VMware Player

Kad es kādu laiku atpakaļ atjaunināju savu [url=http://www.gentoo.org/]gentoo[/url] sistēmu, es pamanīju, ka emulators [url=http://www.vmware.com/products/ws/]Vmware Workstation[/url] tagad nāk komplektā ar kaut kādu [url=http://www.vmware.com/products/player/]VMPlayer[/url]. Izrādās, ka tā ir minētā emulatora brīvi (par velti) izplatāma versija, kas domāta galvenokārt iepriekš izveidotu virtuālo mašīnu “atskaņošanai”. Kā saka [url=http://www.vmware.com/products/player/]vmware.com[/url], “Tas ļauj droši un viegli izmēģināt iepriekš uzbūvētu programmatūras vidi, beta programmatūru, u.c. bez jebkādām instalācijas vai konfigurācijas mocībām, un dalīties ar virtuālajām mašīnām ar saviem draugiem un kolēģiem.”

Ja kāds vēl nezin, kas ir Vmware Workstation un virtuālās mašīnas, tad divos vārdos: Vmware Workstation pieder pie emulatoru saimes, kas ļauj izveidot virtualizētu datoru. Operētājsistēmas un programmas, instalētas uz šādas virtuālās mašīnas, nespēj atškirt to no īsta datora, kaut gan tā ir tikai emulatora vide, kas darbojas kā parasta programma jūsu OS iekšienē. Piemēram, jūs varat instalēt un strādāt ar Windows XP neizejot no Linux, vai otrādi.

Tātad VMPlayer ir Vmware Workstation apgraizīta versija, kas ļauj jums strādāt ar jebkuru virtuālo mašīnu. Vmware saitā, vietā ar nosaukumu [url=http://www.vmware.com/vmtn/vm/]Virtuālo Mašīnu Centrs[/url], to ir diezgan daudz. Ja ar to ir par maz, tad vēl vairāk var atrast Internetā. Ja jūs nebūsiet slinki, tad varēsiet lielīties draugiem, ka vienas dienas laikā esat strādājuši ar pusduci dažādu operētājsistēmu. Turklāt jums nenāksies neko instalēt.

Man liekas, ka nav nekādas jēgas ierakstīt desmitiem matricu ar LiveCD, kompresētu un bremzējošu distributīvu, lai vienu reizi pamēģinātu. ( lai arī LiveCD iso failu var ielādēt emulatorā )
Šeit ir Suse 10 ar KDE 3.5 – pilna instalācija:
[url=http://developer.kde.org/~binner/vmware/KDE_3.5_on_SUSE_Linux_10.tar.bz2]KDE_3.5_on_SUSE_Linux_10.tar.bz2[/url] 537M;[url=http://developer.kde.org/~binner/vmware/KDE_3.5_on_SUSE_Linux_10.zip]KDE_3.5_on_SUSE_Linux_10.zip[/url] 588M

[url=http://www.syllable.org/]Syllable[/url] ir AtheOS atzars un ir iecerēta kā viegli izmantojama un intuitīvi saprotama grafiskās vides operētājsistēma ar atvērto kodu. [url=http://www.cilinder.be/syllable/syllable-0.6.0a.zip]syllable-0.6.0a.zip[/url] 47M

[url=http://www.reactos.org]ReactOS[/url] ir [i]opensource[/i] Windows NT klons. ReactOS mērķis ir kļūt par Windows XP analogu, savietojamu draiveru līmenī. Pirms kāda laika, kad es pirmo reizi dzirdēju par ReactOS, tā nebija necik tālu tikusi, bet tagad, apskatot [url=http://www.reactos.org/xhtml/en/screenshots.html]skrīnšotus[/url], jau dažas windows opengl spēles darbojas uz ReactOS. [url=http://prdownloads.sourceforge.net/reactos/reactos0.2.9-REL-vmplayer.zip?download]reactos0.2.9-REL-vmplayer.zip[/url] 66M

[url=http://www.minix3.org/]Minix[/url] ir unix klons, kas ir vecāks par linux un ir kalpojis par iedvesmu un paraugu Linusam Torvaldam radot Linux. Minix 3. versija iznāca 2005. gada oktobrī – tādā ziņā tā ir visnotaļ moderna OS… kura spēj darboties uz datora ar 8 – 16M atmiņas un ielādējas 3-5 sekunžu laikā. Grafiskās vides pagaidām nav. Interneta pārlūku lynx man nācās kompilēt un instalēt pašam. [url=http://www.minix3.org/download/minix3_1_1_small_vmware_256MB_1GB.zip]minix3_1_1_small_vmware_256MB_1GB.zip[/url] 16M

Visbeidzot es gribēju izmantot iespēju un izmēģināt [i]Oracle Database 10g Desktop Data Center[/i], ar kuru es citā veidā, iespējams, nesaskaršos. Kādas var būt problēmas? Tik vien kā lejupielādēt pāris failus no [url]http://www.oracle.com/technology/tech/linux/vmware/[/url]. Man bija jāpiekrīt sekojošiem licenzes noteikumiem:
[img]http://datuve/images/upload/oracle-agreement-small.jpg[/img]
Es domāju, man liekas, var gadīties, ka es neesmu ASV īpaši bīstamo teroristu sarakstā – ievilku ķeksīti.
Un es nedošu šo programmatūru lietot tiem, kuri ir ( nedošu un viss ) – ievilku ķeksīti.
Es neizmantošu un neļaušu citiem to izmantot lai izstrādātu vai ražotu masu iznīcināšanas ieročus – bioloģiskos, ķīmiskos un kodolieročus – ok, ievilku ķeksīti.

Divi faili – viens 2G, otrs 700M – DVD1 un DVD2. Lai tiktu klāt pirmajam – nepieciešama reģistrācija – Oracle konta izveidošana. Detalizēta un sīka informācija – segvārdi, adreses, telefoni. Es vairs neatceros, kas tur bija un ko es tur sarakstīju, bet reģistrēties vajadzēja divas reizes un obligāti pierakstīties uz e-pasta izsūtīšanu. Lai tiktu klāt otram – atkal jāreģistrējas (traks var palikt) – šoreiz jau pie Novell.

DVD satur tutoriāļus, videomateriālus, semināru audioierakstus, dokumentāciju un ko tik vēl ne. Pats VMX monstrs ir paslēpies direktoriju dziļumos, pirmajā diskā – oracle daļa, otrajā – linux bāzes sistēma. Izpakots, šis briesmonis aizņem ap 8G, viņam ir 6 virtuālie diski un 2 tīkla kartes. Turklāt tam ir īpatnējas prasības pret vmware tīkla interfeisu. Taču es vienkārši pievienoju trešo virtuālo tīkla karti, lai varētu pieslēgties ārējam tīklam.

Tā kā rekomendētais atmiņas apjoms ir 2G, tad ar maniem 768 megabaitiem negāja diez ko gludi. Tur vienlaicīgi grib darboties Oracle datubāžu pārvaldes sistēma, Oracle web serveris, 2 datubāzes, automātiskā datubāžu backup sistēma un vēl velns viņu zina kas. Es dabūju krietni nopūlēties, bet tomēr piedabūju to monstru darboties uz manas sistēmas. Tāpēc varu piedāvāt jums dažus skrīnšotus.
[img]http://datuve/images/upload/oracle01-small.png[/img]
Datubāžu pārvaldes sistēma ar automātisku resursu sadali un viena no manām jaunajām datubāzēm:

[url]http://www.vmware.com/[/url]
[url=http://www.vmware.com/products/player/]VMware Player[/url]
[url=http://www.vmware.com/vmtn/vm/]Virtuālo Mašīnu Centrs[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us