Skype licences problēma atrisināta

Kad kompānija eBay 2005. gadā pārpirka Skype atklājās, ka darījumā nebija iekļauta licenze uz Global Index tehnoloģiju, bez kuras Skype kļūst nepilnvērtīgs. Velāk kompānija Jolitid, kura sākumā izstrādāja Skype aizliedza uzņēmumam eBay izmantot šo tehnoloģiju un nācās domāt par alternatīvu, taču tā izstrādei vajadzīgs laiks un Skype līdz ar to zaudēs savu funkcionalitāti.

Taču eBay un Joltid lieta ir atrisināta. Skype sākotnējie izstrādātāji, Janus Friis un Niklas Zennstrom, ir piekrituši nodot tiesības kompānijai eBay izmantot tehnoloģiju, tādā veidā pabeidzot šo darījumu. Skype prezidents Josh Silvermens nosauca šo vienošanos par “aizraujošu”, savā blogā skaidrojot, ka tagad kompānijai pieder tiesības uz P2P arhitektūras pamatelementu. Taču Zennström and Friis kļūs par Skype pārvaldes direktoriem un saņems 14 procentus no kompānijas ienākumiem. eBay atzīst, ka atrisinot šo lietu tiks atsākta Skype tālāka pilnveidošana ar jauniem darbiniekiem tā izstrādes centrā.

Skype mūsdienās ieņem nozīmīgu lomu, tāpēc šīs darījums ir izdevīgs ne tikai kompānijām, bet arī lietotājiem. Cilvēki mūsdienās izmanto Skype katru dienu lai sarunātos ar citiem Skype lietotājiem vai, lai veiktu zvanus uz telefoniem vai, lai vienkārši čatotu. Skype vērtība ir apreiķināta $2.75 miljardi, kas ir diezgan ievērojama summa. Skype ir reģistrējušies 485 miljoni lietotāju, no kuriem 42 miljoni lietotāju Skype izmanto katru dienu un online lietotāju skaits pieaudzis līdz 19,5 miljoniem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us