Zirnekļcilvēka cimdi ļauj rāpties pa sienām

Vai Jūs esat kaut reizi gribējuši rāpties pa sienām līdzīgi kā to dara populārais komiksu un filmu varonis Zirnekļcilvēks? Iespējams drīzumā jums būs šāda iespēja, jo Cornell Universitātē zinātnieku grupa ir izveidojusi plaukstas lieluma ierīci, kas ļautu cilvēkam rāpties pa stiklu, koku vai ķieģeļiem. Šādu ierīci viņiem palīdzēja izveidot novērojumi, ko viņi ieguva pētot vaboles.

Šī Ņujorkas zinātnieku grupa, kura sākuma tika radīta ASV militārajām vajadzībām, ir radījusi ierīci, kas rada atgriezeniski lipīgu saiti, kuras radīšanu iedvesmojusi Palmetto bruņurupuču vabole no Floridas.

Profesors Paul Steen veicis savu pēdējo atklājumu sūknējot nelielas ūdens pilītes caur mikroskopiskiem caurumiņiem uz plakanas virsmas un tādējādi viņš novēroja, ka ūdens it kā pielīmē vienu virsmu pie otras. Un mainot elektrisko lauku ir iespējams atkal virsmas atlīmēt vienu no otras.

Steen ir pārliecināts, ka tagad ir iespējams izveidot 3 collas platu plāksnīti, kas varētu noturēt līdz pat 127 kilogramiem. “ Mēs esam atraduši iespēju kā radīt stipras, bet arī ātri atsaucamas saites un šo ideju var iekļaut apģērbos, kas dotu to valkātajiem Zirnekļcilvēka spējas.”

Līdz šim līdzīga efekta radīšanai varēja izmantot spēcīgus vakuuma pumpjus, kas izmēros ir daudz lielāki neka jaunizveidotās ierīces.

Šis atklājums iespējams sākotnēji nešķiet pats noderīgākais cilvēces vēsturē, bet, ja iedomājas kā to varētu izmanto militārām vajadzībām, tad ir vērts tomēr investēt šajā projektā. Protams, jāapzinās, ka tādas ierīces var tikt izmantotas tikpat labi arī nelikumīgās darbībās.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us