Nintendo pirmā viedtālruņa aplikācija, kas saucas “Miitomo”, pagājušajā nedēļā iznāca Japānā, un pavisam drīz dienas gaismu ieraudzīs arī citās valstīs. Aplikācija ir izteikti sociāla un pirmajā brīdī var šķist pat savāda – tā krietni atšķiras no līdz šim pierastajām kompānijas izlaistajām spēlēm.
Mitiimo aplikācija uzdot lietotājiem dažādus jautājumus, piemēram – par viņas iecienītāko televīzijas šovu vai ko ir iecerēts paveikt turpmākajos desmit gados. Lielākoties tiek uzdoti īsi un vispārīgi jautājumi, pēc tam atbildes ir iespējams koplietot ar saviem draugiem, izmantojot ziņu starpniecību. Daži uzskata šo aplikāciju par kārtīgu atzīmēšanu Nintendo 120 gadu ilgajai pastāvēšanai.
“Nintendo šajā biznesā ienāca kā rotaļlietu kompānija, un iemesls, kādēļ viņi izstrādā videospēles, ir gauži vienkārši: tajās viņi var vairāk realizēt sevi un izstrādāt vislabāko – tā stāsta spēļu industrijas analītiķis Robs Fahejs (Rob Fahey). “Mitimos vairāk atbilst rotaļlietas definīcijai nekā videospēlei”.
Miitomo ir viena no piecām aplikācijām, ko Nintendo plāno izdot nākamgad gan uz viedtālruņiem, gan uz planšetdatoriem, cenšoties tās dažādot un mazināt līdzību ar konsoļu spēlēm. Taču šīs aplikācijas mēs varētu tik ātri neieraudzīt, jo 3DS pārdošanas apjomi turpina samazināties, kamēr Wii U vēl nav tik tuvu tiem panākumiem,ko spēja sasniegt Wii. Kā arī pagaidām ir visai maz zināms par nākamo Nintendo konsoli, kura tiek patlaban dēvēta par “NX”.
“Ir diezgan skaidri redzams, ka aplikācijas gudrajās ierīcēs varētu būt atslēga Nintendo kompānijai, lai
šajā virzienā attīstītos un spert soļus vēl tālāk”, sacīja Amerikas Nintendo kompānijas prezidents Redžijs Fils Aime (Reggie Fils-Aime). Piedevām viņš arī piezīmēja četrus galvenos Nintendo attīstības virzienus: īpašu spēļu konsoli, viedtālruņa aplikācijas, preču licences, un partnerattiecības ar Universal Studios.
Kompānijai sadarbojoties ar Universal Studios, pavērsīsies jauna lojalitātes programma “My Nintendo”, kas ietvers Nintendo aplikācijas viedtālruņiem un spēles viņu īpašajai konsolei. Tādējādi lietotājiem būs iespēja gūt My Nintendo punktus, kurus pēc tam tos varēs tērēt ekskluzīvām balvām klientu programmas ietvaros.
Vēl Fils Aime uzsvēra, ka Nintendo konsole un viedtālruņa piedāvājumi atšķirsies. “Pieredze, kādu veidojam uz savām konsolēm, būs krietni atšķirīga no tās, ko varēs piedzīvot aplikācijās uz viedtālruņiem”.
Un tas nozīmē pielāgošanos bezmaksas spēlēšanai uz viedtālruņiem un planšetdatoram. Turklāt Miitomo jau tagad var par brīvu lejupielādēt uz iOS un Android operētājsistēmām, taču tā ietver arī papildfunkciju – “in-app” pirkumus, kur lietotāji par reālu naudu var iegādāties dažādas lietas spēlē, kas nav iekļautas standarta versijā. Piemēram – dažādus tērpus saviem personāžiem.
Daudzi spēlmaņi ir lūguši Nintendo, lai viņi atgriež atpakaļ klasiskās spēles, it īpaši vienu no tām – Super Mario Bros uz viedtālruņiem, Bet spēļu industrijas analītiķis Fahejs piebilda, ka “free-to-play” jeb “spēlē par brīvu” rada arī lielas problēmas, tādējādi liekot saprast, ka visas spēles nevar tomēr kļūt par “free-to-play”.
“Nintendo kompānijai, iespējams, ir vislielākais padarīto darbu saraksts, salīdzinot ar jebkuru citu spēļu industrijas pārstāvi, bet neviens no tām neiekļaujas “spēlē par brīvu” paradigmā, kas norisinās mobilajos telefonos”, teica Fahejs.
Nintendo bosam tika arī vaicāts, vai Mario kādreiz varētu iznākt uz mobilajām ierīcēm, uz ko sekoja atbilde: “Nintendo jau ir paziņojuši, ka ikviens no mūsu iepriekšējiem projektiem nav pilnībā nostumts malā, lai varbūt ar laiku kļūtu topošu aplikāciju. Mēs turpināsim piedāvāt pasaulei arī mūsu populāri zināmas spēles – esiet acīgi un pacietīgi”, tā izteicās Fils Aime.