Galvaskauss pret pieciem gadiem cietumā

55 gadīgais Džerijs Deivids Hassons, ASV Kalifornijas iedzīvotājs 2004.gada februārī eBay izsolē ielika pēc viņa vārdiem “200 gadus vecu Havaju salu karotāja galvaskausu” ar sākumcenu 1000 dolāri. Cena izauga līdz 12500 dolāriem, bet galvaskauss tika uzdāvināts apmaiņā pret 2500 dolāriem. Tagad Hasonam draud pieci gadi cietumā un 250000 dolāru naudassods.

1969. gadā Hassons bija sargs arheoloģiskajiem izrakumiem Kaanapali pludmalē, Maui salā. Naktī viņš iegājis izrakuma vietā un, mazliet parokoties, uzgājis cilvēka kaulus, no kuriem paņēmis tikai galvaskausu. Vēl viņš izteicies, ka līdzās bijis šķēps un vēl visādas mantas, kuras viņš baidījies paņemt līdzi.

Ieliekot savu ‘suvenīru’ pārdošanā, to pamanīja organizācijas Group Caring for the Ancestors of Hawaii (Grupa, kas rūpējas par Havaju salu senčiem) pārstāvis. Viņš brīdinājis Hasonu par federālā likuma pārkāpšanu, kas aizliedz pārdot arheoloģiskos resursus. Hasons neklausīja.

Tad pie viņa tika nosūtīts maskējies aģents no Indiāņu lietu biroja, kurš saņēma galvaskausu dāvinājumā apmaiņā pret to, ka nopirka no Hasona komiksu grāmatu (20 dolāri) pa 2500 dolāriem. Tagad pret Hasonu izvirzīta apsūdzība un tuvākajās nedēļās Laras Kroftas fanam vai Indiana Džounsa pēctecim būs spriedums un soda apmērs.

Galu galā beigās izrādījās, ka nezināmā Havaju salu karotāja galvaskauss īstenībā ir 50 gadīgas sievietes galvaskauss. Ja viņa ir bijusi starp karotājiem, tad vienīgi kā šamanis, tomēr Havaju vēsturniekiem nav piezīmju par to, ka vecie cilvēki būtu piedalījušies kādos karos. Tiklīdz galvaskauss vairs nebūs pierādījums šajā tiesas prāvā, tas tiks pārapbedīts Havaju salās.

Avots: The Register

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us