Google no sētas puses

[i]Google[/i]’s viceprezidents Urs Holcle (Urs Hoelzle) savā runā atvērtā koda programmatūras konferencē [i]EclipseCon 2005[/i] atklāja dažus interesantus faktus par [i]Google[/i] uzbūvi. Piedāvājam arī Jums nelielu ieskatu [i]Google[/i]’s aizkulisēs.

Lai tiktu galā ar vairāk nekā 10 miljardiem web lapu un terabaitu desmitiem informācijas uz [i]Google[/i] serveriem, kompānija nebūt neizmanto dārgus superdatorus. Datori, kas tiek izmantoti maksā aptuveni 1000$ katrs. Netiek gan atklāts, cik šādu datoru ir savienots, lai spētu apkalpot visu [i]Google[/i]’s ienākošo un izejošo datu plūsmu.

Visi serveri darbojas uz maksimāli minimizēta [i]Linux[/i] kodola. Tiek izmantots [i]Red Hat[/i] distributīvs, taču tieši no paša distributīva maz kas tiek izmantots. [i]Google[/i] ir veikuši paši savus labojumus [i]Linux[/i] kodolā, kuri nav izdarīti oriģinālajā versijā.

Katra lapa, kas tiek ierakstīta [i]Google[/i]’s atmiņā, tiek sadalīta nelielās daļās, tā sauktajās “drumslās”. Katra “drumsla” tiek saglabāta uz vairākiem serveriem, gadījumam, ja viens nobrūk, lai varētu izmantot citu. Meklējot vajadzīgo informāciju tiek izmantots viss serveru kopums.

Informācija par web lapās esošo informāciju tiek atjaunināta 1 līdz 7 dienu laikā, vidējais rādītājs 2 dienas. [i]Google[/i]’s jaudas atļautu to izdarīt arī ātrāk, taču mazo lapu turētāji, kuriem jau tā nav pietiekamas jaudas, protestē pret to, jo [i]Google[/i]’s boti viņiem [i]noēd[/i] ātrumu.

[i]Google[/i] izmanto īpašu failu sistēmu, kas izstrādāta speciāli, lai darbotos ar viņu lētajiem serveriem, kuri diezgan bieži mēdz gluži vienkārši noplīst.

[i]Google[/i]’s sistēma arī analizē biežākās pareizrakstības kļūdas un piedāvā Jums savus variantus. Vēl meklēšana tiek optimizēta loģiski sadalot plašākus jēdzienus šaurākos un meklējot sinonīmus. Kā piemēru Holcle minēja situāciju, kad Jūs ievadāt “Bay Area cooking class”, bet Jums kā rezultātu iedod “Berkeley courses: vegetarian cuisine”. Skaidri redzams, ka šajos 2 vārdu savienojumos nesakrīt neviens no vārdiem, taču meklējuma rezultāts atbilst prasītajam.

Raksta avots: [url=http://www.internetnews.com/xSP/article.php/3487041]internetnews.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us