Canon ciparu fotokameru tehnoloģijas

Ciparu fotokameru pasaule mainās ātrāk nekā jebkad agrāk. Tai pat laikā Canon ir tehnoloģisko jauninājumu pionieris, piedāvājot arvien vairāk funkciju. Rakstā iepazīstināšu ar ciparu fotokameru tehnoloģijām, ko Canon izmanto pašreiz.

Plaši izplatīts ir uzskats, ka ciparu fotogrāfijā pikseļu miljonu skaits nozīmē augstāku kvalitāti. Lai gan pikseļu miljoniem neapšaubām ir liela loma, tomēr to devums ir tikai viena trešā daļa no kopējās attēla kvalitātes. Attēls tiek uztverts caur objektīvu, sensors to pārveido ciparu formātā un pēc tam, lai iegūtu galīgo ciparu datni, attēls vēl tiek apstrādāts. Tādējādi pareizai attēla atveidošanai vienlīdz svarīga ir gan objektīva, gan sensora, gan arī procesora atmiņa.

[img]/images/upload/Foto1.gif[/img]
Canon patentētais DIGIC (DIGital Imagin Core) procesors saista visas galvenās fotokameras funkcijas maksimālai apstrādes ērtībai. Ātrais apstrādes ātrums rada spožu attēla asumu, skaidrību un krāsu reprodukciju, nerunājot nemaz par fotokameras vadību, autofokusu (AF) un ilgstošāko nepārtrauktās filmēšanas funkciju. Nākošās paaudzes procesors DIGIC II garantē ātrāku izpildījumu, uzlabotu attēla apstrādi un garākas, labākas kvalitātes filmas. DIGIC un DIGIC II apstrāde pagarina arī baterijas mūžu.

Canon Digital Still fotokameras ar „Visionary” tehnoloģiju uzņem fotogrāfijas, kas atbilst ainai, kas tiek saglabāta atmiņā. Fotogrāfijām ir jāuztver viss – no gaisotnes līdz skaidrai realitātei. Attēlu veido ekspozīcijas, krāsu līdzsvara un objekta atpazīšanas kombinācija. Canon Digital Still fotokameras veido attēlus, kas atbilst tām izjūtām. Ekspozīcija ir precīza, neatkarīgi no gaismas apstākļiem, arī tad, ja objekti nav kadra centrā un apgaismojums ir vājš. Baltās krāsas balanss ir ass un izteikts.

[img]/images/upload/IS tehnologija2.gif[/img][i]Optiskās stabilizācijas Canon Image Stabilizer (IS) darbības princips[/i]

Optiskais attēla stabilizators (IS) novērš neskaidru attēlu problēmu, kas rodas kamerai notrīsot tālās mērogmaiņas objektīva lietošanas laikā, Canon ir radījis attēla stabilizācijas (IS) tehnoloģiju. IS objektīva iekšsiena ir īpaša kustīgo lēcu grupa, kas ir izvietota perpendikulāri gaismas ceļam (optiskai asij). Divi sensori uztver un izmēra jebkādas nevēlamas optiskās ass kustības. Koriģējošā IS lēcu grupa tiek pārvietota, lai precīzi izmainītu gaismas ceļu, atgriežot attēlu tā pareizā pozīcijā uz sensora. Var lietot divus vai trīs diafragamas soļu zemāku atvēruma ātrumu, neietekmējot attēla asumu.
Sfēriskas lēcu elementu virsmas rada fokusēšanas kļūdas, kuras sauc par novirzēm. Nelabojot to ar asfērsiku elementu palīdzību viss attēls kļūst neass, it kā to klātu viegls plīvurs. Tai pat laikā salīdzinoši zemais asfērsiko elementu ražošanā izmantotais refrakcijas koeficents (gaismas staru „laušana”) nosaka lēcu minimāla izmēra teorētisko limitu. Canon pārvar to, izmantojot asfērsku lēcu (UA lēcas), kas ražota no augsta refrakcijas koeficienta materiāla.

Veļas mašīnas centrifūgas ciklam darbojoties, rodas vibrācijas, kas aizslidinās uz mašīnas noliktu monētiņu uz mašīnas otru galu. Canon ir likuši lietā līdzīgu principu, izveidojot ātru un gandrīz pavisam klusu ultraskaņas (Ultra Sonic) motoru (USM) mērogmaiņas un auto fokusa darbināšanai. AC strāva liek pjezoelektrikiem keramiskiem elementiem izplesties un sarauties aptuveni 30 000 reižu sekundē, radot „ultra-skaņas” frekvenci, no kurienes arī motors aizguvis savu nosaukumu. Iegūtās vibrācijas griež mazītiņu rotoru, kas ir vienlaikus jaudīgs, efektīvs, ārkārtīgi jūtīgs un augstākā mērā ātrs. Canon Micro USM II motora garums ir 13,4 mm un tas sver mazāk par 1 eiro monētu.

SAPS (Intelligent Scene Analysis Based on Photospace) tehnoloģija analizē uztverto attēlu, foto informāciju un salīdzina to ar plašu fotokamerā iebūvēto foto informācijas datu bāzi (PhotoSpace), kurā ir apkopoti dati par fotografēšanas iestatījumiem. Fotokamera analizē uztverto attēlu un, izmantojot PhotoSpace datu bāzi, regulē autofokusu, automātisko ekspozīciju un automātisko baltās krāsas balansu.

[img]/images/upload/isaps_chart2.gif[/img][i]Augstas precizitātes 9-punktu AiAF un inteliģentais orientācijas sensors[/i]

Inteliģentais Autofokuss (AiAF0) ļauj iestatīt asumu arī tad, ja galvenais objekts neatrodas kadra centrā. Tas automātsiki nosaka svarīgāko kadra daļu un nodrošina tās optimālu eksponēšanu.

Flexizone AF/AE vadība ļauj izvēlēties asumu centru gandrīz jebkurā katara punktā, pārvietojot autofokusa lodziņu skatu meklētājā. Ar to tiek nodrošināts ideāls asums.

Rakstā aplūkoju patreizējās tehnoloģijas, taču Canon uz vietas nestāv un attīsta savas tehnoloģijas. Parīzē no 2005. gada 5. – 7. oktobrim noritēja Canon EXPO 2005. Vadošais digitālo kameru izgatavotājs vienā vietā izstādīja jaunākās kameras patērētājiem un profesionāļiem, iesaistot novatoriskus papildinošus drukāšanas risinājumus. Canon Europe prezidents un galvenais vadītājs Hajime Tsuruoka teica: «Izstāde Canon EXPO Parīzē ir paredzēta, lai demonstrētu mūsu apņemšanos izgatavot pašas labākās radošās un iespējām bagātākās attēlu apstrādes tehnoloģijas. Mēs organizējam pasākumu, kura laikā demonstrēsim savus produktus, kas jau ir noteikuši un arī nākotnē noteiks jaunus standartus tehnoloģijas izcilības jomā, un šī ir iespēja stiprināt uzņēmuma vispārējo Kyosei filozofiju: «Dzīvot un strādāt kopā vienotam labumam.»»

Avoti: [url]http://www.canon.com/[/url], [url]http://www.canon.lv/[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us