Paziņots Windows 11 iznākšanas datums un minimālās sistēmas prasības

Windows 11 iznākšanas datums

Microsoft paziņo, ka Windows 11 iznākšanas datums būs 5. oktobris. Jaunā operētājsistēma būs pieejama kā bezmaksas jauninājums saderīgiem Windows 10 personālajiem datoriem vai jaunajai aparatūrai, kas tiek piegādāta kopā ar iepriekš ielādētu Windows 11.

Bezmaksas jaunināšana uz Windows 11 tiks sākta 5. oktobrī, taču, tāpat kā daudzi Windows jauninājumi agrāk, tā būs pieejama fāzēs. No sākuma tā būs pieejama tikai saderīgajām ierīcēm, un turpmākajās nedēļās un mēnešos pēc 5. oktobra Windows 11 kļūs pieejams vairākām tirgū esošajām ierīcēm.

Personālajos datoros, kuri jau pirkšanas brīdī bija aprīkoti ar operētājsistēmu Windows 10, vienkārši jāgaida paziņojums par to, kad būs pieejama operētājsistēma Windows 11. Ir iespējams arī pārbaudīt, vai tava ierīce ir piemērota Windows 11, izmantojot Windows Update vai Microsoft speciālo lietotni PC Health Check (šeit).

Windows 11 Android lietotnes
Android lietotnes operētājsistēmas Windows 11 palaišanas brīdī vēl nebūs pieejamas.

Lai arī Windows 11 tiks palaista 5. oktobrī, ne visas funkcijas uzreiz būs pieejamas. Microsoft sadarbībā ar Amazon un Intel piedāvā Android lietotnes operētājsistēmai Windows 11, taču šī funkcija nebūs pieejama 5. oktobrī. Šīs funkcijas testēšana tuvākajos mēnešos būs pieejama Windows Insiders biedriem.

Microsoft pagājušajā nedēļā precizēja minimālās sistēmas prasības operētājsistēmai Windows 11, bet atklāja arī risinājumu tām ierīcēm, kas neatbilst šīm prasībām. Windows 11 var instalēt jebkurā aparatūrā, izmantojot ISO metodi, ja vien datoram ir 64 bitu 1 GHz procesors ar diviem vai vairākiem kodoliem, 4 GB RAM, 64 GB krātuves un TPM 1.2 mikroshēma.

Ja tavs dators nav pilnībā saderīgs ar Windows 11, Microsoft joprojām atbalstīs operētājsistēmu Windows 10 līdz 2025. gada 14. oktobrim. Tomēr nav skaidrs, cik daudz lielo atjauninājumu Microsoft nākamo četru gadu laikā izlaidīs operētājsistēmai Windows 10. Šogad Windows 10 lietotājiem tiks piedāvāts 21H2 atjauninājums, kas ietver GPU compute atbalstu Windows apakšsistēmā Linux (WSL), Windows Hello uzlabojumus un WPA3 H2E Wi-Fi drošības atbalstu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us