Dāņi briesmās

Nu jau kādu laiku visa islama pasaule ir satriekta un sola atriebties par Dānijas laikrakstā rīkoto konkursu, kurā tika dots uzdevums parodēt svēto pravieti Muhamedu. Tajās viņš tika attēlots kā sieviete un arī ar granātu kaudzi galvasssegas vietā. Islama ticības piekritēji ir uztvēruši to kā zaimošanu un necieņu pret savu reliģiju, arī citas valstis ir izteikušas nosodījumu Dānijai.

Lai gan Dānija ir atvainojusies islama pasaulei par šo pārdarījumu, izskatās, ka tas netiks aizmirsts vēl ilgi. Kamēr citi pagaidām vēl turpina dedzināt Dānijas karogus un demolēt Dānijas valsts vēstniecības, pārtraucot diplomātiskās attiecības, Tuvo Austrumu izcelsmes hakeri ir uzsākuši Svēto karu pret dāņu interneta vietnēm.

Cienījama dāņu [i]hardware[/i] vietne [i]Hardinfo.dk[/i] vakar piedzīvoja veiksmīgu hakeru uzbrukumu, kā rezultātā lapa tika defeisota. Pēc Dānijas sniegtās informācijas, nav šaubu, ka uzbrukums veikts, lai kaut daļēji atriebtos par pravieša Muhameda karikatūru publicēšanu.

Pēc citiem ziņu avotiem ir zināms, ka simtiem blogu un mazāk populāru interneta vietņu ir piedzīvojušas veiksmīgus uzbrukumus ar līdzīgiem mērķiem.

[i]hardinfo.com[/i] galvenais redaktors Jons Fabricius paskaidroja, ka cietusī .DK vietne ir darbojusies jau 10 gadus, ir bagāta ar neskaitāmiem apskatiem par jaunāko datortehnikā, kas nu jau ir pieejama arī angļu valodā. Vietnes uzturētāji gan esot ātri noskaidrojuši, kurš ir uzbrucējs, un par to ziņojuši attiecīgajām iestādēm.

Avots [url=http://www.theinquirer.net/?article=29579]TheInquirer.net[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us