Vai telefoni un reliģija ir saistāmi jēdzieni?

Ir svētdienas rīts Centrālajā Sanfrancisko Presbiterāņu baznīcā un mācītājs Wang gatavojas uzsākt iknedēļas dievkalpojumu. Viss notiek kā parasti dievkalpojumos līdz tiek pamanīts, ka daži draudzes locekļi sāk vilkt ārā no kabatām savus iPhone nevis paņem rokās Bībeles kā to dara pārējie. Līdz ar pieaugošo mobilo telefonu aplikāciju skaitu un daudzveidību, nevajadzētu būt pārsteigtiem, ka aizvien vairāk cilvēku izmanto savus viedtelefonus, lai “sazinātos” ar dievu.

Ierakstot iTunes veikalā “Bible” jeb Bībele, tiek parādītas vairāk kā 100 aplikācijas dažādās cenās un dažādiem mērķiem. Sakot ar Bībeles tekstiem un tulkojumiem līdz krustvārdu mīklām un dažādām spēlēm. Vatikāns pat esot devis savu svētību oficiālajai aplikācijai ar nosaukumu iBreviary.

IPhone Islam ir organizācijas, kas ir izveidojusi AL Mus’haf aplikāciju, kas ir pirmā iPhone programma, kas simulē Korāna lasījumu. Tur ir arī lūgšanu atgādinātājs, kas paziņos, ka ir pienācis laiks lūgšanām un pat palīdzēs atrast pareizo virzienu, pret kuru pagriezties lūgšanās laikā.

Kamēr daudzi iPhone aplikācijas uzskata par atbalstāmām, jo tās palīdz cilvēkiem būt vēl lielākā sasaistē ar dievu, tikmēr ir arī ticīgie, kas to neatbalsta un viņiem nav patīkama situācija, kad dievkalpojuma laikā apkārtējie sēž ar telefoniem rokās. ASV baznīcās dievkalpojumi ir daudz brīvākā gaisotnē kā jebkur citur pasaulē, tādēļ šāda viedtelefonu izmantošana viņiem šķiet pavisam normāla. Taču, piemēram, Korejā dievkalpojumi ir daudz nopietnāki un šāda rīcība būtu nepieņemama. Lai cik tehnoloģiski attīstīta būtu šī valsts, viņi tomēr spēj nošķirt svēto un garīgo no izklaidēm.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us