Whatsapp tagad ir pilnībā šifrēta

whatsapp

Komunikācija caur Whatsapp aplikāciju tagad ir pilnībā šifrēta – to kompānija pavisam nesen apstiprināja, piebilstot, ka viss sistēmas integrēšanas process aizņēma vairāk kā gadu.

Whatsapp kompānija šo šifrēšanas procesu iesāka jau 2014.gada novembrī, daļēji sadarbojoties ar Open Whisper Systems. Šī izveidotā aizsardzība ir attiecināma uz balss un video zvaniem, kā arī vairākpušu (multi-praty) čata iOS un Android lietotājiem.

Ieviešot šādu universālu šifrēšanas tehnoloģiju, vienlaikus tiek nodrošināta arī virkne jaunu funkciju. Proti, kad komunikāciju jeb saziņa tiek šifrēta Whatsapp, lietotājs par to tiks informēts un viņam būs aizliegts nosūtīt nešifrētas vēstules, tādējādi kompānija risinot iepriekšējās bažas, ka sistēma varētu būt neaizsargāta pret downgrade uzbrukumiem. Tas palīdzēs aizsargāties arī pret hakeru uzbrukumiem un nodrošināt privātumu, lai neviens cits nevarētu lasīt nosūtītās ziņas.

Vēl ir grūti spriest, vai Whatsapp patiešām ir pilnīgi imūna pret hakeriem, jo pasaulē ik mirkli notiek jauni hakeru uzbrukumi un atklājas dažādu sistēmu ievainojamības, kas ir ļoti izplatītas. Nekas nav drošs un jebkas ir uzlaužams, taču piestrādājot pie šifrēšanas sistēmas, paveras lielākas iespējas aizsargāt savus datus.

Jāatzīst, ka Whatsapp tagad piedāvā stipru aizsardzības veidni, ko varētu piemērot arī citiem pakalpojumiem. Ne velti Whatsapp aplikāciju visā pasaulē mēneša laikā izmanto vairāk nekā 1 miljards lietotāju, kuri tagad izmanto Signal Protocol šifrēšanas vajadzībām.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us