Stīvam Džobam patīk mānīties

Stīvs Džobs savos izteicienos preses konferencēs mēdz būt ļoti mīklains. Žurnālisti regulāri cenšas paredzēt šī vīra nākamos soļus, bet ļoti bieži neveiksmīgi. Kādēļ? Iespējams tādēļ, ka Stīvam Džobam ļoti patīk mānīties. Vēl nesen Džobs teica, ka Apple nespēj uztaisīt jebkāda veida datoru par 500 ASV dolāriem, kas nebūtu pēdējais lūznis. Tādēļ vairums žurnālistu paredzēja, ka Apple planšetdatoru cenas sāksies no 1000 USD, bet izrādījās, ka Apple tomēr spēj radīt datoru par 500 USD. Var piekrist, ka planšetdators nav uzskatāms par datoru, bet, lūk, ir uzskaitīti 5 no Stīva Dzoba izteiktākajiem mānīšanā piemēriem.

[b]Planšetdatoru mēs neveidosim. [/b]

2003. gada konferencē Apple pārstāvji apgalvoja: „Mums nav nekādu plānu veidot planšetdatoru, jo ierīce bez tastatūras ir neveiksmes recepte. Cilvēki grib tastatūras. Mēs paraugāmies uz planšetdatoru un redzam, ka tas izgāzīsies.” Tas bija pirms 7 gadiem un pa to laiku daudz kas var mainīties. Bet no Apple ir izskanējušas piezīmes, ka pie šī iPad ir strādāts vismaz piecus gadus. 2004. gadā Apple bija iesniedzis patentu planšetdatora ierīcei. Un, ja paskatās vēl dziļāk pagātnē, tad jau 1983. gadā Apple darbojās ap kādu ierīci, kas līdzinās planšetdatoram, tātad šī ierīce Stīvam jau sen bija padomā.

[img]/images/upload/20100218232008.jpg[/img]

[b]Neesam ieinteresēti mobilo telefonu biznesā. [/b]

Tajā pašā 2003. gada intervijā Stīvs Džobs teicās, ka negrasās pievērsties mobilajiem telefoniem. Viņš apgalvoja, ka vēlas attīstīt savu iPod biznesu un mobilie telefoni neesot gana interesants objekts. Protams, ja grib, tad var uzskatīt, ka Apple iPhone nav vienkāršs telefons, bet gan maģiska – sapņus piepildoša ierīce, kas ar mobilajiem telefoniem nav saistāma.

[b]Cilvēki vairāk nelasa. [/b]

2008. gadā Stīvs Džobs intervijā avīzei The New York Times paziņoja, ka Kindle nav nākotnes. „Nav būtiski, cik laba vai slikta ir ierīce, bet cilvēki vairāk nelasa. 40% ASV iedzīvotāju izlasīja 1 grāmatu vai mazāk iepriekšējā gadā.” Bet jau šī gada janvārī Džobs priecājās par savu jauno iBooks.

[b]Nekādi video uz maziem ekrāniem. [/b]

Kad kādā intervijā Džobam tajā pašā 2003. gadā tika jautāts par viņā plāniem ar video atbalstu uz iPod, tad Stīvs šo ideju pilnībā noraidīja. „Cilvēki negrib skatīties filmas uz maziem ekrāniņiem.” Un divus gadus vēlāk Apple laida klajā 5. paaudzes iPod, uz kura mazā – 2.7 collas nelielā ekrāna tika atskaņoti video. 2007. gadā Apple publikai piedāvāja savu 3. paaudzes iPod Nano ar video uz tikai 2 collas liela ekrāna. Bet nu cilvēku patikas un domas jau laika gaitā mainās.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us