Mozilla Firefox 1.0 ir klāt

Beidzot ilgi gaidītais brīdis ir klāt! Šodien iznāk Mozilla Firefox 1.0. Tās izmēģinājuma versiju no interneta ir lejupielādējuši jau vairāk kā 7 miljoni cilvēku. Firefox panākumu atslēga ir tās stabilitāte, funkcionalitāte, drošība un pats galvenais tas, ka tā ir pieejama absolūti bez maksas. Ap šo notikumu ir sacelta pamatīga ažiotāža, jācer, ka tas neliks mums vilties…

Šī projekta mērķis bija izgatavot mazu, ātru un vienkāršu web pārlūku. Šo projektu 2002. gada septembrī, kā eksperimentālu Mozilla pārlūka atzaru, uzsāka programmētāji Deivs Haijats (Dave Hayat) un Bleiks Ross (Blake Ross). Pirms šis pārlūks nonāca līdz mums jau zināmajam nosaukumam, to dēvēja par Pheonix, vēlāk par Mozilla Firebird. Interesants ir arī stāsts, kādēļ šie nosaukumi mainījās. 2003. gada 14. aprīlī pirmo nosaukumu Pheonix nācās nomainīt, lai izvairītos no konflikta ar BIOS ražotājfirmu Phoenix Technologies. Taču drīz vien nācās nomainīt arī jauno Mozilla Firebird nosaukumu, lai nerastos pārpratumi ar Firebird datu bāzes serveri. Tā nu tikai 2004. gada 9. februārī šis produkts ieguva pašreizējo nosaukumu Mozilla Firefox.

Šis web pārlūks nāk ar lielām ambīcijām, tā pašreizējais mērķis ir līdz 2005. gada beigām iekarot 10% no tirgus. Pēc Tom’s Hardware Guide datiem, kuri apkopoti 2004. gada septembrī, Firefox un Netscape ieņem tirgū 5,2 %. Kopš šī gada jūnija Firefox palielinājis savu tirgus daļu par 1,7%.

Šī gada 19. oktobrī brīvprātīgo grupa uzsāka akciju ar mērķi savākt ziedojumus, lai varētu ievietot pilnas lapas reklāmu par šo notikumu The New York Times. Atsaucība bija milzīga un jau 10 dienas pēc akcijas sākuma tika savākti 250 000 $, kas bija aptuveni 5 reizes vairāk nekā tika plānots.

FireFox 1.0 download counter

[b]Lejuplādēt (Win32):[/b]
Firefox Setup 1.0 (4.7 MB)
Firefox Setup 1.0 (4.7 MB) (no datuve.lv servera)

[b]Lejuplādēt (Linux):[/b]
Firefox 1.0 Installer (8.2 MB)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us