Procesoru karš ar Phenom II prezentēšanu varētu atsākties

AMD šonedēļ plāno prezentēt Phenom procesoru otro paaudzi, tādējādi ar jaunu sparu mēģinot atgūt kaut nelielu daļu no AMD Athlon laikos iegūtās un Intel Core 2 Duo laikos zaudētās tirgus daļas. Phenom II saimē debitēs triju (segvārds Heka) un četru (Deneb) kodolu procesori, un pirmā šo procesoru prezentācija paredzēta jau rīt, CES izstādē Lasvegasā (ASV).

Lai arī pagaidām ziņas par procesoriem ir slepenas un tās nedrīkst publicēt, portāls DailyTech uzzinājis, ka procesori būs pirmie AMD produkti, kas veidoti 45nm tehnoloģiskajā procesā. Tāpat kā līdzšinējiem Phenom, arī Phenom II procesori tiks apzīmēti ar X3 un X4 zīmēm. Phenom četru kodolu versija būs marķēta ar modeļu numuriem 8xx un9xx, savukārt triju kodolu procesori tiks piesaistīti modeļu numuriem 7xx.

Pirmie prezentētie produkti – Phenom II X4 920 un X4 940 – būs ar 4×512 KB otrā līmeņa dalīto kešatmiņu un 6 MB kopējo trešā līmeņa kešatmiņu. Abi produkti būs balstīti uz AM2+ ligzdas un to takts frekvence būs attiecīgi 2,8 un 3 GHz.

[img]/images/upload/phenom_2.jpg[/img]
Februārī produktu līnija tiks papildināta ar vairākiem jauniem četru un triju kodolu procesoriem. Daļa no tiem būs bāzēti uz AM3 ligzdas. Gaidāmo modeļu starpā būs vidējā vidējās klases X4 805 (2,4 GHz) un X4 810 (2,6 GHz) – šiem modeļiem būs 4 MB L3 kešatmiņa. Tāpat februārī debitēs X4 910 (2,6 GHz) un X4 925 (2,8 GHz) – šie procesori būs apgādāti ar 6 MB L3 un 3×512 KB L2 kešatmiņu.

Jāpiezīmē, ka pirmie neoficiālie testi rāda, ka Phenom II nav pārāks par Intel i7 procesoriem, kas kompānijai nav īpaši laba zīme. Tiesa, līdz ar citu procesoru debiju, situācija varētu uzlaboties. Pārstāvji no AMD atzīst, ka viens no lielākajiem jaunā projekta trumpjiem ir virstaktēšanas potenciāls – čipi, kuriem nebūs bloķēti reizinātāji, bez problēmām sasniegs daudz labākus virstaktēšanas rezultātus nekā Intel Nehalem saimes produkti: „Ar šķidro slāpekli sasniedzām sešu un pat septiņu GHz atzīmi. Neiedomājami,” komentē kāds AMD darbinieks.

Tikai laiks parādīs vai AMD virstaktēšanas iespējas patērētājus ieinteresēs vairāk nekā Intel piedāvāto i7 jauda, izceļot to no iepakojuma.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us