Vai iPad ir liela izgāšanās?

Šobrīd, kad visur tiek daudz runāts par jauno iPad, diemžēl lielākā daļa no rakstiem ir ar visai negatīvu pieskaņu. IPad esot pilnība izgāzies projekts, jo lielākā daļa cilvēku nespēj izprast planšetdatoru lietderību un vēl jo vairāk tieši šai ierīcei esot daudz trūkumu, bet cena tomēr diezgan augsta. Tādēļ šoreiz neliels ieskats galvenajos iPad trūkumos.

Pirmkārt runa ir par vairāku uzdevumu veikšanu vienlaicīgi, kas šajā ierīcē nav iespējams, nav pat iespējams atvērt vairākas interneta mājas lapas vienlaikus. Jūs nevarat klausīties Pandora, kamēr sērfojat interneta caur Safari vai pārslēgties no Facebook uz Twitter uz priekšu un atpakaļ.

Vairāk vai mazāk, bet nu nav īsti iespējams iedomāties normālu tīmekli bez Adobe Flash. Taču Apple mēģina pārliecināt par pretējo. Ja vēl to varēja pieciest uz iPhone, tad ierīcei ar gandrīz 10 collu lielu ekrānu tomēr būtu nepieciešamība izmantot internetu pilnīgāk.

[img]http://datuve/images/upload/20100128161956.jpg[/img]
Kameras trūkums. Protams, netiek gaidīts, ka planšetdatoram tiks aizmugure ielikta kamera, lai cilvēki ar tādu dēli staigātu un fotografētu, bet nepieciešama būtu kamera priekšpusē, kas nodrošinātu videočatu iespējamību, vai, piemēram, ļautu ērti taisīt savus youtube video.

Rokraksta atpazīšana arī būtu bijusi vēlama šādai ierīcei, kuru cilvēki visdrīzāk neizmantos, lai rakstītu referātus, bet tikai piefiksētu īsas zīmītes un tādā gadījumā rokraksta atpazīšanas funkcija ļoti noderētu.

Grāmatas, protams, var iegadāties šai ierīcei (tikai iBook), bet žurnālus un avīzes nē, tomēr lielākā daļa cilvēku, kas izmanto Ereader-us, tomēr visai bieži izvēlas lasīt tieši preses izdevumus savās ierīcēs, bet Apple par to nav parūpējies.

Nu un, protams, arī nedaudz atvērtības pret citu kompāniju izstrādājumiem varēja būt. Mazliet kaitinoši ir visu laiku dzīvoties tikai Apple ekosistēmā, kas neļauj iegūt pat ePub formāta grāmatas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us