīnītāju.


[b]Admins[/b] ir foruma vārtu sargs, policists, mērs, tiesnesis un dažreiz pat ārsts, kurš rūpējas par kaujā smagi ievainotiem Cīnītājiem – citiem vārdiem, Aukle uz steroīdiem. Tā kā viņš vada forumu un nosaka noteikumus, Adminam ir pietiekami varas lai apturētu jebkuru Cīnītāju, kurš ir atļāvies mazliet par daudz vaļību. Dažreiz viņa pūliņi tiek novērtēti, bet gluži kā ar jebkuru citu autoritatīvu figūru, uz Adminu mēdz apvainoties un ņemt ļaunā – it sevišķi Mērglis, Ļaunais Klauns, Rupeklis, Dumpinieks Bez Iemesla un citi Cīnītāji, kuri gribētu pārvērst forumu par savu personīgo spēļu laukumu. Vairums Adminu ir godīgi un objektīvi, taču paruna, ka absolūtā vara samaitā absolūti, ir spēkā arī internetā, un reti kurš Admins spēj pretoties kārdinājumam pielietot visu savu spēku, ja kāds apņēmīgs ienaidnieks viņu izprovocē. UZMANĪBU: Admins ir visspēcīgākais no visiem Cīnītājiem un tieša iesaistīšanās kaujā ar viņu nozīmē drošu zaudējumu. Dumpinieku Līderis dažreiz var apdraudēt Adminu, musinot foruma dalībniekus uz sacelšanos un liekot viņiem lekt no kuģa.


Nerimstoša personiska naida vadīti, [b]Duelisti[/b] parasti neapdraud citus, tikai viens otru, izņemot gadījumus, kad kāds cits Cīnītājs muļķīgā kārtā pamaisās viņiem pa vidu. Viņi pat var neatcerēties, ar ko strīds sākās, viņi no visas sirds neieredz viens otru un izmanto katru izdevību lai kluptu otram virsū. Kad citi Cinītāji pagurs no nerimtīgās vaukšķēšanas, tie viņus mēģinās apklusināt vai arī Aukle izbanos. Pat izdzīti no viena foruma, Duelisti bieži meklē viens otru citos forumos lai atsāktu cīņu.


[b]Pinkšķe[/b] parasti (bet ne vienmēr) ir sieviešu dzimuma un bieži ir cieša sabiedrotā Aizskārtajai Nevainībai. Kad viņai uzbrūk vai ķircina, Pinkšķe publiskā dusmu lēkmē sāks spiegt, aizturēs elpu vai sitīs ar kājām pret grīdu. Ja šāda veida aizsardzība nepalīdz, tad viņa skries meklēt patvērumu pie Aukles.


[b]Čugungalva[/b] ir absolūti necaurlaidīgs un imūns pret veselo saprātu, jebkāda veida pārliecināšanu un jaunām idejām. Iesaistījies cīniņā, vinš ne par mata tiesu neatkāpsies no savas pozīcijas, lai cik bezcerīga tā nebūtu. Lai arī viņa uzbrukumi tiek pārliecinoši atsisti, viņa argumenti sagrauti ikvienā pat vissīkākajā detaļā un viņa aizsardzība sašķaidīta pilnīgi nederīga, viņš atkal un atkal atkārtos tos pašus uzbrukumus tikai nedaudz variējot taktiku. Dažreiz Filozofs mēģinās izskaidrot viņam viņa situācijas kļūdaino loģiku un laiku pa laikam Terapeits mēģinās izrakties līdz viņa stūrgalvības psiholoģiskajām saknēm. Bet, prātam neaptverams, Čugungalva nevar tikt izkustināts.


[b]Artistam[/b] piemīt nesatricināma ticība saviem mākslas talantiem un viņam ļoti patīk dalīties ar to. Ļoti bieži viņa e-pasta signatūra satur pašsacerētu, pliekanu dzeju, un bez jebkāda iemesla viņam var pēkšņi uznākt vēlme pašā cīņas karstumā iepostēt dzejoli. Artistu mudina nepieciešamība vienmēr demonstrēt savu estētisko jūtīgumu un kulturālo izsmalcinātību, tāpēc viņš bieži citē slavenu mākslinieku un autoru neskaidrus un nesaprotamus izteikumus, vienkārši lai pamatotu savu viedokli strīdā. Viņš uzskata, ka, teiksim, Pollaiuolo (Itālija, 1431–1498) pieminēšana vien apstiprinās viņa zināšanu plašumu un tādejādi iedvesīs bailes viņa oponentos. Faktiski viņš vienmēr tiek uztverts kā… galīgi debils, pretenciozs idiots. UZMANĪBU: Artistam bieži ir nopietnas garīgas problēmas un, lai arī viegli sakaujams cīniņā, viņš var būt neprognozējams kā zaudējumā, tā uzvarā.


Tas liekas tikai jums, vai arī šis džeks tiešām vāvuļo un vāvuļo bez jebkādas sajēgas? Vai viņš streipuļo no vienas nesakarības uz otru? Vai jūs mulsina viņa nesaprotamās metaforas? Vai drukas kļūdu ir tik daudz, ka jums liekas, ka viņš varbūt raksta ar beisbola ķērājcimdiem rokās? Vai tiešām viņš domā tāpat kā raksta? Ko, pie velna, viņš tur muld, galu galā? Vai šis tips smēķē kaut ko? Nu, vispār jau … jā, protams! Lidinoties virs mākoņiem, augstu virs zemes [b]Bongs[/b] paliek neaizsniedzams pat visspēcīgākajiem Cīnītājiem.


[b]Prasmīgais Lavierētājs[/b] ir veikls un grūti notverams Cīnītājs. Ja situācija to prasa, viņš pēkšņi maina sarunas tematu ar maldinoša pretuzbrukuma palīdzību. Piemēram, ja apmainoties ar apvainojumiem, oponents viņu nosauks par “kucesdēlu”, tad Prasmīgais Lavierētājs ne tikai pieprasīs publisku atvainošanos par personisku uzbrukumu viņa mātei, bet arī asi kritizēs oponentu visas pasaules māšu vārdā. Labi zinot, ka palikšana pie sarunas temata darbojas viņam par sliktu, Prasmīgais Lavierētājs nekad neļaus sevi iedzīt stūrī.


[b]Kļūdiņš[/b] ir īsta mīkla. Vai viņš ir ārzemnieks ar niecīgām valodas zināšanām? Vai viņš lieto narkotikas? Vai viņš sirgst ar nopietnu garīgu kaiti? Vai viņs raksta ar boksa cimdiem rokās? Viņa trakās drukas kļūdas, nevietā lietotie vārdi un šausminošā gramatika nevar tikt uzvelti tikai uz vājām rakstīšanas iemaņām. Kļūdiņš ir vēl lielāka mīkla, kad kādam izdodas izlauzties cauri samezglotajam juceklim viņa ziņojumos, tur var būt paslēpta pat kāda vērā ņemama ideja. Piemēram, apspriežot kādu attēlu viņš var teikt “[i]sorri shaatstleels ri mati nepareisi lupas manpatik bte pats atteels suks[/i]”. Kad kāds pārmet pārmērīgu lielo burtu lietošanu viņš saka piemēram: “[i]opS MN NOSPIEDAASA CAPSDLOCK[/i]”. Kļūdiņš padara traku Gramatiķi un Piekasīgo. Viņš ar nicinājumu noraida jebkādus mēģinājumus norādīt uz viņa kļūdām un ja apsūdzības turpinās, viņš sašutis pamet forumu, teikdams: “[i]juisu furumz ri stulps. bYE![/i]”
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us