Windows failu atkopšanas rīks ļauj atgūt nejauši izdzēstus failus

Microsoft laiduši klajā Windows failu atkopšanas rīku (Windows File Recovery), kas paredzēts nejauši izdzēstu failu atgūšanai. Windows File Recovery ir komandrindas lietotne, ar kuru iespējams atgūt dažādus failus un dokumentus no cietajiem diskiem, USB diskdziņiem un pat SD kartēm. Taču netiek atbalstīta failu atkopšana no mākoņa krātuvēm vai tīmekļa failu koplietošanas vietnēm.

Tāpat kā jebkurš failu atkopšanas rīks, izdzēstu failu gadījumā tas ir jāizmanto pēc iespējas ātrāk. Pretējā gadījumā izdzēstie faili var tikt pārrakstīti. Microsoft jauno rīku var izmantot, lai atgūtu MP3 failus, MP4 videoklipus, PDF dokumentus, JPEG attēlus un tipiskus Word, Excel un PowerPoint dokumentus.

Microsoft failu atkopšanas rīkam ir noklusējuma režīms, kas galvenokārt paredzēts NTFS failu sistēmām. Tas atjaunos failus no bojāta diska vai pēc diska formatēšanas. Otra opcija ļauj lietotājiem atgūt noteiktus failu tipus FAT, exFAT un ReFS failu sistēmās. Šo failu atgūšana parasti prasa ilgāku laiku.

Windows failu atkopšana būs noderīgs rīks ikvienam, kurš nejauši izdzēsis svarīgus dokumentus vai kļūdas dēļ notīrījis disku. Windows 10 lietotājiem jau ir pieejama funkcija ar nosaukumu Previous Versions, kas ļauj atgūt dzēstos dokumentus, taču tas īpaši jāiestata, izmantojot funkciju File History. Tā pēc noklusējuma ir atspējota.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us