WhatsApp nākamgad pārtrauks darboties uz BlackBerry un Nokia ierīcēm

whatsapp

Šonedēļ WhatsApp svinēja savu septiņu gadu jubileju, priecājoties par panākumiem un arī sasniegto 1 miljarda lietotāju skaitu, kuri aktīvi izmanto WhatsApp programmatūru. Tomēr WhatsApp komanda nogaidīja piektdienas vakaru, lai paziņotu ne tik iepriecinošu vēsti: 2017.gadā tiks pārtraukts aplikācijas atbalsts BlackBerry un Nokia ierīču operētājsistēmās 2017.gadā.

Diemžēl tajā skaitā būs arī BlackBerry 10 OS, kas iznāca priekš jaunākajiem viedtālruņiem vien pirms pusotra gada. Arī Nokia S40 un S60 Symbian platformas, kā arī Android 2.2 un Windows Phone 7.1 operētājsistēmas var atvadīties no WhatsApp tiešsaistes tīkla pakalpojumiem. Kā apgalvo WhatsApp: ”Lai izmantotu mūsu pakalpojumus, lūdzam atjaunināt savus mobilos telefonus uz jaunāku Android, iPhone vai Windows Phone”. Tādējādi Jūs varēsiet bez problēmām turpināt izmantot WhatsApp, taču – ja tā nerīkosieties, Jums nāksies atrast jaunu ziņojumapmaiņas servisu līdz šī gada beigām, kad WhatsApp programmatūra oficiāli pārstās sniegt savus pakalpojumus uz iepriekšminētajām viedtālruņiem.

WhatsApp savu darbību uzsāka 2009.gadā, kuru dibināja Jans Kums (Jan Koum – uzņēmuma vadītājs) un Braiens Ektons (Brian Acton). WhatsApp kompānija atrodas Kalifornijā un tajā strādā 55 darbinieki. Kompānija piedāvā saviem jaunajiem lietotājiem izmantot savu servisu uz gadu bez maksas, taču, sākot ar otru gada – par abonēšanu ir jāmaksā 99 ASV dolāri gadā. Taču 2014.gadā to iegādājās pasaulē viens no lielākajām tiešsaistes sociālajiem tīkliem – Facebook par 19 miljardiem ASV dolāriem. Jāatzīmē, ka tas ir lielākais darījums Facebook vēsturē, ko jelkad viņi ir veikuši. Iespējams tieši jauno īpašnieku dēļ WhatsApp pārstās piedāvāt savu servisu Nokia un BlackBerry tālruņiem.

WhatsApp popularitāte ir strauji augusi, un tādējādi arī ietekmējusi tradicionālo īsziņu lietošanu, kas var apdraudēt telekomunikācijas kompānijas, radot tiem finansiālus zaudējumus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us